Zamknij
REKLAMA

Wskazówki podróżnicze a euro

23:48, 22.08.2019 | MI
Skomentuj

Pamiątki, pyszne jedzenie i butelki najlepszego lokalnego wina kosztują. Podróżując po Europie, będziesz musiał zmierzyć się z kilkoma opcjami przeliczania pieniędzy na euro, lokalną walutę używaną w większości krajów UE, w tym we Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Niektóre formy wymiany walut są obciążone dodatkowymi opłatami, jak wysokie prowizje w kantorach stacjonarnych.

W https://internetowykantor.pl/kurs-euro/ znajdziesz jedynie minimalnej wysokości spread.  

Kurs euro NBP a wymiana waluty w bankomacie
Jednym z często wybieranych sposobów zakupu euro podczas podróży po Europie jest korzystanie z bankomatów, ale pamiętaj, że bankomaty są drogie. Bank może pobierać opłatę za pobranie pieniędzy z międzynarodowego bankomatu i opłatę za przewalutowanie, oprócz opłat pobieranych przez zagraniczne banki za korzystanie z karty z innego banku. Najlepiej jest korzystać z karty w danej walucie, którą można założyć do konta walutowego. Konto to możesz zasilić walutą z https://internetowykantor.pl/kurs-euro/, gdzie najlepiej kupić i sprzedać walutę.

Podróżowanie po Europie – zabierz odpowiednią ilość EUR
Logistyka związana z planowaniem podróży po Europie może wydawać się przytłaczająca, ale im lepiej jesteś przygotowany, tym większe masz szanse na udaną podróż, która spełni twoje oczekiwania. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć plan podróży i zabrać ze sobą walutę europejską (EUR).
Planując podróż po Europie, ustal budżet tak wcześnie, jak to możliwe - nawet zanim poznasz cel podróży, daty podróży lub trasę. Niektóre miejsca docelowe są tańsze niż inne, ale są sposoby na oszczędzanie znajdziesz wszędzie: podróż poza sezonem, wybór tanich noclegów, plan krótszej podróży czy kupno euro w kantorze internetowym. Na przykład Londyn jest drogim miastem, ale wielu dostawców usług turystycznych i linii lotniczych oferuje niedrogie pakiety wakacyjne, a w zimie z kolei możesz liczyć, że za bilet zapłacisz 50-60 euro.

Podróż za euro
Teraz, kiedy już wiesz, ile EUR możesz wydać, gdzie chcesz się udać? Jedną ze strategii jest wybranie konkretnej witryny, która znajduje się na liście stron www z wykazem miejsc, które koniecznie każdy podróżnik powinien zobaczyć. Wejściówki do wielu miejsc kosztują zaledwie kilka euro, a kupując walutę w kantorze internetowym - zapłacisz jeszcze mniej, pozbywając się niepotrzebnych prowizji za wymianę - tam kurs wymiany euro jest najniższy.
Inną opcją jest samodzielny wybór miejsca. Odwiedzaj strony internetowe poświęcone turystyce i szukaj wydarzeń sezonowych, takich jak festiwale lub święta lokalne (których możesz chcieć uniknąć lub dołączyć do nich). Nie zapomnij sprawdzić pogody, zanim zdecydujesz się na podróż.

(MI)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone