Zamknij
REKLAMA

Samorządowcy z trzech powiatów odebrali czeki z Polskiego Ładu

23.18, 25.07.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek, 25 lipca, w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim zorganizowano spotkanie, na którym przedstawiciele samorządów z powiatów: łosickiego, siedleckiego i sokołowskiego odebrali czeki na dotacje przyznane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład – PGR.

[FOTORELACJA]869[/FOTORELACJA]

O pieniądze na inwestycje z tego źródła mogły ubiegać się gminy, na terenie których przed 1990 rokiem istniały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Do tego inwestycje muszą być zlokalizowane konkretnie w miejscowościach, gdzie funkcjonował PGR.
Gości powitała starosta Elżbieta Sadowska. W spotkaniu udział wzięli senator RP Waldemar Kraska, poseł Maciej Górski, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba i beneficjenci.

- Dopiero w tej chwili nasze państwo dostrzegło, że tereny, gdzie istniały PGR-y zostały mocno dotknięte podczas transformacji ustrojowej. Wtedy pracownicy i ich rodziny zostali pozostawieni samym sobie. U nas PGR-ów nie było dużo, ale w zachodniej i północnej Polsce bieda dotknęła wiele osób. Te 4 mld przeznaczone na dofinansowanie inwestycji na terenach popegeerowskich jest takim zadośćuczynieniem za ten czas, kiedy gminy i mieszkańcy znaleźli się w trudniej sytuacji i zostali pozbawieni środków do życia. Przypomnę, że dofinansowanie pokryć ma 98% kosztów zadań, to bardzo dużo – mówił senator Waldemar Kraska.

Parlamentarzyści podkreślali, że w ramach Polskiego Ładu na wschodnie Mazowsze trafiły ogromne pieniądze – ponad miliard złotych w tym roku.

- Charakterystyczne dla naszych programów rządowych jest to, ze to samorządowcy sami decydują na co chcą wydać dotacje. Najczęściej są to termomodernizacje i drogi, ale gmina Sterdyń zdecydowała się na budowę nowego urzędu gminy, gmina Korczew na ocieplenie bloków popegeerowskich, a miasto Sokołów Podlaski pieniądze przeznaczy na modernizację targowiska. Takie targowisko na pewno zaktywizuje handel i przyczyni się do wzbogacenia rolników, a mieszkańcy będą mieli zdrową i lokalna żywność – dodał poseł Maciej Górski.

Z powiatu sokołowskiego fundusze otrzymało sześć samorządów.
Gmina Ceranów dostała 2,7 mln zł na przebudowę dróg na terenie miejscowości Ceranów.
Gmina Sabnie otrzymała 1,764 mln zł na przebudowę dróg wewnętrznych w miejscowości Kurowice.
Gminie Sokołów Podlaski przyznano 3,43 mln zł na rozbudowę budynku Zespołu Oświatowego w miejscowości Grochów Szlachecki.
Miasto Sokołów Podlaski otrzymało 2 mln zł na przebudowę targowiska przy ul. Ząbkowskiej w Sokołowie Podlaskim wraz z dokumentacją projektową i wielobranżowym nadzorem inwestorskim.
Gmina Sterdyń dostała najwyższą dotację ze wszystkich samorządów w powiecie sokołowskim – 5 mln zł na budowę budynku Urzędu Gminy w Sterdyni.
Powiat sokołowski natomiast otrzymał 3,234 mln zł na przebudowę trzech odcinków dróg powiatowych: nr 3919W w obrębie wsi Kurowice, 3908W w obrębie wsi Łazów oraz 3903W w obrębie wsi Ceranów.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

MarekMarek

4 5

Targowisko *%#)!& chcecie modernizować, nie ma ważniejszych potrzeb...? 08:33, 26.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WaldekWaldek

6 0

Waldek do zdjęcia zdążył? 19:47, 26.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarasekKarasek

8 0

Jak zwykle model musi być a tu ze swoją modelką gęsiareczką 21:13, 26.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szok Szok

3 0

No super pani starosta zdjęcia do gazet to nie wszystko. Senatorze weź się Pan za ważne sprawy a nie do zdjęć tylko. Wszędzie nagle pan wszystko zalatwia. Przez poprzednie lata nie było Pana widać a teraz i drogi i samochody strażackie i szkolne wycieczki czy też wymiany uczniów to wszystko Pana zasługa. Nooo ludzie w powiecie by umarli gdyby nie pan. A drogi dziurawe że ojej i Pan po nich jeździ swoim mercedesem ale pan nie zarabia trzech tysi które muszą starczyć na wszystko 10:01, 27.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JakubJakub

3 0

Rz..ać się chce od tej mordy a jeszcze jak pisze Karasek dołączyła przewspaniała gąsiareczka 18:52, 27.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinMarcin

1 0

z KPO? :)) 14:57, 28.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%