Zamknij
REKLAMA

Posprzątaj swoją przestrzeń na wiosnę

08:05, 28.03.2019 | artykuł sponsorowany

Wiosna to czas sprzątania, nie tylko w naszych domach. Zadbać należy także o biura, ponieważ to właśnie od porządku, lub jego braku, zależeć będzie samopoczucie pracowników. Odpowiednia czystość pomieszczeń sprawi również, że poprawi się jakość powietrza, a ludzie z alergiami poczują się ogólnie zdrowsi i mniej zmęczeni. Zastanów się też nad lokalizacją, czyli gdzie mieści się firmowy lokal, a gdzie firma sprzątająca - Gdańsk będzie świetnym wyborem, jeśli biuro znajduje się w jednym z nadmorskich miast.

Jak wygląda sprzątanie w firmie?

Sprzątanie w firmie odbywa się trochę inaczej niż w domu. Inne są priorytety i potrzeby. W domu bardzo ważne jest zadbanie o czystość powierzchni i zakamarków, a także sterylność łazienki i kuchni. Żeby to osiągnąć, potrzebne będzie gruntowne sprzątanie, co najmniej raz w miesiącu. W firmie najważniejsze jest codzienne odkurzanie, czyszczenie stanowisk pracy i powierzchni sanitarnych. Co kilka dni należy dobrze umyć podłogi, często w tym celu używa się maszyn do czyszczenia dużych powierzchni. Jeśli szukasz kogoś, kto dokładnie przedstawi plan na sprzątanie, Gdańsk jest pełen solidnych usług czyszczących.

Jakich usług możemy się spodziewać?

Firmy sprzątające mają różne oferty, jednak wiele świadczonych usług powtarza się pomiędzy nimi. Jeśli zestawimy ze sobą różne usługi sprzątania - Gdańsk i Kraków będą miały zapewne nieznacznie różniące się między sobą ceny. Spowodowane jest to wielkością i nagromadzeniem firm w miastach.

Najpopularniejsze usługi w cennikach firm, to między innymi:

  • Sprzątanie po remontach
  •  Pranie wykładzin
  •  Przecieranie kurzy
  •  Mycie WC
  • Wynoszenie śmieci
  • Pielęgnacja mebli
  • Mycie naczyń
  • Mycie okien
  • Dezynfekcja

Sprzątanie biur w dużych miastach

Sprzątanie biur jest oferowane przez większość firm. Powód tego stanu rzeczy wcale nie jest skomplikowany. Po prostu duże powierzchnie wymagają regularnego sprzątania, więc łatwiej zatrudnić wyspecjalizowaną firmę niż samodzielnie rozglądać się za pracownikami i przeprowadzać rekrutacje. Ponadto, jak już było wspomniane wcześniej, usługi tego typu są wszędzie, wystarczy tylko wpisać właściwe wyrazy w wyszukiwarkę Google. Najlepiej zacząć od interesującej nas oferty, a następnie dodać odpowiednie miasto. Na przykład: sprzątanie biur Gdańsk. Już na pierwszych stronach wyszukiwarki znajdziemy odpowiedź na zapytanie.

Inwestuj w kompleksowe usługi

Zastanawialiście się pewnie nad tym, jakie usługi powinny się w takim razie znajdować w pakiecie idealnym? Jeśli interesuje nas tylko sprzątanie firm w Gdańsku, to najwygodniej jest porównać cenniki i wybrać ofertę zawierającą jak najwięcej wykonywanych czynności. Zastanówmy się także, czego potrzebujemy. Jeśli posiadamy małe biuro, to bezsensowne będzie inwestowanie w maszyny czyszczące – o wiele tańsze będzie zadbanie o podłogi ręcznie. Podobnie z wykładzinami, jeśli ich nie mamy, to usługa dotycząca ich czyszczenia w pakiecie tylko zawyży koszta. Miejmy na uwadze, że najczęściej wystarczą negocjacje, a firma sprzątająca biura chętnie dopasuje się do naszych wymagań.

Usługi sprzątania, czy się opłacają?

Usługi sprzątania opłacają się zawsze, kiedy sami nie możemy pozwolić sobie na szukanie pracownika lub, w ekstremalnych przypadkach, porządki robiliśmy zwykle sami, jednak tym razem z jakiegoś powodu zaniemogliśmy. Ciekawostką jest, że do jakiegoś czasu zatrudnienie firmy sprzątającej kojarzyło się z luksusem i prestiżem jednostki. Nie każdego właściciela stać było na poświęcenie części budżetu, dlatego większa część obowiązków rozkładana była na pracowników. Jak się domyślamy, ci nie zawsze byli zadowoleni z nowych obowiązków i czystość otoczenia zależała od humorów pracowników. Sprzątanie domów też jest kwestią sporną, ale to już temat na kolejny artykuł.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone