Zamknij

Czy warto kupować używane opony samochodowe?

10:16, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Musisz wymienić opony w swoim samochodzie, ale nie masz zbyt dużo pieniędzy? W takim przypadku często pojawia się pokusa kupna opon używanych. Czy warto zdecydować się na takie opony z drugiej ręki do swojego auta?

Dobre opony to podstawa bezpiecznej jazdy samochodem. To właśnie one stanowią miejsce styku samochodu z podłożem, dlatego też to od ich rodzaju oraz kondycji zależy naprawdę wiele.

Za nowe opony do samochodu trzeba zapłacić dość dużo. Gdy nie mamy pieniędzy na komplet nówek, alternatywnym wyborem mogą być opony używane. Czy to dobry zakup? Odpowiadamy na to pytanie wraz z serwisem http://opony-norden.pl/.

Opony używane – tak czy nie?

Zakup opon używanych ma zarówno swoje plusy, jak również minusy. Warto więc rozważyć je wtedy, gdy zamierzamy zakupić komplet do swojego samochodu.

Oczywiście, najlepszym wyborem będą opony nowe, wyprodukowane niedawno, czyli nadal posiadające wszystkie wymagane właściwości do komfortowej i bezpiecznej jazdy. Nie każdy jednak ma wystarczającą sumę do ich nabycia.

Często newsy motoryzacyjne straszą, że opony z drugiej ręki są niebezpieczne. Jednak wtedy, gdy kupimy ogumienie nadal w dobrym stanie, możemy jeździć na nich przez kolejnych kilka sezonów i zaoszczędzić sporą sumę.

Warto więc widzieć, na co dokładnie zwrócić uwagę przy zakupie opon samochodowych z drugiej ręki. Oto informacje, które warto poznać!

Jak rozpoznać dobre opony używane?

Gdy chcemy zdecydować się na zakupienie opon używanych, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich stan techniczny. Zatem nie powinniśmy kupować ich w ciemno, na przykład przez internet, gdy nie możemy zobaczyć ich na żywo – wtedy ryzyko, że będą posiadały dyskwalifikujące je do jazdy uszkodzenia jest znacznie większe!

Przede wszystkim opona powinna być nadal w miarę nowa. Nie kupujmy opon, które mają więcej niż 5-6 lat. Starsze opony tracą swoje właściwości, ponieważ starzeje się ich mieszanka gumy, z której są one wykonane. Zakładając stare opony, narażamy się na niebezpieczeństwo!

Także należy zwrócić uwagę na głębokość bieżnika. Opona powinna posiadać co najmniej 1,6 mm głębokości bieżnika, ale jeśli chcemy kupić dobre opony używane, warto szukać opon o jak największej głębokości bieżnika. Większość nowych modeli ma 8 mm głębokości bieżnika.

Dokładnie sprawdźmy też stan techniczny opon. Nie powinny posiadać żadnych uszkodzeń mechanicznych, na przykład przecięć, otworów, wybrzuszeń.

Gdy chcemy kupić komplet opon używanych, warto także pamiętać o tym, by sprawdzić, czy rzeczywiście są one z jednego kompletu. Zwróćmy uwagę na takie informacje jak marka, rozmiar, rocznik, a także inne parametry umieszczone z boku opony.

A może lepiej wybrać nowe opony klasy ekonomicznej?

Jeśli jednak nie chcemy ryzykować i wolimy kupić nowe opony, najlepiej skupić się na modelach ekonomicznych – jedną sztukę możemy zakupić w cenie już od około 120-150 złotych w zależności do rozmiaru.

Pomocne wiadomości o nowych oponach rekomendowanych przez kierowców można znaleźć na portalach motoryzacyjnych, forach on-line i na innych stronach poświęconych motoryzacji. Warto sprawdzić je przed zakupem!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone