Zamknij

Maturzyści z "Rolnika" bawili się na studniówce

23:22, 08.02.2020 | MG/FOT. ZG
REKLAMA

W sobotę, 8 lutego, w sokołowskim Odeonie swój bal studniówkowy mieli tegoroczni absolwenci techników działających w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim.

Maturzystów i gości powitał dyrektor ZS ZKR Sławomir Wróblewski.

- Spotykamy się na balu wieńczącym czas, który spędziliście na edukacyjnych zmaganiach w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Dzisiaj stoicie tu jako ludzie dorośli, a studniówka i matura są pierwszym etapem dorosłości – mówił, zwracając się do bohaterów wieczoru. - Za 100 dni zasiądziecie do pisania jednego z najważniejszych egzaminów w waszym życiu. Matura zakończy kolejny etap waszej edukacji, który cztery lata temu rozpoczęliście w murach naszej szkoły. Spędziliście tu wspólnie kilka lat, nawiązaliście znajomości i przyjaźnie, zdobyliście nowe doświadczenia i poszerzyliście wiedzę. Mam nadzieję, że symboliczne 100 dni, które pozostało wam do egzaminu, upłynie w spokojnej i twórczej atmosferze. Życzę wam pomyślności, połamania piór i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu. Nie zapomnijcie, że my, nauczyciele, będziemy zawsze was wspierać i cieszyć się z waszych sukcesów i dokonań. A dziś chcemy z podziwem patrzeć, jak wspaniale się bawicie na balu studniówkowym: młodzi, radośni, beztroscy, a jednak już dorośli i odpowiedzialni.

Życzenia dobrej zabawy i powodzenia na egzaminach złożyli maturzystom także goście: senator Waldemar Kraska, starosta Elżbieta Sadowska oraz przewodnicząca komitetu studniówkowego Urszula Krzymowska.
- Przed wami świat wejścia w dorosłość. Świat, który daje radość, ale czasem też smutek. Życzę wam, aby ten nadchodzący czas był dla was czasem radości, czasem spełnienia marzeń i pragnień - mówił senator Kraska. - Życzę wam, abyście znaleźli swoje miejsce w życiu i robili to, co będzie wam sprawdzać ogromną radość. Z zazdrością patrzę na młodzież bawiącą się na studniówkach. Gdy ja byłem w liceum, był to czas stanu wojennego i studniówki nie miałem. Cieszę, że jestem tutaj także z innego powodu. Kiedyś krótko uczęszczałem do tej szkoły i można powiedzieć, że jestem jej pół-absolwentem. A dziś życzę przede wszystkim dobrej zabawy – dodał.
Uczniowie podziękowali kwiatami nauczycielom i wychowawcom klas IV, a są nimi: Urszula Kondraciuk (Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych), Katarzyna Rytel (Technikum Agrobiznesu), Joanna Kur i Agnieszka Borysiak (Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Weterynaryjne) oraz Elżbieta Sarnecka (Technikum Rolnicze i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki). Zgodnie z tradycją bal otworzył polonez, którego uczniowie zatańczyli do układu opracowanego przez Małgorzatę Krakowską.

(MG/FOT. ZG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
© zyciesokolowa.pl | Prawa zastrzeżone