Zamknij
REKLAMA

Chcieli wyłudzić od sokołowianki 150 tysięcy złotych

13.32, 30.09.2022 ST.SIERŻ. ALEKSANDRA BOROWSKA Aktualizacja: 13.33, 30.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jedną z mieszkanek powiatu sokołowskiego próbował oszukać mężczyzna podający się za policjanta. Na szczęście szybko został zdemaskowany.

Do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim zgłosiła się mieszkanka powiatu sokołowskiego zaniepokojona wcześniejszą rozmową telefoniczną z nieznaną jej osobą. Kobieta relacjonowała funkcjonariuszom, że rozmawiała z osobą, która przedstawiła się jako policjant, wymieniając swoje personalia, aby uwiarygodnić swoje intencje. Fałszywy policjant usiłował wmówić kobiecie, że jej córka spowodowała wypadek samochodowy i potrzebne są pieniądze dla ofiary tego zdarzenia. Oszust dobrze wiedział jak manipulować rozmowę, gdyż w dalszej jej części zapewniał kobietę, że z jej córką nie można się teraz skontaktować, a pieniądze należy zorganizować jak najszybciej.

Rozmówczyni szybko zorientowała się, że nie rozmawia z funkcjonariuszem Policji, lecz z osobą która się pod niego podszywa. Odpowiedziała, że nie jest w stanie przygotować tak dużej kwoty jaką jest 150 tysięcy złotych – bo o takiej sumie mówił rzekomy policjant. Po tym mężczyzna rozłączył się.

Tym razem na szczęście nikt z mieszkańców powiatu sokołowskiego nie stracił dorobku życia. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach policjanci nie dzwonią do osób w celu pozyskania jakichkolwiek pieniędzy. Nie daj się oszukać! Kiedy otrzymasz podejrzany telefon natychmiast się rozłącz, nie podawaj jakichkolwiek danych osobowych, numerów bankowych ani pinów. Tylko w ten sposób można uchronić się przed oszustami!

(ST.SIERŻ. ALEKSANDRA BOROWSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Z SokoZ Soko

7 1

Zbydlecenie 16:56, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

m 1m 1

3 0

Powinien zapłacić te 150 tys jako odszkodowanie 19:23, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BidaBida

4 0

Gdyby miała to by dała,ale trafiło na biednego.. 23:50, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%