Zamknij

70-lecie sokołowskiego I Liceum. "Sto lat" brzmiało nie raz.

22:07, 19.09.2018 | BG
REKLAMA
Skomentuj

14 i 15 września I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim obchodziło 70-lecie istnienia.

W piątek był piękny koncert w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Wzięli w nim udział uczniowie, ale i absolwenci. W kulminacyjnym momencie na scenie było 60 osób. Dopisała też widownia.
 sobotę obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji społeczności szkolnej, odprawiona przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa. 

Absolwenci dopisali
Później były oficjalne uroczystości na placu przy szkole, z udziałem kilkuset uczniów, nauczycieli, absolwentów i przedstawicieli władz różnych szczebli. Życzenia placówce złożył biskup Tadeusz Pikus, po nim głos zabrała dyrektor I LO Teresa Oliwińska. Powitała byłych dyrektorów placówki, którzy na uroczystości się pojawili: Lidię Iwaniak, Kazimierza Strupiechowskiego i Marcina Celińskiego oraz nieobecnych Barbarę Wrzosek i Ewę Rabek. Każdemu z nich zgromadzeni odśpiewali gromkie "Sto lat". Pani dyrektor powitała też liczne grono absolwentów, wśród nich także , tych którzy jak Ryszard Górski w 1949 r. jako pierwsi w dziejach szkoły zdawali maturę. Jeszcze w budynku przy ulicy Kupientyńskiej, gdzie przez lata mieściła się szkołą, przeniesiona później do obecnej siedziby przy ul. Sadowej. - Szkoła to miejsce szczególne, wiedza o tym najlepiej nauczyciele. Szkoła odmładza nas, nie pozwala zestarzeć, czy wsłuchiwać się we własne niedomagania. Na każdej lekcji są przecież 16-, 17- i 18-latkowie. Musimy i chcemy podążać w tym samym rytmie, mając poczucie sensu - mówiła Teresa Oliwińska. - I Liceum to szkoła ambitna i - mogą to powiedzieć z całą odpowiedzialnością -nowoczesna i stale rozwijająca się. Nie byłoby to możliwe bez konsekwencji dyrektorów i nauczycieli oraz wsparcia organu prowadzącego - powiatu sokołowskiego.

Medal, dyplomy, nagroda
- Szkoła to miejsce, gdzie uczymy się poszczególnych przedmiotów, ale też miejsce, do którego często wracamy pamięcią. Szkoła to również miejsce, gdzie uczymy się współpracy, współdziałania, społecznego spojrzenia i empatii oraz patriotycznych zachowań - mówiła wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska.

Zasłużona sokołowska placówka edukacyjna otrzymała od władz województwa Medal Pamiątkowy "Pro Masovia". Wicemarszałek wręczyła też listy gratulacyjne. Otrzymali je: Barbara Wrzosek, Kazimierz Strupiechowski, Ewa Rabek, Teresa Oliwińska, Marcin Celiński, Milena Gryglas, Jarosław Krakowski, Urszula Kosieradzka, Anna Kuryłek, Bożena Walenciej, Walenty Walenciej, Wiesława Witkowska, Grzegorz Witkowski, Lidia Iwaniak i Katarzyna Smuniewska.

Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jarosław Puścion i wicestarosta Marta Sosnowska do gratulacji i życzeń dla I Liceum dołożyli prezent od władz powiatu - nowe nagłośnienie.

Podczas jubileuszu dyrektor Oliwińska oficjalnie odebrała z rąk przewodniczącego rady miejskiej Waldemara Hardeja i burmistrza Bogusława Karakuli przyznaną w tym roku Nagrodę Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim. O jej przyznanie wnioskowało Sokołowskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Jego prezes Krystyna Matysiak w sobotę krótko uzasadniła, skąd taki wniosek. - To uznanie dorobku 70 lat i nagroda dla wszystkich pokoleń sokołowskiego liceum - podkreśliła pani prezes.

Część oficjalną zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów.
Po części oficjalnej był obiad, a późnym popołudniem i wieczorem dyskoteka dla uczniów i piknik dla absolwentów.

(BG)
REKLAMA

Komentarze (4)

LukiLuki

4 12

Nasz Burmistrz to do Liecum chodził pewnie hihihi wieczorowego 15:24, 20.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marcin Marcin

11 3

Mógł chodzić do innej szkoły ale jak został zaproszony to przyszedł na uroczystość. 17:52, 20.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ÓwÓw

6 0

miło było Was widzieć , koleżanki i koledzy. Pozdrowienia szczególne dla absolwentów 1970-74. 23:56, 22.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone