Zamknij
REKLAMA

6 zalet coworkingu, czyli dlaczego dobrze jest wynająć wspólnie wirtualne biuro w Warszawie?

10:24, 22.03.2019 | artykuł sponsorowany

Pracujesz zdalnie, ale nie za bardzo możesz skupić się w domu. Owszem, na sofie w salonie jest wygodnie, ale denerwujesz się, gdy wokoło biegają dzieci, wylewając Ci kawę na ważne dokumenty. Potrzebujesz biura, gdzie spokojnie popracujesz nad swoim projektem. Gdzie znajdziesz pomoc prawną, informatyczną, księgową... Potrzebujesz coworkingu, czyli niezbędne jest Ci wirtualne biuro Warszawa - BiuroKamienica.pl. Takie biuro wynajmuje biurka freelancerom. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

1. Współpracujesz z różnymi ludźmi – zyskujesz nowe możliwości

Daje możliwość pracy w jednym miejscu z różnymi ludźmi - psychologami, prawnikami, księgowymi, informatykami. Im więcej różnych zawodów w jednym miejscu, tym lepiej. Bo w większym gronie różnorodnych osób jesteśmy w stanie osiągnąć więcej. Ludzie wynajmujący lokal na zasadzie coworkingu mają szansę zbudowania ciekawego zespołu, zawiązania ciekawych znajomości, które mogą zaowocować pracę nad ciekawym projektem.

Porada – pracując w jednym miejscu z różnymi ludźmi, wykorzystaj to do nawiązania ciekawych znajomości!

2. Łatwiej skupiasz się na pracy

Do wirtualnego biura przychodzisz, aby wykonać konkretną pracę. Oczywiście atmosfera tutaj nie jest tak sztywna jak w korporacji, aby wyjście z domu do czegoś zobowiązuje. Jesteś w miejscu, gdzie panuje twórcza atmosfera pracy.

Porada – wybierając wirtualne biuro w Warszawie, zwróć uwagę na to, czy ma specjalny regulamin pisany lub zwyczajowy z zasadami ułatwiającymi każdemu pracę.

3. Wymieniasz doświadczenia

W biurze coworkingowym pracują różne osoby. Na przykład pracownicy korporacji, którzy chcą po godzinach popracować nad swoim projektem. A także ci, którzy mają bardzo duże doświadczenie w danej dziedzinie.

Porada – nie wahaj się poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. I nie wahaj się także takiej pomocy zaoferować komuś innemu. Pomoc innej osoby, rzut oka kogoś „z zewnątrz” pomaga często spojrzeć na problem z innej strony.

4. Optymalizujesz koszty i uwalniasz głowę

Angażując wirtualne biuro w Warszawie do skorzystania z jego usług często uwalniasz głowę od wielu obowiązków. Bo nie musisz martwić się księgowością czy obsługą prawną, gdyż są od tego specjaliści. W ten sposób optymalizujesz koszty, bo gdy jest więcej osób, płacisz jedną stałą opłatę, w którą wliczona jest księgowość czy pomoc programisty.

Porada – wybieraj biuro gdzie jest więcej osób, bo wtedy zakres usług wliczony w koszt pakietu jest większy. Jednocześnie wybieraj biura, gdzie jest duża przestrzeń (unikaj ściśniętych na siłę biurek), bo wtedy bardziej komfortowo jest pracować.

5. Jesteś szczęśliwszy, mniej samotny i bardziej zmotywowany

Najnowsze badania przeprowadzone przez GCUC mówią, że coworking zwiększa zaangażowanie i motywację do pracy aż w 84%. Zmniejsza również poczucie samotności i wpływa na rozwój relacji biznesowych. Poza tym aż w 89% sprawia, że osoby pracujące w wirtualnym biurze są... szczęśliwsze! Wszystko to wynika z faktu, że ludzie tak naprawdę są stworzeni do pracy w grupie.

Porada – jeśli jednak mimo wszystko wybierasz pracę w domu, postaraj się rano „wyszykować” się jak do normalnej pracy. Nawet jeżeli zamierzasz pracować leżąc na sofie w salonie to uczesz się, ubierz się ładnie i to niekoniecznie w spodnie od dresów! To zmobilizuje Cię do działania i więcej zrobisz.

6. Zyskujesz adres firmy

Jeśli planujesz założyć firmę i chcesz pracować w biurze z innymi osobami na zasadzie coworkingu, możesz też skorzystać z adresu biura coworkingowego do rejestracji firmy. Wiele wirtualnych biur oferuje właśnie taką opcję. Dzięki konkretnemu adresowi, cała korespondencja związana z działalnością Twojej firmy będzie dostarczana na jeden adres. Jest to bardzo wygodne dla osób, które dużo podróżują.

Porada – jeśli chcesz być zauważony, wybierz adres, który mieści się w biurowcu w centrum dużego miasta, najlepiej stolicy. Taki adres zwraca na siebie uwagę.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone