Sokołowscy strażacy mistrzami województwa mazowieckiego!

18:59, 25.06.2018 | BG/FOT. KMP SIEDLCE

W dniach 20-21 czerwca w Kozienicach rozegrano XIX Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w sporcie pożarniczym dla jednostek PSP z terenu Mazowsza.

Do rywalizacji stanęło ponad 100 zawodników z całego Mazowsza. Reprezentowali oni najlepszych 10 komend, które wyłoniono z 38: Ostrołękę, Przysuchę, Kozienice, Zwoleń, Płońsk, Pruszków, Łosice, Sokołów Podlaski, Ciechanów i Siedlce.
Zawody zostały rozegrane w 4 konkurencjach. Pierwszego dnia strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach indywidualnych: wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej na 3. piętro wspinalni i pożarniczym torze przeszkód na 100 m. Drugiego dnia natomiast uczestnicy mistrzostw zmierzyli się z konkurencjach zespołowych: sztafecie pożarniczej 4x100 m z przeszkodami i pożarniczym ćwiczeniu bojowym.
Indywidualnie w dwuboju pożarniczym (pożarniczy tor przeszkód 100 m, drabina hakowa) funkcjonariusz sokołowskiej komendy Paweł Żylak uplasował się na 3. miejscu podium.
Drużynowo natomiast funkcjonariusze KP PSP w Sokołowie Podlaskim zajęli: 4. miejsce na pożarniczym torze przeszkód; 1. miejsce we wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej na 3. piętro; 3. miejsce w sztafecie pożarniczej oraz w pożarniczym ćwiczeniu bojowym. W klasyfikacji generalnej dało im to pierwsze miejsce w kozienickich mistrzostwach. Drugie zajęła KM PSP Siedlce, a trzecie KP PSP Płońsk.
Komenda Powiatowa PSP w Sokołowie Podlaskim po raz drugi sięgnęła po zwycięstwo w zawodach tej rangi, wcześniej tytuł mistrza wywalczyła w 2012 roku.