Zamknij

Jak poradzić sobie z zawodowym podjadaczem?

12:13, 13.09.2019 | materiały partnera
Skomentuj

Jego terenem łowieckim jest wspólna jadalnia i kuchnia, a obiektem szczególnie strategicznym – lodówka pracownicza. Osoba, która chętnie sięga po cudze jedzenie jest szczególnie irytującym typem współpracownika. Taki ktoś pojawia się często w miejscach, gdzie pracuje więcej osób, bo wtedy łatwiej mu się ukryć. Nie podkrada żywności z głodu ani biedy. Cieszy go ten dreszczyk emocji, który wywołuje podbieranie nie swoich rzeczy. Jak sobie poradzić z etatowym podjadaczem w pracy?

Karteczki z prośbą lub groźbą

Jednym ze sposobów może być naklejanie na opakowaniach swojej żywności karteczek, na których zwracasz się do podjadającego i ostrzegasz go przed wzięciem cudzego lub prosisz, żeby nie ruszał Twoich rzeczy. Być może uda Ci się w ten sposób dotrzeć do wrażliwej strony jego duszy i zrezygnuje z podebrania Twojego jedzenia. Jednak w większości przypadków nie jest to skuteczna metoda.

Obrzydź złodziejowi cudze mienie

Jeśli zauważasz, że z pojemnika wyparowuje Twój obiad, następnym razem zostaw pojemnik z karteczką, na której jest opisane, jakie obrzydlistwa znalazły się w daniu. Możesz napisać np. że makaron gotowałeś w wodzie z toalety, sos robiłeś na spleśniałych pomidorach, a pestki słonecznika wrzuciłeś wyłącznie dlatego, że zalęgły się w nich robaki. Teraz podjadacz będzie miał zagwozdkę czy tak tylko postraszyłeś, czy rzeczywiście pożarł te wszystkie wątpliwe przysmaki, o których głosi Twój przepis.

Dodaj do jedzenia specjalne przyprawy

Możesz zemścić się na firmowym podjadaczu doprawiając jego ulubione pożywienie czymś szczególnie niesmacznym. Możesz sos pomidorowy doprawić pieprzem cayenne, bardzo mocno posolić lub dosypać kwasku cytrynowego. Gdy złodziej dobierze się do pojemników z Twoim jedzeniem może tego pożałować. Z pewnością zastanowi się przed kolejną próbą podebrania cudzych dóbr.

Drastyczna metoda ostatniego ratunku

Jeśli powyższe sposoby nie poskutkowały i podjadacz wciąż grasuje po firmowej jadalni, można przeciwko niemu wytoczyć ciężkie działa – tabletki przeczyszczające. Rozkruszone tabletki dosypane do podbieranego jedzenia mogą skutecznie zniechęcić do lodówkowych kradzieży. Ważne, żeby złodziej dowiedział się, że problemy jelitowe były skutkiem jego kradzieży. Mniej drastycznym pomysłem z wykorzystaniem środków na przeczyszczenie jest karteczka z ostrzeżeniem, że niektóre produkty w lodówce zostały wzbogacone o ten lek. Być może osoba plądrująca pojemniki z żywnością będzie bała się zaryzykować i zrezygnuje.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA