Zamknij

Rak toczy powiat…

14:26, 04.10.2018 | KATARZYNA SIKORSKA/MATERIAŁ KW PiS
Skomentuj

Z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca, powiat to instytucja odległa, niekoniecznie potrzebna, ale dysponująca i pochłaniająca ogromne fundusze, które mogłyby zostać wykorzystane znacznie korzystniej dla dobra publicznego.

Reforma administracyjna z 1998 r., która przywróciła powiaty, zakładała decentralizację władzy i przybliżenie jej mieszkańcom. Uznano bowiem, że „na dole” najlepiej decyduje się o lokalnych potrzebach i jak bardziej efektywnie gospodaruje pieniędzmi. 

To nie tak miało być
Tymczasem w praktyce doszło do „rozdrobnienia” władzy i do chaosu kompetencyjnego pomiędzy instytucjami samorządowymi i marnotrawienia pieniędzy publicznych, gdyż utrzymanie powstałych placówek pochłaniało i pochłania wciąż coraz większe środki. Taki stan prawny najlepiej ilustruje znane powszechnie powiedzenie: „gdzie kucharek sześć , tam nie ma co jeść”. Istotnie urzędy różnych szczebli często dublują się nawzajem w niektórych działaniach, odżegnują się i przerzucają odpowiedzialnością za decyzje niewygodne i niechciane , a przede wszystkim kosztowne. Na tym wszystkim cierpią beneficjenci, czyli mieszkańcy. Najlepszym przykładem jest tu „galimatias drogowy”. Drogi powiatowe powstały dawno temu, gdy jeszcze nie istniał powiat. Przypisanie dróg do powiatu sprawiło, że jedno dla drugiego stało się obciążeniem- nieważne czy bardziej drogi dla powiatu, czy powiat dla dróg, w każdym bądź razie ten „związek” słabo się sprawdza, a szczególnie widoczne to jest podczas pierwszych opadów śniegu, gdy drogi okoliczne zamieniają się w szachownicę, na której kolor czarny oznacza  odśnieżone, a biały - ciągle nie! Podział na drogi gminne, powiatowe itd. jest z punktu widzenia mieszkańców absurdalny.
Stąd, z mojego punktu widzenia jako mieszkanki powiatu, znacznie korzystniejszym i tańszym rozwiązaniem byłoby zmniejszenie liczby instytucji na rzecz zwiększenia kompetencji  pozostałych.

Wyremontują za… 285 lat!
Dlaczego pomimo tak krytycznego spojrzenia na tę instytucję zdecydowałam się do niej  kandydować? Struktur władzy samorządowej szybko zmienić nie sposób. Trzeba więc postarać się, aby zarządzanie nimi było jak najbardziej korzystne dla mieszkańców. Tymczasem analiza danych dotyczących stanu powiatu jest zatrważająca. Winni są temu ludzie, którzy nim zarządzają. Starosta i Rada Powiatu są organami decydującymi o tym, ile i na co wydaje powiat. 

W 2017 r. z ponad 48 mln zł budżetu powiatu aż 44 mln (tj. 91,5%) pochłonęły wydatki bieżące - na wynagrodzenia, diety, utrzymanie budynków itp. Tyle naszych pieniędzy zostało „przejedzonych”. Tylko niespełna 4 mln, tj. 8,5% trafiło na inwestycje powiatowe. Z tego na bieżące utrzymanie dróg 1,2 mln, zaś na remonty drogowe - tylko 2,5mln złotych.  Dlatego też władze powiatu zastosowały nawet bardzo oryginalny przelicznik swoich „dokonań” w powiecie podając inwestycje drogowe… w metrach kwadratowych. Do wiadomości publicznej trafił następujący przekaz: „15 tys. metrów kwadratowych dróg wykonał powiat w 2017 roku”  - przyjmując, że szerokość drogi wynosi 9 m- daje to w przeliczeniu na km. bieżące -1,66 km. drogi!!!i Jest to i tak o 1/5 więcej niż w 2016 roku. Choć wygląda to komicznie, to żartem bynajmniej nie jest. Jeśli bowiem  przełożyć  472 km. dróg powiatowych na dotychczasowe tempo robót, to nietrudno policzyć, że drogi powiatowe zostaną wyremontowane w powiecie sokołowskim za… 285 lat!!!

Jeśli dodamy do tego dług powiatu wynoszący 22,5 mln zł (wygenerowany głównie przez SP ZOZ i PKS), przerost biurokracji, pozorowane działania władz, pozorne zaangażowanie w sprawy mieszkańców powiatu, jałowe kłótnie pod publikę - to wyłania się pełny obraz choroby , zwanej patologią władzy.
Uzdrowić” powiat  mogą tylko zdrowe jednostki, nie zarażone wirusem władzy. Dlatego zdecydowałam się na kandydowanie.

Jakie przejawy „choroby” widać w powiecie? 
Najbardziej powiat pogrąża biurokratyzacja władzy. Nie dość, że rozrost biurokracji generuje koszty, to przede wszystkim utrudnia mieszkańcom życie. Władza powiatowa niejako „odwróciła się plecami do mieszkańców” i myśli tylko o sobie. Dba też o to, aby taki stan rzeczy zachować na wieki. W dodatku władający powiatem posługują się demagogią i populizmem, czyli głoszeniem poglądów aktualnie pożądanych przez ludzi tylko po to, aby ową władzę zachować. Powszechnie wiadomym jest, że wszechobecnie w powiecie panującym zjawiskiem jest nepotyzm, czyli zatrudnianie tzw. swoich ludzi.  
Jaki widzę sposób na przeciwdziałanie patologizacji władzy? Tym sposobem wg mnie jest wprowadzenie kadencyjności nie tylko dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, ale również dla radnych wszystkich szczebli. Będę optować za takimi rozwiązaniami na przyszłość. Ci bowiem, którzy już wiele kadencji pełnią funkcje publiczne, służbę mieszkańcom w większości zamienili na konsumowanie środków publicznych dla prywatnych celów. W takim kształcie funkcjonowanie powiatu mija się z celem. 
Tym, których dopadła choroba dotykająca ludzi zbyt długo tkwiących w określonych układach polityczno-biznesowo-towarzyskich czas wystawić rachunek.  To zadanie jednak muszą „odrobić” wyborcy.

Jaki widzę sposób naprawy?
Pamiętając o tym , że najlepsze są najprostsze rozwiązania - mój Program Naprawy Powiatu opiera się na 4 filarach:
I- Wzrost nakładów finansowych na inwestycje, w tym głównie infrastrukturę drogową,
II- Likwidacja nadmiernej biurokracji,
III- Ograniczenie wydatków bieżących (wynagrodzenia, diety, utrzymanie budynków itp.),
IV- Stop dla zadłużania powiatu.
Priorytetowym zadaniem na  kolejną kadencję jest infrastruktura drogowa- istnieje pilna potrzeba przerzucania na ten cel wszelkich możliwych środków pozyskanych tak z wewnętrznej reorganizacji instytucji jak i z zewnątrz, bo drogi są dla mieszkańców najważniejsze. Po co mieszkańcom powiat, kiedy nie mają jak do niego dotrzeć?
Jestem jedyną kandydatką na liście PIS, która urodziła się, wychowała i stale zamieszkuje na terenie, z którego kandyduje. Tak silny związek ze swoją „małą Ojczyzną” powoduje, iż człowiek staje się za nią odpowiedzialny. Stałe przebywanie wśród mieszkańców społeczności wiejskiej, sprawia, że znam dobrze i rozumiem ich potrzeby.
Nie mam jakichkolwiek obciążeń wynikających ze sprawowania funkcji publicznych. Mam przy tym znaczne doświadczenie w działalności na rzecz społeczności lokalnej.
Jestem wreszcie kobietą - a kobiety wykazują z jednej strony dużo większą wrażliwość na wszelkie  sprawy , a z drugiej są bardzo wytrwałe w tym co robią.
Jeżeli Wyborcy obdarzą mnie zaufaniem, z całą moją energią będę dla nich pracować!

(KATARZYNA SIKORSKA/MATERIAŁ KW PiS)

Komentarze (89)

Patriota Patriota

18 5

Mam nadzieję że nuiw jeździła Pani Katarzyno na marsze KOD, które były organizowane z tej gminy? 15:26, 04.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KatarzynaKatarzyna

14 1

....też lubię żarty.... 17:39, 04.10.2018


PowiatowaPowiatowa

24 5

Pani Kasiu jest Pani kobietą czynu. Pani mówi i robi ,wymaga od innych ale przede wszystkim od siebie.Brawo 15:59, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwojakSwojak

25 4

To co Pani pisze jest zgodne z tym co myślą ludzie a to jest ważne żeby być blisko ludzi, bo obecni to o nas przypominają sobie dopiero teraz-przed wyborami... 17:56, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Pani KatarzynyDo Pani Katarzyny

24 2

Trafila Pani w samo sedno :)
Zycze powodzenia na wyborach ! 17:59, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janek Janek

24 2

Kaśka już jak sie za coś weźmie to doprowadzi do końca z korzyścią dla mieszkańców oczywiście. 18:10, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

swujswuj

27 2

Gdyby było inaczej z tym przejedzeniem to STAROSTA by tak nie wyglądał. Biedny chudzina. 18:47, 04.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do nieukaDo nieuka

1 2

Zanim dokonasz kolejnej publicznej wypowiedzi kup sobie slownik ortograficzny albo idz na korki. Wsrod kandydatow jest wielu nauczycieli,rowniez polonistow 22:26, 05.10.2018


powiatowy dietetyk.powiatowy dietetyk.

28 1

Zabrać koryto to schudnie. Na kończynkę go. 18:52, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

STOP NepotyzmowiSTOP Nepotyzmowi

39 2

Wyrzucenie p.Urbankowskiej i przyjęcie p. Eleonory Miszkiel to klasyczny,brutalny przykład Nepotyzmu. 19:01, 04.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do STOP NepotyzmowiDo STOP Nepotyzmowi

9 1

Podales jeden przyklad...a takie rzeczy dzieja sie tam nagminnie
Zatrudniaja po znajomosciach...niepatrzac nawet na wyksztalcenie czy kompetencje 08:48, 05.10.2018


A w zyciu A w zyciu

3 27

Na ta Panią nie zaglosuje czy to nie jest żona tego hydraulika.... 20:07, 04.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do A w zyciuDo A w zyciu

5 0

A co masz kolego przeciwko hydraulikom ? Boisz się ich tak jak kiedyś bał się naszych chłopaków cały zachód Europy! A jeśli nawet to żona hydraulika, to przynajmniej przeczyści te zapchane rury w powiecie !! Brawo Pani Kasiu! BRAWO!!!! 21:52, 10.10.2018


JolaJola

23 0

Czy ktoś może wie ile nowych osób zostało zatrudnionych, i ile zadań przybyło do zrealizowania w Powiecie? 20:18, 04.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do JoliDo Joli

6 0

Skontaktuj sie z autorka ona duzo wie... 21:26, 04.10.2018


DiversDivers

5 23

Jak patrze na zdjęcie to się tej Pani boje. 20:41, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Powiatowy Powiatowy

26 2

Brawo p.Kasiu zaufaliśmy pani.Nareszcie odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Będziemy na panią głosować 21:22, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z Gminy Sokołów z Gminy Sokołów

21 4

Pani Sikorska kojarzy mi się z pomnikiem Waperchowskiego, a Pan Pasik ze sprzedanymi działkami po nasypie kolejowym .Pani Sikorka jest skromną kobietą a Pan Marcin znany "Obrońca Demokracji "kręuje się na zbawiciela Sokołowa. 21:32, 04.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

LukiLuki

1 15

A mi Weperchowski i jego Brat kojarzą się z Moją rodziną.Niech sobie ta Pani na Nich fejmu nie buduję I poszuka swoich przodków. 21:51, 04.10.2018


JaJa

13 0

Zabawne- nie dosc za sam nie uczciles swoich "przodkow" pomnikiem to zlorzeczysz Kobiecie za zrobila to za ciebie...? Nie kompromituj sie..... 22:30, 04.10.2018


LukiLuki

1 11

Pomnik jest na cmentarzu co Wy ludzie z tymi pomnikami macie lepiej zamiast pomników ludziom pomagać tylu jest potrzebujących. 22:43, 04.10.2018


JaJa

7 0

...Znam potrzebujacych - haha jaka pomoc Pinocchio oferujesz? 19:46, 05.10.2018


PiotrPiotr

20 24

Nie mamy wyjścia musimy głosować na Pasika bo jak zostanie po staremu to nas zlicytują. 21:51, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DanielDaniel

14 24

Więc głosujcie na Pasika jak ja i moi znajomi. 22:19, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanushJanush

27 6

Pasik jest jakby to nazwać jak Kazimierz Wielki "tylko inaczej " który zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną ,a Pasik zastał gminę zasobną a zostawił rozsprzedaną.Teraz miasto mu sie marzy Midas kur....a 05:35, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

"Lekarz""Lekarz"

21 1

Zeby coś uzdrowić, trzeba najpierw postawić właściwą diagnozę-a Pani zrobiła to perfekcyjnie....
Takich ludzi potrzeba w samorządach. W 100% popieram!!!!!
07:30, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlfAlf

20 5

Przeciwnicy Burmistrza Karakuli niszczą banery na mieście. Chyba będzie siłowe przejęcie władzy jeżeli w demokratycznych wyborach się nie uda . 08:04, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do AlfaDo Alfa

7 1

...a pasik na sedesie o 6 rano wrzuca fotki na fajsbuka.... 15:30, 05.10.2018


Rak toczyRak toczy

6 11

Rak toczy nie tylko powiat, rak toczy polską politykę. A SLD, PiS, PO i ZSL są jego złośliwymi emanacjami. 08:32, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przyjacielprzyjaciel

22 4

Niestety Pani Kasiu ja jestem trochę zły na Panią liczyłem, że będziemy mieli osobę tak bardzo zaangażowaną w działalność społeczną, która umie zarządzać i wie co ludziom w sercu gra. Mój i mojej rodziny głos oczywiście Pani ma, ale wolałbym głosować na KATARZYNA SIKORSKA - WÓJT GMINY SOKOŁÓW. Trzymam kciuki i za 5 lat głosuję na wójta. 09:23, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZszokowanyZszokowany

0 0

Od takiego wójta uchowaj nas Boże, chyba cię pogięło. 19:14, 28.10.2018


OliwiaOliwia

25 20

Głosujcie na dr Puściona bo on wytnie tego raka. 09:45, 05.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do iwiiDo iwii

12 3

On go wyhodowal! 20:01, 05.10.2018


do Oliwiido Oliwii

5 0

Naiwnych nie sieją - sami się rodzą. Jak można wyciąć coś co się samemu wypielęgnowało! 23:23, 10.10.2018


GrześGrześ

23 21

Dobra diagnoza pani Kasiu ale wycięcie guza pozostawcie fachowcom. Dlatego ja będę głosował na Puściona. 10:28, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Grzesiado Grzesia

4 0

A jak myślisz - kto tego guza tak długo pielęgnował ? Kto jest przewodniczącym rady powiatu?? Udajesz czy naprawdę nie kumasz ?? Idzie Grześ przez wieś, worek piasku niesie, a za Grzesiem ......... obejrzyj się, wszystko widać !!! 23:15, 10.10.2018


MYMY

23 1

KASIU JESTEŚMY ZA TOBĄ. SZKODA ŻE NIE NA WÓJTA. MOCNO TRZYMAMY KCIUKI. DOBRA, BARDZO DOBRA ZMIANA JUŻ IDZIE!!! 11:32, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZNAJMAZNAJMA

12 0

Kasiu my też bardzo,bardzo żałujemy że nie startujesz na Wójta,ale całą rodziną będziemy głosować na Ciebie do powiatu. Trzymamy kciuki .Powodzenia. 18:29, 05.10.2018


KarolinaKarolina

17 20

Rak musi być wycięty w całości, gdyż może się odnowić. Stawiam na precyzję i doświadczenie Puściona. Zagłosuję na niego. 12:46, 05.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do Karolinydo Karoliny

3 1

Kolejna naiwna ? czy nieświadoma ? 23:33, 10.10.2018


korpomkorpom

0 1

Coś mi się zdaje, że to znajomi Pana doktora wpisy umieszczają, bo wątpię żeby sam tak szybko imiona zmieniał :-)
Niemniej medycyna (psychiatria w szczególności) zna takie przypadki. 11:26, 16.10.2018


zdrów jak rydzzdrów jak rydz

23 9

Puścion sam sobie już nie pomoże. To zwiędnięta kończynka PSL-u A Buremu to tylko już nie długo klawisz. Ciekaw jestem czy Pan Sawicki będzie mu wysyłał rakiety paczki do więzienia. 14:13, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do zdrów jak rydzdo zdrów jak rydz

17 9

Sądząc po wpisie to nie jesteś zdrowy na umyśle. 15:32, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tęczatęcza

2 0

Przypomnij sobie w ilu kolorach partyjnych występował już doktorek ? Został już tylko ósmy kolory tęczy!! 23:41, 10.10.2018


zdrów jak rydzzdrów jak rydz

19 11

Bronisz złodziei z PSL-u tak sądze po twoim wpisie A znasz powiedzenie łap złodzieja. 16:29, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SOK.SOK.

19 0

Brawo - zdrów- w Radomiu też PSL jest umoczony. 16:34, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlinkaAlinka

24 10

Szanuję Pana Puściona jako lekarza ale startując z list PSL szkodzi miastu oraz powiatowi. 16:50, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ob-Y.Ob-Y.

25 0

Kolega Bury przez 14 lat jako poseł zasiadał w Krajowej Radzie Sądownictwa i trzymał nad sobą parasol ochronny .Precz z umoczonym PSL-em. 16:53, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bystry Bystry

12 19

Zgoda i POrozumienie z PSL .Aby było tak jak było. Czyli Pieniak ze Środą rządzą dalej. 19:57, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NinaNina

15 20

Ja nie głosuję na ugrupowania, ja głosuję na ludzi i będę głosowała na Puściona. 20:09, 05.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

marianmarian

11 4

i na takich wyborców liczy PSL. 21:20, 05.10.2018


Myślący Myślący

15 5

Porozumienie i Zgoda z Nowym PSL .Chyba o to chodzi aby było tak jak było ? 04:51, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do NinyDo Niny

16 8

Puscion jak do tej pory nic nie zrobil to znaczy ze sie nie zna...... 09:35, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NeutralnyNeutralny

4 21

Proszę o podanie zasług PiS dla naszego miasta czy powiatu. Zaznaczam, że pytam bez obrażania i na takie same odpowiedzi liczę. Uprzedzając pytania o zasługi PSL wymienię pierwsze, które przychodzą mi do głowy: RIT, hala widowiskowo sportowa, baza LPR. 10:32, 06.10.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

baza LPRbaza LPR

1 0

dopiero zaczynają grzebać w ziemi- też mi osiągnięcie!..... 14:40, 11.10.2018


RITRIT

1 0

JAKOŚ NIE MOGĘ znaleźć go na mapie - gdzie on jest???? 14:47, 11.10.2018


sokołowiaksokołowiak

1 0

jakieś kiepskie te osiągnięcia PSLu 14:49, 11.10.2018


AmazonkaAmazonka

9 17

Głosuję na Puściona bo on raka pokona! 10:38, 06.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Amazonkido Amazonki

4 0

Kto kogo pokonał, skoro piszesz pod pseudo AMAZONKA.? 23:02, 10.10.2018


AlinkaAlinka

19 5

Symbol sprzedanych działek po nasypie kolejowym Pan Pasik wisi sobie na wielkim banerze przed przejazdem kolejowym.Wojt Pasik ten który zabrał ludziom nadzieję na dobrą drogę w takim miejscu.Symboliczne i smutne . 11:12, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ob-yob-y

18 2

Do , naturalnego , Jak PiS mógł coś zrobić jak ta ,,OŚMIORNICA,, - PSL opanowała miasto. To co wymieniłeś to się robi w 2 lata a nie w 8. A wiesz ,że w tym roku nie wykoszono rowów na drogach powiatowych. Gdybym więcej wymienił ich nieróbctwa to bym cię obraził więc spełniam twą prośbę. 11:23, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Neutralny do ob-y i Neutralny do ob-y i

2 13

Czyli PiS nic nie zrobił. Najpierw była mowa, że na górze PO-PSL i wszystkie genialne pomysły miasta przepadają. Teraz rządzi PiS i jak nie było inwestycji tak nie ma. Jeśli Alinka pisze, że Pasik "zabrał ludziom nadzieję na dobrą drogę" to niech będzie obiektywna i napisze, kto zabrał nadzieję na obwodnicę, która ma nieporównywalnie większy związek z komfortem życia mieszkańców niż wspomniana droga.
Można być zwolennikiem jednej czy drugiej partii i to jest zupełnie normalne. Jednak na przykładzie powiatu i miasta dokładnie widać kto i ile dla niego zrobił. Większość ma wyrobioną opinię na temat zielonych i ich postępowania "na górze". Jednak patrząc na własne podwórko obiektywnie przyznać trzeba, że zrobili najwięcej. Można licytować się na przedwyborcze obietnice. Tylko one jak widać na przykładzie Sokołowa na niewiele się zdają. 12:22, 06.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

abcabc

0 1

widać to na przykładzie stadionu na Lipowej 13:03, 07.10.2018


Do neutralnegoDo neutralnego

15 3

Teraz rządzi PiS i jak nie było inwestycji tak nie ma."- gdzie? bo o powiecie mowa!!!! Albo jesteś głupcem, albo ignorantem...albo jedno i drugie naraz!!! 17:55, 06.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Janekdo Janek

1 13

Masz rację... jak się wzięła za szkołę w Czerwonce to szkoła już nie istnieje... PiS potrafi.. 13:01, 07.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mieszkaniec do JankaMieszkaniec do Janka

7 0

Szanowny panie jak nie wiesz to nie pisz ! Szkołę w Czerwonce zlikwidował bardzo dobry, lekkomyślny , pomysłowy oraz wspaniały gospodarz nasz włodarz gminy Pasik . 19:15, 07.10.2018


JanushJanush

14 1

A kto był wówczas wójtem jak szkoła byla likwidowana w Czerwonce? Nie Pasik czasami .Jak Pasik zostanie Burmistrzem to ciekawe która szkoła może być zlikwidowana .I wówczas rodzice zobaczą co znaczą przepełnione klasy . 13:11, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cała prawda PiSCała prawda PiS

3 13

Jarosław Kaczyński w sobotę w Łodzi też mówił o kłamstwie: "Nie możemy pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy" 13:16, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WacekWacek

15 2

Czy ktoś pamięta kto powiedział że "Rolnicy to frajerzy. 13:20, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nigdy  Więcej Nigdy Więcej

1 14

Głosujmy na listy Zgoda i POrozumienie z PSL.
Głosujmy :

PUŚCION
KOBYLIŃSKI
ŚRODA
PIENIAK
PASIK
Chodzi o Zgodę i POrozumienie z PSL. 13:26, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nigdy Więcej!Nigdy Więcej!

9 17

Nigdy więcej awantur na sesjach,zastraszania,pogardzania ludźmi.Głosuj na Puściona! 13:44, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Słowa PremieraSłowa Premiera

2 11

To nagrane słowa premiera Morawieckiego - PiS Matołusz M. u Sowy:
"Trzeba słuchać ludu, obiecać im czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają ZApier***AĆ za miskę ryżu" 14:37, 07.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

odpodp

5 0

...misiak-pysiak podaje przedruk z włansego fajsbuka.. 19:26, 07.10.2018


mieszkaniecmieszkaniec

3 15

Szanowna Pani,
słabo jest Pani zorientowana. Przez ostatnie 4 lata Powiat wykonał lub wykonuje inwestycje za ponad 100 mln zł, z czego ok. 80% do uzyskane dofinansowania. Dla przypomnienia za rządów Czarnockiego były głównie "miękkie projekty". Inwestycje były robione z kredytów, które do dzisiaj trzeba spłacać... 14:42, 07.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do mieszkańca..do mieszkańca..

11 0

Szanowny Panie!- nie nauczył się Pan czytać ze zrozumieniem!!!! 19:28, 07.10.2018


Do nigdy więcej Do nigdy więcej

11 2

To chyba ironicznie powiedziałeś na kogo głosować, bo to chyba przewodniczący był odpowiedzialny za porządek na sesjach.
14:47, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dla KasiDla Kasi

10 1

Brawo Kasiu !!! Nareszcie !!! Wszyscy to widzą i milczą, nikt nie miał odwagi głośno tego powiedzieć. Dosyć tej obłudy, niekompetencji, sitwy i nepotyzmu. Dalej obsadzają wszystkie stołki swojakami. Wszędzie gdzie tylko się jeszcze da. Zapomnieli kto jest dla kogo - urząd dla petenta, czy odwrotnie ?? BRAWO KASIU !!!! 22:12, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Nigdy WięcejDo Nigdy Więcej

8 0

Twoja propozycja nadaje się rzeczywiście - NIGDY WIĘCEJ - takiego składu. Prywata i parcie na władzę zaślepiły twoich kandydatów. Precz z układami !!! 22:18, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

liczy się tylko prawliczy się tylko praw

14 8

Kasiu droga, jesteś bardzo odważną kobietą !!! Najwyższy czas skończyć z tą patologią władzy. To to piszesz to wszystko prawda, tylko wszyscy udawali, że tego nie widzą, bo nie mieli odwagi powiedzieć tego głośno. Zaangażowanie powiatu w sprawy SPZOZ to parodia, przecież ten cyrk w szpitalu trwa dalej. Aktualny zarządzający to jeszcze większa porażka niż poprzedniczka - tylko dwa razy droższa, bo aby ukryć błędy poprzedniczki powiat dał hojnie dwa razy tyle kasy. Oczywiście nie ze swojego funduszu tylko ze szpitalnego. Przerost biurokracji był i jest nadal, w szpitalu kasa pusta a dalej zatrudnia się swojaków z polecenia PO-PSL. Pozorowane działania władz, pozorne zaangażowanie w sprawy szpitala to prawdziwy obraz władz powiatu, wszystko po to by ukryć niekompetencję i uwłaszczyć się na służbie zdrowia. Dalej ukrywa się istotne dla istnienia szpitala sprawy, wyprowadza się kasę na wszelkie możliwe sposoby - kto pozwolił aby sokołowski szpital nie ubiegał się i nie dostał funduszy na remont bloku operacyjnego ? Okoliczne szpitale dostały, a ten do którego poszła poprzednia dyrektorka sokołowskiego szpitala dostał 6 mln. Komu na tym zależało, żeby sokołowska chirurgia legła? przecież przewodniczący rady powiatu to chirurg !!
Uzdrowić powiat mogą tylko zdrowe jednostki, nie zarażone wirusem władzy !!! Dlatego popieram tych, którzy mówią głośno to, o czym wszyscy po cichu myślą. BRAWO KASIU !!! 22:55, 10.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gmina SokołówGmina Sokołów

14 3

Dość samowolki Pasika. Wyjaśnić sprawę działek!!!!!!! 19:37, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MalwinaMalwina

6 4

Głosujcie na Puściona, bo rak w powiecie.To dobry lekarz i porządny czowiek 14:56, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onucaonuca

6 3

Malwina, stan szpitala, to stan do jakiego doprowadził Pan Przewodniczący Rady Powiatu, Twój głos może to zmienić! 15:56, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RadnyRadny

8 4

Gdyby nie przewodniczący Puścion to z winy p.Odziemczyka wiele sesji nie można by było przeprowadzić.Pan Puścion to opanowany i konkretny człowiek.Piszę tak bo byłem świadkiem zachowań p.Puściona i p.Odziemczyka. 20:38, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiS...PiS...

6 3

Peselowcy Mikołajczuk-Bohowicz , Misiak wypierają się loga i barw partyjnych jak Judasz Jezusa , a to ,,FRAJERSTWO,, Co na to GŁÓWNY FRAJER Sawicki. 12:09, 19.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrzegorzGrzegorz

1 0

Nie wycieraj sobie buzi Jezusem do walki o stołki. 12:55, 19.10.2018


LipaLipa

8 0

Łączy nas Rak 12:09, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WYBÓR.WYBÓR.

4 1

Wiek- 67 , OFE. to sprawa KANALIJ z PSL Kosiniaka-Kamysza. Jak On się teraz wybiela i obiecuje co to On nie zrobi. Tylko ja pytam gdzie On był przez 2 kadencje sejmu. 3 X PiS GŁOSUJCIE. 12:32, 19.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GrzegorzGrzegorz

1 0

I koniecznie weźcie pod uwagę, że obecna władza tak podniosła dochód z hektara, aby jak najmniej rolników skorzystało z 500+ na pierwsze dziecko i zasiłków rodzinnych. 12:53, 19.10.2018


WyborcaWyborca

3 2

Włodarze śmieją się,że nas,szarych wyborców łączy miska ryżu. 17:59, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone