Zamknij

Wyprawka dla niemowlaka w sklepie – konieczne minimum

10:16, 16.04.2019 | artykuł sponsorowany

Ciężko jest walczyć świeżo upieczonym rodzicom z wszechobecnym oddziaływaniem reklam, dlatego niestety wydają się być pozbawieni szans. Wszelkie miejsca, jak przychodnie, poradnie, szkoły rodzenia itp. są zasypywane reklamami, ulotkami, gdzie dany sklep dla dzieci z wyprawką dla niemowlaka oferuje swój asrotyment. Stąd, większości ciężko jest odpierać ten zmasowany atak i nie ulegać wpływom tego typu.

Na początek, odpowiednim podejściem wydaje się być pewien minimalizm, który pozwoli na swojego rodzaju oszczędność, przy zachowaniu odpowiedniej ilości najpotrzebniejszych rzeczy. Przez każdego rodzica i każdy sklep wyprawka dla niemowlaka, może być traktowana w inny sposób, natomiast wiadomo jak istotna jest to sprawa.

Odpowiedni sen

Wiele zależy od tego, czy dziecko ma spać w swoim łóżeczku, czy też z rodzicami. Obydwie opcje mają swoje wady i zalety, o których z pewnością sporo przeczytamy w Internecie. Jeżeli decydujemy się na drugie rozwiązanie pamiętajmy, że mocno wspiera ono karmienie piersią, natomiast także wymaga zakupienia odpowiedniego produktu. Z pomocą przyjdzie wówczas tzw. kokon lub gniazdo dla dzieci. Narzędzie tego typu, nie tylko doskonale pomaga podczas snu dziecka z rodzicami, ale też przydaje się w wielu innych sytuacjach.

W wypadku, kiedy jednak dziecko będzie spało osobno, wymagane będzie odpowiednie łóżeczko dziecięce o dostosowanych wymiarach. Rekomendowane są tzw. łóżeczka turystyczne, ponieważ charakteryzują się one spora mobilnością, a dodatkowo posiadają zabudowane ścianki, dzięki czemu nie ma konieczności montażu żadnych ochraniaczy. Ponadto, bardzo często są one zaopatrzone w przewijak. Do takiego łóżeczka nie używa się poduszki ani kołdry, a raczej specjalny śpiworek dziecięcy do spania.

Transport

Rodzice są doskonale świadomi tego, z czym wiąże się każde wyjście z dzieckiem. Szczególnie, kiedy na samym początku, zabieramy ze sobą wiele niepotrzebnych rzeczy. Należy więc zastanowić się nad tym, na jaki sposób transportu postawimy. Artykuły dziecięce to tak rozbudowana branża, że daje możliwość dostosowania narzędzi do indywidualnych potrzeb. Najpopularniejsze są oczywiście wózki, natomiast często używa się też chust lub nosidełek. Nie koniecznie musi być to produkt nowy. Jako, że są to towary nie tak mocno eksploatowane (dzieci z nich szybko wyrastają), warto poszukać na portalach aukcyjnych ofert używanych rzeczy. Dobrym sposobem będzie także zorientowanie się, czy nasi znajomi nie posiadają czegoś takiego na sprzedaż.

Oprócz narzędzia do transportu dziecka, niezbędną pozycją jest też dobra torba dla opiekuna dziecka, gdzie będzie można trzymać wszelkie, potrzebne rzeczy dla niemowlaka podczas wyjścia. Okazuje się, że im więcej przegródek i kieszonek, tym lepiej. Pozwala to na utrzymanie relatywnego porządku i uniknięcie niepożądanego bałaganu. Ilość asortymentu na wyjście, powinno być warunkowane jego długością.

Każdy dobry sklep dla dzieci, posiada u siebie w ofercie fotelik samochodowy. Noworodki, a także dzieci, które nie osiągnęły jeszcze czwartego roku życia, mogą być przewożone tyłem do kierunku jazdy. Na samym początku, świetnie sprawdzi się specjalny fotelik samochodowy, który posiada też funkcję nosidełka.

Ubranka

Na ogół, nie poleca się robienia zaopatrzenia w bardzo duże ilości ubrań dla niemowlaka, ponieważ nam się po prostu nie przydadzą. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest tzw. pajac, czyli ubranko, które najczęściej jest zaopatrzone w wygodne zapięcie na przedzie.

Nie rekomenduje się z kolei zakupu ubranek, które mają przypominać te dla osób dorosłych, dlatego jeasowe spodnie, koszule na guziki itp. raczej nie powinny wchodzić w grę. Dobrą wskazówką jest to, aby zwracać szczególną uwagę na ubranka jednoczęściowe, ponieważ te są najbardziej praktyczne. Nie obejdzie się też bez odpowiedniej odzieży wierzchniej. Wiele zależy od panującej pogody, natomiast wręcz obowiązkowe jest posiadania specjalnego kombinezonu. Istnieje wiele wersji tego typu ubrania, dlatego rozwiązanie to, może sprawdzić się w różnych warunkach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone