Zamknij

Wypożyczalnia aut, co sprawdzić zanim weźmiemy samochód?

15:10, 26.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wynajęcie samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób. Zarówno w codziennym życiu, jak też podczas urlopu, spędzanego w odległym zakątku kraju lub świata. Wypożyczalnie miewają się z roku na rok coraz lepiej. Jednak czy zawsze będziemy mogli skorzystać z usługi wynajmu pojazdu?

Dla kogo?

Jesteś niepełnoletni? Nie masz prawa jazdy? W takim razie nie uda Ci się wynająć samochodu z wypożyczalni. Spełniasz oba warunki? Wówczas musisz jeszcze przedstawić dodatkowy dokument ze zdjęcie, dowód osobisty albo paszport, a także posiadać kartę kredytową. Bez niej transakcja również może zakończyć się niepowodzeniem. O warunkach wynajmu oraz wymaganiach, jakie stawiane są wypożyczającym można dowiedzieć się ze stron internetowych wypożyczalni. Także w przypadku podmiotów zagranicznych. Nic trudnego, wystarczy zaglądnąć na stronę https://cheap--escorts.co.uk, a następnie odnaleźć warunki wynajmu i dokładnie się z nimi zapoznać.

Zanim wyruszysz na drogę

Zanim dokończysz formalności związane z wypożyczeniem auta i wyruszysz w drogę, warto jeszcze chwilę poczekać. Najważniejsze jest to, aby dokładnie sprawdzić stan pojazdu, przy czym największą uwagę warto zwrócić na wszelkie zarysowania oraz wgniecenia. A wszystko co rzuci nam się w oczy powinno zostać natychmiast zgłoszone, jeszcze zanim wyjedziemy z parkingu. Ale samo zgłoszenie to nie wszystko. Aby nie odpowiadać za cudze otarcia czy rysy, należy zadbać, aby wszystko zostało zapisane w protokole przez pracownika wypożyczalni. Jednak co w sytuacji, gdy auto nie jest przekazywane przez pracownika? Wówczas najlepiej będzie wykonać dokumentację fotograficzną. Niestety zdarzały się bowiem przypadki nieuczciwości i próby zrzucenia odpowiedzialności na osoby nie mające nic wspólnego z otarciem. Zdjecie będzie dla nas wówczas dowodem. Podobna procedura powinna zostać przeprowadzona podczas oddawania samochodu. Dokładność to podstawa w uniknięciu problemów.

Gdy już wyjedziemy..

Gdy wyjedziemy w upragnioną trasę, będąc np. na urlopie, wtedy pozostaje nam tylko cieszyć się wolnością, mobilnością oraz elastycznością. Co jednak, gdy nasze szczęście i spokój zostaną zakłócone kolizją? Bez względu na fakt czy została ona spowodowana z naszej winy czy nie, mamy obowiązek wezwać policję. Czy to w Polsce, czy nie, policyjny raport może okazać się niezbędny do tego, aby zostało wypłacone odpowiednie odszkodowanie. A co w przypadku- mandatu? Najlepiej będzie uregulować wszelkie należności, jeszcze przed oddaniem auta do wypożyczalni.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone