Zamknij

Czas zacząć przygotowania samochodu do sezonu wycieczkowego

14:36, 07.03.2019 | INF.
Skomentuj

Wiosną wszystko budzi się do życia, a ciepłe słońce zachęca do różnego typu wycieczek. Warto więc już teraz zacząć przygotowywania samochodu do wiosenno-letnich wojaży i zdezynfekować klimatyzację, zanim zacznie być mocno eksploatowana w upalne dni. Skutecznym sposobem odgrzybiania klimatyzacji jest jej ozonowanie.

Ozonowanie - a cóż to takiego?
Ozonowanie to nic innego jak reakcja, w której cząsteczka tlenu uwalniana podczas rozkładu ozonu łączy się ze związkami chemicznymi, neutralizując je. Dzięki ozonowaniu powietrze zostaje oczyszczone i pozbawione wirusów, bakterii czy też innych substancji zagrażających naszemu zdrowi.

Skuteczność ozonowania wynika z faktu, że ozon:
- wykazuje silne właściwości utleniające i dociera w każdy zakamarek;
- odświeża, oczyszcza i dezynfekuje powietrze;
- działa też powierzchniowo usuwając z np. mebli, łóżek, ścian wirusy, bakterie, grzyby;
- usuwa nieprzyjemne zapachy.

Ozonowanie klimatyzacji — najlepszy sposób na jej dezynfekcję
Liczne badania potwierdzają odkażające właściwości ozonu, który okazuje się dużo bardziej skuteczny niż chlor, a do tego wystarczy go niewielka ilość do przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji w kilka minut. W związku z czym ozonowanie klimatyzacji będzie idealne do jej odgrzybienia i pozbycia się wszelkich bakterii i wirusów.
Stander – ozonowanie klimatyzacji Warszawa

Warto ozonowanie zlecić profesjonalnej firmie, choćby z dwóch powodów - dysponuje ona wysokiej klasy sprzętem i ma doświadczenie. Dzięki temu skutecznie i szybko przeprowadzi dezynfekcję samochodowej klimatyzacji.

Bezpieczeństwo ozonowania
Ozonowanie klimatyzacji jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Nie wymaga ona stosowania żadnych środków chemicznych. W związku z tym nie ma ryzyka alergii, zatrucia resztkami środków chemicznych, czy potrzeby dokładnego mycia przedmiotów i powierzchni mających kontakt z żywnością oraz skórą człowieka.

Naszemu zdrowiu ozon może zaszkodzić jedynie wówczas kiedy jego stężenie jest wysokie we wdychanym przez nas powietrzu. Ozonowanie klimatyzacji jest w pełni bezpieczne z uwagi na fakt, że ozon jest gazem nietrwałym. Dlatego z samochodu czy pomieszczenia możemy bezpiecznie korzystać już po 15-30 minutach od zakończonej usługi ozonowania, a utrzymujący się w samochodzie zapach "jak po burzy" jest nieszkodliwy. Ponadto należy podkreślić, że profesjonalna firma, dzięki nowoczesnym generatorom, ma możliwość w ciągu kilku minut wytworzyć minimalne i skuteczne stężenie ozonu w powietrzu bez ryzyka zatrucia dla człowieka.

(INF.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone