Zamknij

Motor Trade Insurance - ubezpieczenie dla samochodów firmowych

13:07, 06.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jest całe mnóstwo profesji, w których codzienna praca związana jest z pojazdami. Mowa tutaj o zawodach takich jak lakiernik, mechanik samochodowy i blacharz, ale też kurier czy handlarz samochodów. Bez względu na to, czy auta należą do majątku firmy, czy jedynie pozostają pod opieką jej pracowników na czas wyświadczenia danej usługi – trzeba zatroszczyć się dla nich o odpowiednią ochronę.

Z myślą o tych, którzy biorą na siebie odpowiedzialność za samochody firmy i klientów, powstały ubezpieczenia typu Trade Insurance, które są w stanie załagodzić konsekwencje nieprzewidzianego zdarzenia.

Motor Trade Insurance – co to takiego?

W Polsce jest to nowość, za to na rynku brytyjskim rozwiązanie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm bezpośrednio związanych z motoryzacją. Polisa ta zapewnia wysoką ochronę nie tylko kierownictwu, ale wszystkim pracownikom zakładu. Nie ma stałego zakresu ochrony, jaki oferowałby pakiet – ustala się go indywidualnie podczas negocjacji z agencją. Tam, gdzie samochody codziennie poruszają się po zatłoczonych drogach a kierowcy pracują pod presją czasu, przyda się ochrona przed tzw. „ryzykiem drogowym”. Z kolei polisa zabezpieczająca przed konsekwencjami zmasowanego ataku hakerskiego będzie, jak znalazł dla przedsiębiorstw wykorzystujących do pracy nowoczesne modele samochodów z komputerami pokładowymi.

Kto może skorzystać z Motor Trade Insurance?

Pojawia się więc pytanie, jakie firmy powinny rozważyć wykupienie skrojonego na miarę ubezpieczenia? Przede wszystkim mechanicy samochodowi, którzy każdego dnia biorą na siebie odpowiedzialność za ewentualne szkody, które mogą pojawić się na zostawionych pod ich opieką autach klientów. A przecież wystarczy chwila nieuwagi, by zarysować pojazd lub uderzyć go ciężkim przedmiotem, wskutek czego pojawi się wgniecenie. To także rozwiązanie warte rozważenia dla firm trudniących się sprzedażą pojazdów, czy to nowych czy używanych.

Motor Trade Insurance – co daje?

Największą zaletą pakietu polis dla pojazdów firmowych jest to, że ubezpieczenie nie jest przypisane do konkretnego pojazdu, lecz do osoby, która te pojazdy prowadzi. Jest to o tyle dobre, że często jeden pracownik dziennie prowadzi więcej niż jeden samochód, a jeden samochód jest prowadzony przez różnych pracowników.

Pakiet ubezpieczeń dla przedsiębiorstw chroni przed konsekwencjami finansowymi z tytułu zniszczeń nie tylko majątek firmy, ale też pracowników firmy. Często bowiem to oni obarczeni winą powstania szkód, muszą wziąć na siebie całą odpowiedzialność i zapłacić z własnej kieszeni za poniesione straty.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone