Zamknij

Wymogi dotyczące kas fiskalnych

19:44, 25.04.2019 | materiały partnera

Wiele osób, które zastanawiają się nad rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej, zadaje sobie pytanie, czy będą zobowiązane do posiadania kasy fiskalnej i rejestrowania na niej sprzedaży. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od branży, w jakiej zamierzamy się obracać, a także od innych czynników. Zagadnienie to trzeba zatem szczegółowo przeanalizować. Dodatkowo należy pamiętać też o tym, że przepisy nierzadko ulegają zmianom. Co musimy wziąć pod uwagę?

Limit obrotów a kasa fiskalna

Jeżeli nasza działalność prowadzona jest na niewielką skalę, w określonych przypadkach możemy skorzystać ze zwolnienia z korzystania z kasy fiskalnej na podstawie obrotów. Jest to duże udogodnienie dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają sprzedaż towarów, czy usług. Warto mieć tę możliwość na uwadze, jednak trzeba pilnować wymogów odnośnie limitów kwotowych, terminów, a także uprawnionych branż.

Branża a kasa fiskalna

Niektóre branże niestety w ogóle nie mogą skorzystać z przywileju zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej i rejestrowania na niej przeprowadzonych transakcji. Wśród nich wymienić można, na przykład, doradztwo podatkowe, chociaż oczywiście ograniczenia dotyczą też wielu innych rodzajów działalności. Istnieją również branże uprzywilejowane, które nie są zobowiązane do dokumentowania sprzedaży przy pomocy wspomnianych urządzeń bez względu na limit obrotów. Jest to pocieszająca wiadomość, choć lista uprawnionych w tym zakresie nie jest zbyt obszerna. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze wymagania warunkujące możliwość korzystania z prawa do zwolnienia. 

Na rynku znaleźć można naprawdę wiele podmiotów, u których istnieje opcja zaopatrzenia się w tego rodzaju sprzęt. Wśród nich można wymienić, na przykład, firmę oferującą kasy fiskalne Lublin. Zanim podejmie się decyzję o wyborze urządzenia, należy dokładnie zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawa. Zwolnienie może być bowiem bardzo korzystnym przywilejem, o którym warto pamiętać.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone