Zamknij

Taśma antypoślizgowa – zastosowanie, budowa i montaż

21:13, 04.06.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Taśmy antypoślizgowe minimalizują ryzyko poślizgnięcia się na śliskich powierzchniach, m.in. na schodach, w ośrodkach zdrowia i halach przemysłowych oraz na pływalni. Można je stosować taśmy na różnych powierzchniach: na betonie, kamieniu i marmurze, a także na drewnie, metalu czy powierzchniach ceramicznych.

Samoprzylepne taśmy antypoślizgowe stosowane są w miejscach użyteczności publicznej, w szkołach, urzędach i instytucjach publicznych. Wykorzystywane są także w wielkopowierzchniowych magazynach, centrach handlowych oraz obiektach przemysłowych i sportowych, a także na pływalniach i w centrach rozrywki. Taśmy antypoślizgowe doskonale sprawdzają się w każdym miejscu, gdzie istnieje zwiększone ryzyko poślizgnięcia się. Taśmy o chropowatej strukturze służą także do zabezpieczenia schodów, śliskich, często kamiennych posadzek, rusztowań. Można je montować na rampy, podesty i strome podjazdy oraz w miejscach często uczęszczanych, które są narażone na zabłocenie czy zabrudzenie cieczą czy substancją, na której łatwo się poślizgnąć.

Taśma antypoślizgowa można być stosowana we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Można ją stosować w pomieszczeniach przemysłowych, gdyż jest wytrzymała i odporna na działanie różnych chemikaliów oraz ujemne temperatury.

Budowa taśmy antypoślizgowej

Taśma antypoślizgowa została wyprodukowana ze specjalnego materiału ściernego. Cząsteczki tego materiału łączy mocny i wytrzymały polimer tworząc odporną, plastikową warstwę, która została zabezpieczona odpowiednim klejem odpornym na starzenie i warunki zewnętrzne. Dzięki temu taśma antypoślizgową stanowi niezawodne zabezpieczenie dla wszystkich użytkowników i gwarantuje długotrwałe użytkowanie bez ryzyka odklejenia czy uszkodzenia.

Każda taśma klejąca przeznaczona do zastosowań przemysłowych i do użytku domowego posiada papierowy pasek zabezpieczający, który zdejmujemy podczas montażu.

Jak przykleić taśmę antypoślizgową?

Zanim przystąpimy do montażu taśmy antypoślizgowej należy starannie oczyścić daną powierzchnię. Należy usunąć brud i inne zanieczyszczenia, a następnie odtłuścić. Dopiero po dokładnym osuszeniu powierzchni możemy przykleić taśmę.

Podłoże, do którego będziemy przyklejać taśmę, powinno być gładkie oraz suche. Jeśli przyklejamy taśmę antypoślizgową na zewnątrz to należy uwzględnić temperaturę otoczenia, która powinna wynosić co najmniej 10 stopni C nie tylko w trakcie montażu, ale także tydzień przed oraz po przyklejeniu taśmy.

W serwisie internetowym http://tasmaklejaca.pl/ można znaleźć wiele różnych rodzajów samoprzylepnych taśm znanych i cenionych producentów.

Montaż taśmy

W trakcie przyklejania taśmę należy lekko naciągnąć, a następnie mocno i równo przytwierdzić do podłoża. Po naklejeniu warto docisnąć ją dodatkowo lub dociążyć układając na niej ciężarki lub ciężkie książki, przez ok. 10 minut, aby dokładnie przykleiła się do powierzchni. 

Na schodach zaleca się montaż taśmy ok. 0,5-1,5 cm od krawędzi stopnia, a przy dużym ruchu warto przykleić obok siebie dwa paski taśmy w niewielkiej odległości od siebie. W przypadku stosowania taśmy na płytki, nigdy nie naklejamy jej na fugach.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone