Zamknij

Świąteczne dekoracje. Jak udekorować mieszkanie na Wielkanoc?

11:27, 31.12.2019 | MATERIAŁ PROMOCYJNY
Skomentuj

W naszej tradycji nie ma jednej określonej, obowiązkowej dekoracji wielkanocnej, jak choinka na Boże Narodzenie. Co paradoksalnie jest dobrą wiadomością. Dom na Wielkanoc możemy udekorować zgodnie z własnymi pomysłami i w takim stylu, jaki nam pasuje. My podpowiadamy kilka uniwersalnych rozwiązań.

Jak udekorować mieszkanie na Wielkanoc – zasłony
Wiosenne porządki często zbiegają się z Wielkanocą i obejmują także mycie okien. Przy tej okazji obowiązkowo trzeba wymienić zasłony i firany. Z okazji świąt można poszukać czegoś pasującego tematycznie. Bez trudu uda się znaleźć zasłony z motywami pisanek, kur i kogutów, zająców czy baranków wielkanocnych. Można też postawić na klasykę – zasłony w wiosennych kolorach zieleni i żółci.

Jak udekorować mieszkanie na Wielkanoc – dekoracja okna
Dekoracja okna to nie tylko firany i zasłony, nawet jeśli będą tematycznie nawiązywały do świąt. Tak naprawdę okno, szczególnie gdy jest duże, pozostawia wiele miejsca na kreatywność. W ruch mogą iść pisaki i kredki do szyb. Wystarczy odrobina zdolności, by na szybie pojawiła się wielkanocna łąka pełna kurczaków, baranków, zajączków i kolorowych pisanek.
Dla osób, które nie czują w sobie talentu plastycznego, też jest dobra wiadomość – można kupić gotowe naklejki żelowe i przykleić je na szybę. Nie brudzą i nie barwią okna, po świętach naklejki można zdjąć a szkło delikatnie przetrzeć.

Jak udekorować mieszkanie na Wielkanoc – ceramika wielkanocna
Ustawienie na półkach, komodach, niskich stolikach czy parapetach ozdób ceramicznych nawiązujących do świąt, to jeden z prostszych i bardziej efektownych sposobów na stworzenie klimatycznego wnętrza. Dobrze dobrana ceramika uczyni Wielkanoc wyjątkową. Do wyboru są figurki ceramiczne białe i kolorowe, każdy na pewno znajdzie coś, co wpasuje się w styl wnętrza. Najczęściej powtarzającym się motywem są oczywiście zające, baranki, kury i gigantyczne jaja. Szczególnie te ostatnie zasługują na uwagę – są najbardziej oczywistym symbolem świąt.

Jak udekorować mieszkanie na Wielkanoc – ozdoby hand made
Wbrew pozorom dekoracje świąteczne wielkanocne hand made to nie tylko pisanki, chociaż one oczywiście stoją na pierwszym miejscu. Warto jednak pomyśleć i o innych własnoręcznie zrobionych dekoracjach świątecznych. Mogą to być tradycyjne ozdoby wielkanocne, bardzo kolorowe i bogato zdobione. Dużym powodzeniem cieszą się wszelkie dekoracje wielkanocne w stylu eko, a więc własnoręcznie zrobione z drewna lub papieru. Tu prym wiodą zajączki, baranki i wszelkie stroiki. Wśród własnoręcznie wykonanych dekoracji nie powinno zabraknąć kury i koguta, oczywiście w otoczeniu wielkanocnych kurczaków. Na koniec ustawiamy to wszystko w widocznym miejscu.

Jak udekorować mieszkanie na Wielkanoc – obrus
Dekorując mieszkanie na święta wielkanocne, nie można zapomnieć o świątecznym obrusie. To już nie klasyczna biel znana z bożonarodzeniowej Wigilii. Obrus na Wielkanoc najczęściej jest biały, ale z kolorowym nadrukiem wyraźnie wskazującym na okazję. Wesołe skaczące zające, kolorowe pisanki, żółciutkie kurczaczki i wszechobecna zielona, wiosenna trawa – tego nie powinno zabraknąć na świątecznym obrusie. Bardzo modne są obrusy wykończone koronką lub angielskim haftem.

Jak udekorować mieszkanie na Wielkanoc – świeże kwiaty w wazonie
Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć świeżych kwiatów. Wiosną najłatwiej o żonkile, one też najczęściej goszczą na świątecznych stołach. Obok żonkili mogą pojawić się równie wiosenne tulipany i narcyzy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA