Zamknij
REKLAMA

Sanepid warunkowo dopuścił wodę z wodociągu w Sabniach do spożycia

17.18, 21.09.2022 BGG
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Sabnie mogą pić kranówkę, pod warunkiem, że wcześniej ją przegotują. Sprawa zanieczyszczeń w wodociągu trafiła na policję.

W ubiegłym tygodniu sokołowski Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wszczął postępowanie administracyjne w związku nieodpowiednią jakością wody w wodociągu na terenie gminy Sabnie, zaopatrującym w wodę mieszkańców: Grodziska, Niewiadomej, Niecieczy-Dwór, Niecieczy-Włościańskiej, Kolonii Kupientyn i Kupientyna. Stwierdził, że woda nie nadaje się do spożycia i może być wykorzystywana wyłącznie do prac porządkowych i spłukiwania toalet.
Gmina zorganizowała zastępcze dostawy wody użytkowej mieszkańcom i podjęła zalecone przez Sanepid działania naprawcze. Wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński wyjaśniał, że problemem są prywatne ujęcia wody, które mieszkańcy łączą z siecią wodociągową. Szerzej pisaliśmy o tym tu:

[ZT]11038[/ZT]

21 września Sanepid warunkowo dopuścił wodę z publicznego wodociągu do spożycia przez mieszkańców Grodziska, Niewiadomej, Niecieczy-Dwór, Niecieczy-Włościańskiej, Kolonii Kupientyn i Kupientyna. Chcąc ją pić, muszą ją jednak wcześniej przegotować.

- Tylko w jednej z 9 próbek pobranych do badań stwierdzono obecność dwóch bakterii z grupy coli oraz przekroczone parametry chloru. Pozostałe 8 próbek nie budzi zastrzeżeń Sanepidu – informuje wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński. Gdzie została pobrana ta jedna „problemowa”? Tego wójt nie ujawnia, bo jest to informacja istotna dla postępowania, które ma wyjaśnić źródło zanieczyszczeń bakteriami.

- Sprawą zajmuje się policja. Jesteśmy zdeterminowani, żeby ustalić osobę, która naraziła ludzi na takie niebezpieczeństwo. Dzisiejsza informacja, skąd pochodzi próbka z bakteriami pozwoli zawęzić grono podejrzanych o takie działanie – podkreśla wójt. - Cały czas podejmujemy działania, by woda dostarczana mieszkańcom wodociągiem była wolna od bakterii i by sytuacja, jak w ostatnich dniach już się nie powtórzyła.

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

TygrysTygrys

2 1

A może by tak założyć zawory zwrotne u tych ludzi co robią ten cyrk. 18:24, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrawoBrawo

0 0

Dowalić i to z grubej rury. 22:08, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%