Zamknij
REKLAMA

Czy w taksówce można płacić kartą?

12:07, 10.04.2019 | artykuł sponsorowany

Nie każdy z nas ma przy sobie gotówkę. Czasami po prostu wolimy posługiwać się kartą, która jest wygodniejszą i bezpieczniejszą formą płatności. Czy kartą będziemy mogli jednak zapłacić za przejazd taksówką?

Czasami taksówka jest najwygodniejszą metodą transportu – na dworzec, na rodzinne spotkanie, z imprezy czy też na spotkanie biznesowe. Gdy chcemy skorzystać z taxi, możemy zamówić ją przez telefon do korporacji, ale obecnie można posłużyć się także smartfonem i zarezerwować ją on-line.

Czy jednak za taksówkę możemy zapłacić kartą? Odpowiedź na to pytanie znają specjaliści z portalu internetowego http://renaultklub.pl/!

Czy w taxi można płacić karta? Tak, to możliwe!

Czasy, w których za przejazd taksówką można było zapłacić jedynie gotówką, już dawno minęły. Aktualnie coraz więcej taksówek wyposażonych jest w terminale płatnicze, wobec tego za kurs możemy zapłacić wtedy kartą – bez potrzeby posiadania przy sobie gotówki.

Gdy chcemy zapłacić w taksówce kartą, warto jednak upewnić się, czy rzeczywiście ma ona terminal płatniczy. Jeśli chcemy wziąć taksówkę z postoju, możemy zapytać kierowcy, czy taka metoda płatności jest dostępna. Gdy dzwonimy po taxi lub zamawiamy ją przez aplikację, wtedy możemy zaznaczyć, że chcemy, aby przyjechał do nas kierowca z samochodem z terminalem.

Wiadomości o tym, czy taksówki mają terminale, można znaleźć także na stronie korporacji. Coraz więcej z nich współpracuje tylko z kierowcami posiadającymi taksówki z terminalami.

Po zakończonym kursie mówimy kierowcy, że chcielibyśmy zapłacić kartą. Kierowca wprowadza kwotę na terminalu, a my przykładamy do niego kartę, aby potwierdzić transakcję – w przypadku kwot powyżej 50 złotych musimy potwierdzić ją kodem PIN.

Płać kartą przez aplikację – jeszcze wygodniej!

Mamy jeszcze jedną metodę na zapłatę kartą w taksówce – przez aplikację do zamawiania kursów. Dzisiaj wiele korporacji udostępnia swoim klientom specjalne aplikacje, które pozwalają na zamówienie przejazdu przez smartfona – bez potrzeby dzwonienia do korporacji.

Wiele aplikacji korporacji taksówkarskich pozwala również na podpięcie do nich karty płatniczej. Oznacza to, że opłata pobierana jest wtedy bezpośrednio z karty, więc nie musimy używać jej w pojeździe – nawet jeśli taksówka nie ma terminala, możemy i tak zapłacić bezgotówkowo.

Aby zapłacić za przejazd kartą podpiętą do aplikacji, na początku musimy pobrać odpowiednią aplikację. Znajdziemy ją w sklepach systemów operacyjnych. Następnie pobieramy aplikację i instalujemy ją na telefonie. Potem tworzymy konto użytkownika, podając wymagane dane. Gdy chcemy zapłacić kartą, wtedy wybieramy taką opcję i podpinamy kartę, podając jej dane.

Jeżeli będziemy chcieli uiścić opłatę za przejazd taksówką za pomocą aplikacji, musimy zamówić ją właśnie z aplikacji, a potem potwierdzić kurs i płatność. Pieniądze zostaną pobrane z naszego konta, więc nie musimy mieć przy sobie portfela, aby zapłacić za kurs.

Zatem w taksówce także możemy zapłacić kartą – to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto woli posługiwać się kartą zamiast gotówki!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone