Zamknij
REKLAMA

Zabił Ukrainkę i księdza, zaatakował też trzy inne osoby

09.16, 25.09.2022 . Aktualizacja: 09.46, 25.09.2022
Skomentuj Rafał J. od stycznia przebywa w areszcie FOT. KPP SOKOŁÓW PODLASKI
REKLAMA

Trwa śledztwo, w którym podejrzanym jest Rafał J. z Kowies. Mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku zabił księdza w parku w Siedlcach, a w styczniu pozbawił życia mieszkającą w Sokołowie Podlaskim Ukrainkę, która szła do pracy. Rafał J. ma też postawione trzy inne poważne zarzuty. Za swoje czyny odpowie przed sądem, bo biegli orzekli, że jest poczytalny.

Na trop Rafała J. trafili sokołowscy policjanci, wyjaśniający w styczniu okoliczności śmierci 49-letniej kobiety.

Zginęła w drodze do pracy

18 stycznia około godz. 22 przypadkowe osoby, przejeżdżające samochodem w rejonie dawnego wiaduktu kolejowego przy ul. Ząbkowskiej w Sokołowie Podlaskim zauważyły ciało kobiety. Natychmiast o tym fakcie powiadomiono policjantów, którzy na miejscu wykonali m.in. oględziny i zabezpieczyli ślady. Udało nam się ustalić, że ofiara to 49-letnia Ukrainka, która mieszkała i pracowała w Sokołowie Podlaskim. Nadiia Y. zginęła, gdy szła do pracy w firmie sprzątającej, działającej przy Alei 550-lecia. Obrażenia na ciele zmarłej wskazywały, że doszło do zabójstwa.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 23-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, który został zatrzymany już następnego dnia. Trafił na 3 miesiące do aresztu.

Zarzuty za zakatowanie księdza

Po zatrzymaniu Rafał J. pojawiały się informacje, że mężczyzna może mieć też związek z zabójstwem, do którego doszło w Siedlcach 11 listopada 2021 r. Tego dnia ok. godz. 20:30 w siedleckim parku Aleksandria znaleziony został ciężko pobity ks. Adam Ś., pracujący w jednej z siedleckich parafii. Życia duchownego nie udało się uratować, zmarł kilka godzin później w szpitalu. Przez kilka miesięcy policjantom nie udawało się znaleźć sprawcy. Przełom w śledztwie nastąpił po zatrzymaniu Rafała J.
W maju Prokuratura Okręgowa w Siedlcach poinformowała, że "zebrane dowody, między innymi ekspertyzy kryminalistyczne, dostarczyły wystarczających podstaw do przyjęcia, że zabójcą księdza i kobiety jest ta sama osoba”.

[ZT]10059[/ZT]

Próbował zabić także w więziennej celi

Jak poinformowała nas prokurator Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, obecnie Rafał J. poza dwoma opisanymi ma postawione zarzuty popełnienia jeszcze trzech innych przestępstw.
13 listopada, a więc dwa dni po śmierci księdza w Siedlcach usiłował zabić G.L. Do ataku na mężczyznę doszło w Sokołowie Podlaskim.
Śledczy zarzucają też Rafałowi J., że 17 stycznia, a więc dzień przed zabójstwem Nadii Y. w Sokołowie Podlaskim dokonał lekkiego uszkodzenia ciała Marcina S.
Kolejny zarzut dotyczy już okresu, kiedy Rafał J. znalazł się w areszcie. 23-latek podejrzany jest o to, że 23 marca próbował zabić współosadzonego Dariusza B. Zaatakował mężczyznę metalowym taboretem. Gdyby nie interwencja trzeciego osadzonego z celi i służby więziennej, ta sytuacja miałaby prawdopodobnie tragiczny finał.

Był poczytalny, nie przyznaje się

- W sprawie tej uzyskano opinię biegłych psychiatrów i biegłego psychologa, z treści której wynika, że podejrzany miał w pełni zachowaną poczytalność w datach popełnienia zarzucanych mu czynów – informuje prokurator Krystyna Gołąbek. - Podejrzany nie przyznał się do żadnego z zarzuconych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień.
Rafał J. To silny i wysportowany mężczyzna. Jako nastolatek, z sukcesami, trenował podnoszenie ciężarów. Grozi mu dożywocie. Kiedy stanie przed sądem, trudno na razie sprecyzować.
- W tej sprawie nadal gromadzony jest materiał dowodowy, między innymi niebawem uzyskana zostanie opinia Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uzupełniająca opinia z zakresu badań genetycznych – wyjaśnia rzecznik siedleckiej prokuratury.
Rafałowi J. grozi dożywocie.

© Cytowanie i kopiowanie dozwolone tylko z podaniem linku do artykułu

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

Kara śmierciKara śmierci

35 0

Uważam, że takie bydle powinno zgnić w południowoamerykańskim więzieniu, gdzieś w Boliwii lub Ekwadorze. Tam osadzony by został w przeludnionej celi z 30 innymi wariatami, jakby przeżył noc miałby farta. Na śniadanie musiałby udać się z gotówką bo tam każdy więzień płaci państwu za pobyt. U nas ten pajac do końca swoich dni będzie miał TV, kurczaczki na obiad i siłownie. To jest patologia. Przecież jak nie czapa to tacy jak on powinni kłaść ręcznie podkłady kolejowe, a racje żywnościowe powinny być okrojone do minimum. Przynajmniej zdechłby z wycieńczenia przy pracy na rzecz kraju. Poprawcie mnie jak się mylę. 09:59, 25.09.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

zxcvzxcv

8 0

NIE Trzeba cie poprawiać a musimy g utrzymywać za nasze podatki Rodziców to nie jest ich wina ze mają takiego syna 10:25, 25.09.2022


niestey prawdaniestey prawda

0 0

dostanie jeszcze pokój uciech seksualnych. Przykra sprawa- ale jak faktycznie należy rozumieć karę śmierci w obliczu Boga 11:03, 28.09.2022


Wędkarz z niewiadomeWędkarz z niewiadome

4 2

Tego chłopaka często widywano w miejscu znaleznia zwłok kobiety powieszonej na pasku niedaleko zbiornika niewiadoma , poruszał się wtedy granatową Bmw
10:34, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do WędkarzDo Wędkarz

1 11

Bez przesady. Już nie mędrkujmy tyle. Nie przykleimy mu każdego samobója jako czynu którego miałby się dopuścić. Owszem jest gnidą, ale bez przesady z oskarżaniem tego szmaciarza o każdy zgon w powiecie. 11:56, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do - Do Wędkarz.do - Do Wędkarz.

11 1

Zamilcz. Dobrze , że gościu nagłaśnia sprawę. A ile jest kilometrów z Sokołowa do Siedlec i tam zabił Księdza - a Niewiadoma od Sokołowa TO rzut beretem. Nikt MU nie przypisuje - ALE wszystko trzeba nagłaśniać , a Policja niech sprawdza.
12:39, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z Sokołowa Z Sokołowa

13 0

Na szubienicę, po co go jeszcze utrzymywać 13:24, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marcin 17marcin 17

5 0

Na sznur n tym śmieciem😡 18:56, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciężarowcy Ciężarowcy

1 0

Bardzo bym prosił, aby w artykułach o Rafale J nie używać za każdym razem że był sportowcem i dobrze zapowiadającym się ciężarowcem. Owszem uczęszczał swego czasu na treninig ale został wyżucony z klubu kilka lat temu. Nazywanie go sportowcem/ciężarowcem godzi w dobre imię sportowców. 22:13, 26.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PROPONUJĘPROPONUJĘ

1 0

trochę ortografii 11:56, 27.09.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%