Zamknij
REKLAMA

Świętowali Złote, Diamentowe i Żelazne Gody

09.02, 17.09.2022 INFO/FOT. UG JABŁONNA LACKA
Skomentuj
REKLAMA

W Urzędzie Gminy Jabłonna Lacka 15 września zorganizowano uroczystość dla par, które w tym roku świętują 50-lecie, 60-lecie i 65-lecie zawarcia małżeństwa.

[FOTORELACJA]904[/FOTORELACJA]

Podczas uroczystości, wręczone zostały „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Medale wręczył wójt gminy Wiesław Michalczuk w asyście przewodniczącego rady gminy Stanisława Strzały, Marii Kowalskiej sekretarza gminy i Marty Harasimiuk skarbnika gminy. Na uroczystość zaproszono również pary małżeńskie które w tym roku obchodzą 60. i 65. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

"Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" odznaczeni zostali państwo: Wiesława i Franciszek Bobrowscy, Zofia i Tadeusz Borysowie, Daniela i Zenobiusz Ewiakowie, Irena i Tadeusz Kurkowie, Bogumiła i Zenon Łukasiakowie, Barbara i Wacław Niemirkowie, Jadwiga i Jerzy Paproccy, Alina i Witold Stolarczukowie, Marianna i Henryk Wrzoskowie, Halina i Andrzej Zieniewscy.
Dyplomy za długoletnie pożycie, 60-lecie, otrzymali państwo: Janina i Wincenty Kupiszowie, Marianna i Stanisław Moczulscy, Marianna i Ryszard Niebrzydowscy, Mirosława i Stanisław Pietrzakowie, Teresa i Andrzej Trochimiakowie, Anna i Kazimierz Wojtkowscy, Cecyla i Zdzisław Żerowie, Janina i Eugeniusz Żółkowscy.
Dyplomami z okazji 65. rocznicy ślubu wyróżnieni zostali: Eugenia i Gustaw Kurowscy, Krystyna i Józef Banasiukowie.

- Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta, sześćdziesiąta czy sześćdziesiąta piąta, to nabiera ona szczególnego znaczenia. To symbol wierności i miłości rodzinnej oraz dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego. Przeżyliście wspólnie ponad pół wieku. To czas, w którym z pewnością nie brakowało szczęścia, sukcesów, porażek, kłótni a nawet łez. Jednak idąc razem okazaliście się silniejsi od wszystkich życiowych przeciwności – mówił wójt Wiesław Michalczuk. - Jubilatom życzę kolejnych dni, miesięcy, lat pełnych szczęścia i radości, zdrowia, jak również tego, aby cieszyli się życiem w każdym jego momencie – powiedział wójt gminy Wiesław Michalczuk.
Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również tortu oraz toastu. Oprawę artystyczną zapewniły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Jabłonnie Lackiej oraz zespół ludowy Jabłoniacy działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej.

(INFO/FOT. UG JABŁONNA LACKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%