Zamknij

Jak dobierać zegarek do stroju?

14:06, 20.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Zegarek to najważniejszy dodatek dla eleganckiego dżentelmena. Warto wybrać odpowiedni, a wtedy nasza stylizacja wiele zyska. Jednak wielu mężczyzn ma problem z wyborem właściwego zegarka. Nie każdy wie, do czego powinno się dopasować. Wielu kupuje po prostu jeden zegarek i zakłada go do każdej stylizacji. Niestety rzadko się zdarza, że jeden model będzie pasować do każdej okazji. Jak więc dobrać właściwy zegarek do stroju?

Na początku pamiętaj o kilku zasadach

Do różnych strojów pasują odmienne zegarki. Jednak nie zapominajmy o tym, że każdy z nich powinien spełniać kilka warunków. Przede wszystkim warto szukać zegarków wysokiej jakości wykonanych z odpowiednich materiałów. Zapomnijmy o wszelkiego rodzaju podróbkach, to tylko postawi nas w negatywnym świetle. Na zegarek warto wydać trochę więcej pieniędzy. Pamiętajmy, że właściwie wybrany, będzie nam służył przez wiele lat. Teraz zastanówmy się, jakie modele zegarków pasują do konkretnych stylizacji.

Strój formalny

Nie każdy mężczyzna nosi na co dzień strój formalny. Wielu z nich garnitur, smoking, czy frak zakłada bardzo rzadko - jedynie na specjalne okazje. W takim przypadku można zrezygnować z zegarka. Jednak są też tacy panowie, którzy codziennie muszą chodzić do pracy w takim stroju. W tej sytuacji lepiej poszukać odpowiedniego zegarka. Jakie najbardziej pasują do garniturów, smokingów oraz fraków? Najlepiej sprawdzi się zegarek kieszonkowy, który przypina się do kamizelki za pomocą łańcuszka. Jednak nie każdemu mężczyźnie takie rozwiązanie będzie odpowiadać. W takich sytuacjach możemy zdecydować się na zegarek noszony na nadgarstku odpowiednio dobranym do okazji. Do stroju formalnego najbardziej pasują srebrne zegarki Certina z czarną tarczą. Pamiętajmy też, żeby nie przesadzać ze zdobieniami i grubością, najlepsza będzie prostota oraz minimalizm.

Strój casualowy

Na taką stylizację decyduje się najwięcej mężczyzn. Niektórzy z nich uważają, że w tej sytuacji można zakładać jakikolwiek zegarek, ale to nieprawda. Do stroju casualowego faktycznie możemy wybierać z pośród wielu modeli. Świetnie sprawdzą się klasyczne, ale również te bardziej nowoczesne, czy nawet designerskie. Jednak powinniśmy unikać modeli o bardzo charakterystycznym wzornictwie. Na pewno wielu mężczyznom spodobają się od razu i będą przykuwać uwagę, ale mogą się szybko znudzić. W dodatku po pewnym czasie wyjdą z mody, więc szybko z nich zrezygnujemy.

Strój sportowy

Do stroju sportowego również warto dobrać odpowiedni zegarek. Pod żadnym pozorem nie zakładajmy tego, który mieliśmy w pracy. Nie ma opcji, że będzie on pasował.  Do takiego zestawu powinniśmy poszukać kolejnego zegarka. W takiej sytuacji najlepiej kupić sportowy model, który będzie odpowiednio dobrany do dyscypliny, który trenujemy. Wiele modeli ma właściwe parametry sprawiające, że łatwiej będzie nam uprawiać wybraną dziedzinę. Warto też przemyśleć, jakie dodatkowe funkcje będą nam potrzebne w trakcie treningu i szukać zegarków, które je posiadają.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone