Zamknij

Regulamin apartamentu, czyli nie tylko miejsce decyduje o standardzie

20:14, 04.06.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Apartamenty to luksusowe punkty bazy noclegowej. O tym, że wyróżnia je wysoki standard, nie decydują tylko lokalizacja czy wyposażenie. Stworzone z myślą o najbardziej wymagających gościach, muszą także działać zgodnie z dość rygorystycznymi regulaminami. Dzięki temu kolejni goście też mogą cieszyć się spokojem, wystrojem i porządkiem.

Cisza nocna: przeżytek czy potrzeba?

W apartamentach zawsze wyznaczone są godziny ciszy nocnej. Czasem niektórzy twierdzą, że to anachronizm, ale bądźmy szczerzy: w Warszawie, bo właśnie tamtejszy regulamin posłużył jako baza tego opracowania, jest tak wiele klubów, że urządzanie „domówki” w apartamencie jest bardzo słabym pomysłem. Poza tym apartamenty zwykle zajmują tylko część budynku. Sąsiedztwo jest więc bardzo nietrwałe, ale i tak warto pamiętać, że za ścianą lub piętro niżej mieszkają ludzie, którzy chcą się wyspać. Gdyby to oni robili imprezy, lokatorzy apartamentów nie byliby zachwyceni…

Dzieci i zwierzęta

Znalezienie noclegu dla rodziny z dzieckiem albo zwierzakiem zawsze jest problematyczne – dotyczy to również apartamentów. W niektórych, tak jak na yourfreedom.pl, dopuszcza się przyjazd z dziećmi. Gestorzy nawet zapewniają bezpłatne dostawienie łóżeczka. Ze zwierzętami problem jest jednak większy, ponieważ nawet mimo dochowania olbrzymiej staranności, można nie usunąć choćby psich alergenów przed przyjazdem kolejnych gości. Z tego powodu zwykle pobyt ze zwierzętami nie jest możliwy – wszystko to w trosce o samopoczucie kolejnych gości.

Papierosy

Palenie papierosów jest zabronione praktycznie we wszystkich apartamentach. Wynika to z kilku powodów: przede wszystkim nie wszędzie jest zainstalowany system wykrywania ognia, a jeden niedogaszony papieros może być przyczyną tragedii. Po drugie, dym papierosowy zatrzymywany jest na wielu materiałach i kolejny gość mógłby otrzymać do użytku apartament, którego zapach byłby, delikatnie rzecz ujmując, nieatrakcyjny. Warto też dodać – choć powinno to być oczywiste – że w trosce o komfort kolejnych gości, zakaz palenia obejmuje nie tylko wyroby tytoniowe, ale także e-papierosy. Umieszczenie tego zakazu w regulaminach jest potrzebne tylko w celu zapewnienia precyzji, natomiast wydaje się oczywiste, że akurat palenie jest zabronione w każdym obiekcie noclegowym, nawet jeśli właściciel tego wyraźnie nie zaznaczył. To bowiem kwestia kultury, a nie przepisów.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone