Zamknij

Koszty wysłania paczki do Polski z UK

16:35, 11.03.2020 | MM
Skomentuj

Ponad 2% Polaków mieszka na Wyspach Brytyjskich. Do emigracji zmusza wiele czynników, ale część osób wyjechała dobrowolnie, z ciekawości lub dla poszerzenia horyzontów. Jednak w Polsce została rodzina i przyjaciele. Wysyłanie paczek z Anglii jest formą obdarowania ukochanych oraz zrekompensowania im tęsknoty. Poznaj koszty wysłania paczek do Polski.

Przesyłką mienia zajmuje się wiele osób. Prywatni przewoźnicy reklamują się na drzwiach sklepów. Decydując się na ich usługi, nie wiesz dokładnie, kto przyjeżdża po Twoje rzeczy, odbierają przesyłki w godzinach nocnych, a Ty nawet nie masz pewności, że przesyłka zostanie doręczona, ponieważ nie otrzymałeś żadnego potwierdzenia ani numeru zamówienia.
Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnego kuriera do Polski z nienaganną opinią, wysokimi rekomendacjami oraz ubezpieczeniem.

Paczki do Polski z UK
Masz przygotowane rzeczy, które chciałbyś zapakować. Znalazłeś również w karton i potrzebne akcesoria papiernicze. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja paczka dotrze w całości, trzymaj się kilku zasad:
-    delikatną porcelanę zabezpiecz folią bąbelkową lub gazetami oraz dodaj ostrzeżenie o przewożeniu szkła
-    wartościowe rzeczy włóż w środek paczki między ubrania
-    nie zostawiaj pustych przestrzeni - uzupełnij brakujące miejsce gazetami lub folią
-    dokładnie zaklej karton i zabezpiecz brzegi. Dodatkowo za pomocą stretcha dokładnie owiń paczkę
-    list przewozowy zabezpiecz przed wilgocią, np. poprzez umieszczenie go w koszulce i przyklej w widocznym miejscu

Pamiętaj o tym, że istnieją produkty, których pod żadnym warunkiem nie możesz przesyłać. Wśród nich znajdują się leki, żywe rośliny, niebezpieczne materiały, zwierzęta oraz pieniędzy. Jeśli złamiesz ten przepis, możesz narazić się na dodatkowe koszty karne. Takie informacje znajdziesz między innymi na stronie Euro Paka - przesyłki z Anglii do Polski – firmy pośredniczącej w przewozach kurierskich.

Ile kosztuje paczka do Polski?
Nie ma jednej stałej ceny paczki z Anglii. Ich cena waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. A wszystko zależy od parametrów przesyłki, czyli jej:
-    wielkość,
-    wagi,
-    kształtu,
-    opakowania,
-    Ubezpieczenia.
Produkty pakowane w regularne prostopadłościanowe kartony do kilkudziesięciu kilo i ze standardowym ubezpieczeniem nie są drogie. Ich ceny oscylują w kosztach standardowych przesyłek międzynarodowych.
Jeśli jednak kształt Twojej paczki jest niestandardowy – tak, że mógłby utrudniać pracę sortowni lub uszkodzić się podczas transportu – przygotuj się na odmowę przesłania paczki do Polski.

W serwisie kurierskim zamieszczony jest specjalny kalkulator. Chcąc obliczyć cenę przesyłki, potrzebujesz:
-    kierunku przesyłki - z Polski do UK czy odwrotnie
-    wagi
-    parametrów technicznych
Szybkie uzupełnienie tych danych jest konieczne do poznania wszystkich propozycji. A ich może być całkiem sporo. Oczywiście, najczęściej wybierana jest najtańsza firma. Jednak dokładnie czytaj opisy kurierów. Być może, mimo że droższa, któraś będzie  dla Ciebie bardziej odpowiednia.

Co warto wiedzieć na temat paczki do Polski z UK?
Prawidłowo spakowałeś produkt, zamówiłeś kuriera do Polski, zapłaciłeś i nie wiesz co dalej?
Spokojnie, kurier odbiera paczki w dni robocze. Jeśli zamówiłeś usługę w piątek wieczorem, spodziewaj się wizyty dopiero w poniedziałek.
Przy złożeniu zamówienia otrzymasz potwierdzenie oraz numer nadania. Zachowaj te dane, ponieważ będą Ci potrzebne do śledzenia paczki do Polski z UK.
Jeśli nieszczęśliwie paczka zaginie, nie martw się – wykupione ubezpieczenie gwarantuje zwrot poniesionych kosztów.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA