Zamknij

Idealny pierwszy dzień w pracy – sprawdzony przepis

12:01, 09.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Proces rekrutacji do nowej pracy masz już za sobą. Za chwilę staniesz oko w oko z nowymi współpracownikami, a na swoje barki przyjmiesz obowiązki, które od tej pory będą towarzyszyły Ci na ścieżce zawodowej. W takiej perspektywie euforię, radość i dumę z wygranej walki o wymarzone stanowisko, powoli zastępują obawy i stres związane z nową sytuacja i długą listą niewiadomych. Zdradzamy przepis, jak poradzić sobie w pierwszym dniu pracy.

Zrelaksuj się i wypocznij

Droga do wymarzonej pracy często bywa długa, kręta i wyboista. Zapewne wiele godzin zabrało ci przeglądanie różnego rodzaju serwisów internetowych typu Pracuj.pl. Oferty pracy prześladowały Cię w nocnych koszmarach, do kosza trafiło kilkadziesiąt nieudanych CV i Listów Motywacyjnych, a kolejny stos rozesłanych dokumentów pozostał bez odzewu. Trudno więc się dziwić, że gdy wreszcie atrakcyjna praca stała się twoim udziałem, spadła na ciebie ogromna radość i nieustannego świętowania z tej okazji.

Ostatnie dni przed rozpoczęciem nowej pracy poświęć na relaks i odpoczynek. Naładuj baterie i zbierz siły na kilka najbliższych miesięcy, zanim nabierzesz prawa do urlopu wypoczynkowego. Zrelaksuj się w wannie biorąc aromatyczną kąpiel, obejrzyj ulubiony film i wyśpij się przed pójściem do pracy. Pozytywna energia, z jaką przyjmiesz nowe obowiązki, zrobi dobre wrażenie na szefie i współpracownikach.

Przygotuj się do wyjścia już dzień wcześniej

Dzień przed pójściem do pracy zaplanuj, w co się ubierzesz i co zabierzesz ze sobą na lunch. Jeśli korzystasz z komunikacji miejskiej, sprawdź połączenia i czy masz bilet. Wyczyść buty, uprasuj garderobę i skompletuj dodatki. Spakuj do torebki niezbędne drobiazgi. By o niczym nie zapomnieć, przygotuj sobie wcześniej listę rzeczy do zrobienia – podobnie, jak w przygotowaniach do wakacyjnego wyjazdu.

Punktualność jest najważniejsza

Pierwszego dnia w pracy nowicjuszowi można wybaczyć wiele, ale nie brak punktualności. Dotyczy to nie tylko przyjścia na czas, ale też chwili wyjścia do domu. Nie wbiegaj na swoje stanowisko w ostatniej chwili i nie opuszczaj go, zanim zrobią to inni pracownicy. Od początku bądź osobą profesjonalną, poważnie traktującą swoje obowiązki i wywiązującą się z nich.

Buduj dobre relacje ze współpracownikami

Niemal pewnym jest, że wzbudzisz zainteresowanie nowych współpracowników. Zasypią Cię pytaniami, na które odpowiadaj cierpliwie, nawet gdy robisz to po raz kolejny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone