Zamknij
REKLAMA

Ruina zmieniła się w nowoczesny obiekt

08.47, 15.09.2022 BGG/FOT. UG SOKOŁÓW PODLASKI
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Pogorzeli mogą się pochwalić jedną z najpiękniejszych świetlic w gminie Sokołów Podlaski. Zakończył się właśnie remont obiektu.

[FOTORELACJA]902[/FOTORELACJA]

Do niedawna niedawno budynek świetlicy był w opłakanym stanie. Wymagał kompleksowego remontu. Ale dzięki zaangażowaniu i determinacji sołtys Pogorzeli Janiny Skibniewskiej, strażaków z OSP w Pogorzeli oraz mieszkańców wsi, a także przy finansowej pomocy gminy Sokołów Podlaski udało się budynek wyremontować wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Prace rozpoczęły się w 2019 roku. Wówczas kupiono materiały potrzebne do realizacji zadania, wyremontowano konstrukcję dachu, położono nową blachę dachówkową, zamontowano rynny. W kolejnym roku udało się wymienić instalację elektryczną i wyremontować salę główną. W roku 2021 ułożono płytki i wykonano podwieszany sufit w sali głównej, wyremontowano łazienki oraz zamontowano grzejniki, umywalki i drzwi.
W tym roku udało się dokończyć inwestycję: powstała nowa elewacja budynku, zamontowano nowe drzwi zewnętrzne, wykonano nowe schody i podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Łączna wartość prac wykonanych w latach 2019-2022  zamknęła się kwotą 264,5 tys. zł brutto (w tym środki fundusze zewnętrzne, czyli dwie dotacje z budżetu województwa mazowieckiego stanowiły 12 400 zł. Koszty remontu w większości były pokrywane z budżetu gminy Sokołów Podlaski. Miejscowość co roku przeznaczała również swój fundusz sołecki na ten cel. Należy podkreślić, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu sołtysa, mieszkańców i strażaków z OSP, którzy poświęcili na remont wiele swoich sił i czasu, koszty i tak są znacznie niższe niż gdyby prace były zlecane zewnętrznej firmie.

(BGG/FOT. UG SOKOŁÓW PODLASKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

No i.....No i.....

8 6

Myszy będą mieli wygodę.
09:15, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%