Zamknij

Jak poradzić sobie z utratą pracy?

12:10, 12.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Utrata pracy dla nikogo nie jest łatwym doświadczeniem. Im dłużej pracowało się w miejscu, które trzeba opuścić, tym trudniej przyzwyczaić się do nowych warunków. Szczególnie wtedy, gdy na horyzoncie brak nowego pracodawcy. Jak poradzić sobie z tym ogromnie stresującym wydarzeniem i zniwelować jego zgubny wpływ na naszą psychikę?

Odwiedź Urząd Pracy

Zacznij od wizyty w Urzędzie Pracy. Rejestracja przynosi kilka korzyści. Najważniejszą z nich jest ubezpieczenie zdrowotne. W zależności od stażu pracy, możesz uzyskać również prawo do zasiłku. Jeśli po utracie pracy planujesz spróbować swoich sił jako przedsiębiorca, masz możliwość uzyskać bezzwrotne wsparcie finansowe, które może wynieść nawet powyżej 20 000zł. Jako bezrobotny uzyskujesz dostęp do ofert pracy, którymi dysponuje urząd. Warunkiem kandydatury na niektóre z nich jest status osoby bezrobotnej. Urzędy Pracy organizują warsztaty, spotkania z pracodawcami i różne wydarzenia mające za zadanie pomoc poszukującym pracy. Status bezrobotnego nie jest powodem do wstydu, ani przyznaniem się do życiowej porażki. Potraktuj to jako stan przejściowy w dalszej drodze zawodowej.

Mądrze wykorzystaj dodatkowy czas

Wielu bezrobotnych po pierwszej euforii związanej z dużą ilością wolnego zaczyna popadać w przygnębienie spowodowane nadmiarem czasu i kłopotami z jego organizacją. Brak zatrudnienia może doprowadzić do rezygnacji z codziennych czynności, które dotąd organizowały dzień, np. dbanie o wygląd i zdrowie, a nawet do stanów depresyjnych. Nie można do tego dopuścić! Aby zapobiec popadnięciu w marazm i zniechęcenie, koniecznie dobrze zaplanuj swój czas. Staraj się wstawać o podobnej porze, jak do pracy. Wyznacz sobie godziny, w których będziesz przeglądał strony dedykowane poszukującym pracy, np. Pracuj.pl. Dbaj o regularne posiłki i zadbaną prezencję. Wymarzona praca może pojawić się niespodziewanie, dlatego bądź na nią gotów.

Pozwól sobie na relaks

Jeśli będziesz regularnie wysyłać CV i aktywnie poszukiwać pracy, z pewnością Twój stan osoby bezrobotnej wkrótce się zmieni. Wykorzystaj dobre strony swojej sytuacji. Dysponujesz teraz dodatkowymi godzinami w ciągu dnia, które możesz poświęcić na rozwijanie hobby, czytanie lektur, na które do tej pory brakowało wolnej chwili czy podjęcie regularnej aktywności fizycznej. Dzięki tym przyjemnym i relaksującym czynnościom nie tylko poprawisz swój nastrój, lecz również naładujesz życiowe akumulatory przed podjęciem kolejnej pracy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone