Zamknij

Policyjne święto w tym roku z wieloma awansami

17:42, 01.08.2018 | BG
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 27 lipca, na placu przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury zorganizowano obchody Święta Policji.

Uroczystość poprowadził komisarz Sławomir Tomaszewski. Zgromadziła ona policjantów, władze samorządowe, przedstawicieli firm, mieszkańców i rodziny funkcjonariuszy.Rok 2018 to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska policja zaś w tym roku świętuje 99. rocznicę powstania.

Wyjątkowy zawód
I właśnie do tych wydarzeń w swoim wystąpieniu, na początku uroczystości, nawiązał komendant powiatowy policji insp. Wiesław Nasiłowski. 

– Chcę dziś wyrazić serdeczne podziękowanie i ogromne uznanie wszystkim funkcjonariuszom za bezcenną wartość, jaką funkcjonariusze i pracownicy policji wnoszą w życie mieszkańców. Dziękuję za zaangażowanie w realizację powierzonych wam zadań, które wykonujecie z profesjonalizmem, za rzetelną i ofiarną służbę. Służba w policji to poświęcenie, to wyjątkowy zawód dla ludzie, którzy w swoim codziennym życiu są praworządni. W naszym zawodzie nie ma nic wspanialszego niż wyrazy uznania od mieszkańców, dla których pełnimy tę zaszczytną służbę – podkreślił Wiesław Nasiłowski.
Komendant dziękował parlamentarzystom, władzom samorządowym, organom i instytucjom za współpracę i wspieranie działań policyjnych. Słowa uznania skierował też do pracowników cywilnych, emerytów, rencistów. Na koniec pogratulował wszystkim awansowanym i życzył dalszych sukcesów na drodze zawodowej.

W trakcie uroczystości zostały odczytane życzenia od senatora Waldemara Kraski.
- Jako poseł, ale i jako obywatel, mieszkaniec tego powiatu, chciałbym dziś podziękować państwu za ofiarną służbę, solidną codzienną służbę i za to, że dzięki waszej pracy nie tylko w naszym powiecie możemy czuć się bezpiecznie -  mówił poseł Marek Sawicki. Starosta Leszek Iwaniuk podziękował za prace policjantom w imieniu władz powiatu. Głos w imieniu samorządów gminnych zabrał burmistrz Kosowa Jan Słomiak. – Dziękuję, że jesteście w naszych miastach i gminach i zawsze możemy liczyć na wasza pomoc. Cieszy nas, że posługujecie się coraz nowszym sprzętem, także dzięki naszemu wsparciu. Cieszymy się też, że wasze szefostwo dba o to, by nagradzać was za ciężką prace – mówił.

Awansowani i wyróżnieni
W tym roku długa była lista funkcjonariuszy, którzy otrzymali awanse. Komisarzem policji został podkom. Tomasz Rymuza. Stopnie aspirantów sztabowych policji otrzymali służący dotychczas w stopniu starszego aspiranta: Wojciech Antoniak, Krzysztof Ciach, Sylweriusz Kryczka. Starszymi aspirantami policji zostali aspiranci: Marcin Dmowski, Sylwester Rogoziński i Sławomir Skomorucha, zaś aspirantem policji – młodszy aspirant Paweł Kobyliński. Awans na stopień młodszego aspiranta uzyskali sierżanci sztabowi: Emil Trusiak, Tomasz Nowotniak, Piotr Kondraciuk i Cezary Rosocha. W stopniu sierżanta sztabowego służyć będą dotychczasowi starsi sierżanci: Robert Anulewicz, Patryk Gryczewski, Maciej Królikowski, Katarzyna Pieńkowska, Dominika Rozbicka, Szymon Strzała i Aleksandra Suchożebrska. Starszymi sierżantami zostali sierżanci Paweł Sidor i Piotr Zienkiewicz, zaś sierżantami policji starsi posterunkowi: Sylwester Bazyluk, Kamil Sikorski, Kamil Krasnodębski, Marcin Szurowski, Leszek Ufnal i Izabela Nowotniak. Na stopień starszego posterunkowego awansowali posterunkowi: Jacek Sikorski, Aneta Jadczuk, Daniel Wojtczuk i Michał Gajewski. 
Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim nadał brązowe odznaki. Otrzymali je: podinsp. Zbigniew Pilip, nadkom. Dariusz Błoński, kom. Krzysztof Socha, asp. szt. Dariusz Maksimiak, asp. szt. Wojciech Wrzesień, asp. szt. Mirosław Siemieniuk, asp. szt. Sylweriusz Kryczka, st. asp. Marcin Dmowski, asp. Radosław Malinowski, asp. Łukasz Mątkiewicz, mł. asp. Sylwester Sawicki, mł. asp. Adam Krystoszyk.
Podczas obchodów Święta Policji goście mogli obejrzeć radiowozy będące na wyposażeniu sokołowskiej komendy, m.in. nowego opla mokkę. Był też punkt, gdzie można było zasięgnąć informacji o pracy w Policji. 

(BG)
REKLAMA

Komentarze (11)

"?""?"

5 0

warto dodać że nowe zakupione z datków samorządowców bo z przydziału to już dawno nie było. Czym tu się było chwalić to ostatnie trzy w miarę sprawne samochody na tej komendzie, wystarczy popatrzeć jak kopcą gdy jadą a gdzie ekologia, zabierają dowody innym za niesprawność a niech zaczną od siebie 17:55, 01.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

"?""?"

1 0

w Siedlcach na święto dostali radiowóz, w Węgrowie dostali radiowóz a co u nas dostali - jaki pan taki i cały jego kram ?! 18:38, 06.08.2018


Wolałbym być ..Wolałbym być ..

5 4

kanalarzem lub szambonurkiem. Amen. 20:06, 01.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GtiGti

2 4

To bądź 20:45, 01.08.2018


JanushJanush

11 2

Burmistrza i Wójcika nie było. Pewnie Bogusław przetargi przeprowadzał a ten drugi zegarki dobierał do marynarki aby pasował . 21:10, 01.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gostki ..Gostki ..

4 9

na "p" tak sobie grabią, że na ich miejscu narobiłbym w gacie. BĘDZIE zapłata!!! Czegoś takiego NIE BYŁO nawet za "komuny" w stanie wojennym. Fakt - były zadymy, ale teraz zamordyzm (psie państewko) to już codzienność. 22:35, 01.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Gostki...do Gostki...

8 3

W paliwach robisz ? 04:34, 02.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bolek Bolek

12 1

I wtedy JA do nie niego mówiem. Marcin Ty nie przychuć na te uroczystość bo Ciebie nikt nie lubi i jeszcze Cię aresztujom. 06:27, 02.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obserwatorobserwator

1 1

Na fotce 46 i 47 szczególnie u jednej osoby po lewej stronie widać duże zainteresowanie... 21:56, 02.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


NormalnyNormalny

2 2

Wielki szacunek dla Polskiej Policji za cierpliwość ,po tym co wyprawiają Obywatele RP oraz KOD. 06:11, 03.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone