Zamknij
REKLAMA

Otwarto wyremontowany ośrodek zdrowia w Repkach

10:10, 27.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki pozyskanej przez samorząd dotacji budynek przeszedł kapitalny remont. Mieszkańcy dodatkowo będą mogli korzystać z rehabilitacji.

[FOTORELACJA]870[/FOTORELACJA]

W uroczystym otwarciu wyremontowanego ośrodka zdrowia w poniedziałek, 25 lipca, uczestniczyli m.in. senator Waldemar Kraska, wicewojewoda mazowieckie Sylwester Dąbrowski, wójt Apolonia Stasiuk z urzędnikami gminy, radni gminy Repki na czele z przewodniczącym Adamem Czarnockim, radni powiatowi Urszula Krzymowska i Bogdan Czarnocki, dyrektor SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Maria Sikorska, personel ośrodka zdrowia z dr Ewą Prokopiuk i dr Barbarą Koszarską-Dumałą, sołtysi i mieszkańcy. Spotkanie rozpoczęło się od sesji Rady Gminy Repki, później było oficjalne przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu przez ks. Tomasza Szmurło, a na zakończenie wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk omówiła zakres wykonanych w ośrodku prac.

- Oblicze tego budynku mogło się zmienić dzięki rządowej dotacji. Budynek ma 43 lata i do tej pory - poza wymianą okien i płytek - nie był remontowany. To bardzo ważna inwestycja dla naszych mieszkańców, zależało nam by mogli korzystać z obiektu na miarę XXI wieku – mówiła wójt Apolonia Stasiuk przed uroczystym przecięciem wstęgi.

Prace realizowane były w dwóch etapach i kosztowały w sumie ponad 1,5 mln zł. Na inwestycję gmina Repki z z Rządowego  Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach Przeciwdziałania COVID-19 pozyskała ponad milion złotych.
Lista wykonanych w ośrodku prac jest bardzo długa: nowy dach, docieplenie stropu i ścian, nowa elewacja, wymiana systemu ogrzewania, oświetlenia i wszystkich instalacji, kompleksowy remont wnętrz oraz zakup nowych mebli i wyposażenia. Zamontowana została także instalacja fotowoltaiczna, przy głównym wejściu do budynku wykonano pochylnię dla niepełnosprawnych, parking i nasadzono krzewy.

- Celem naszego rządu jest to, by zrównać warunki życia mieszkańców wielkich miast, ale i małych miejscowości. A tu, na terenie Polski Wschodniej, zaniedbania są szczególnie duże. Mówiono, że mieszkańcy tego terenu to Polska B, czy nawet C. Polska jest jest jedna, trzeba dbać o wszystkich jej mieszkańców – mówił wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

- To piękny dzień dla gminy Repki. 30 lat temu pracowałem w tym ośrodku. Będąc na stażu na pediatrii przyjeżdżałem tu raz w tygodniu przyjmować małych pacjentów i dobrze wspominam tę pracę. Cieszę się, że mieszkańcy będą teraz mieli do dyspozycji tak piękny i nowoczesny obiekt – mówił senator Waldemar Kraska. - Bardzo dobrą wiadomością jest też to, że powstanie tutaj rehabilitacja. To ważne dla mieszkańców Repek i okolic.

-Serdecznie dziękuję gminie Repki za to, że wzięła na swoje barki to zadanie. Ośrodek wymagał totalnego remontu. To placówka strategiczna, przy drodze krajowej. Służy mieszkańcom gminy Repki, Korczewa, Siemiatycz, ale też przejeżdżającym drogą krajową łączącą dwa województwa. Mamy tu nocną pomoc lekarską, świadczoną od godziny 18 do 8 rano. To wyzwanie dla kadry naszej placówki. Cieszę się, że udało się pozyskać pomieszczenia po byłej aptece na gabinet fizjoterapii. Czekamy na podpisanie kontraktu z NFZ, to proces który musi potrwać – mówiła dyrektor SP ZOZ Maria Sikorska. - Obiecuję, ze będzie tu jeszcze jeden specjalista, ale na razie nic nie mówię, żeby nie zapeszyć – dodała.

- Bez wsparcia parlamentarzystów, funduszy zewnętrznych i decyzji radnych o dołożeniu wkładu własnego nie byłoby tej pięknej inwestycji – podsumowała na koniec wójt Apolonia Stasiuk.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

RepkowiankaRepkowianka

8 1

W końcu mamy piękny ośrodek. Dziękujemy 16:51, 27.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MisiaMisia

5 0

Brawo dla Pani Wójt i wszystkim którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji. Niech dobrze służy naszym mieszkańcom. 08:04, 28.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%