Zamknij
REKLAMA

Sokołów Podlaski w Rządowym programie budowy 100 obwodnic.

10:26, 12.02.2020 | MATERIAŁ PROMOCYJNY/POWIAT SOKOŁOWSKI
REKLAMA

Sokołów Podlaski, miasto które jest sercem powiatu sokołowskiego zostało wpisane do rządowego programu budowy 100 obwodnic. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich mieszkańców powiatu, osób podróżujących po jego drogach, a także inwestorów.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030.
Jak powszechnie wiadomo, budowa obwodnicy Sokołowa Podlaskiego jest inwestycją niezwykle potrzebną ze względu na natężenie ruchu tranzytowego oraz poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, jak i komfort życia mieszkańców miasta oraz całego powiatu. Jej budowa była zapowiadana od wielu lat, jednak na ich przestrzeni, pomimo licznych zapowiedzi nie została nawet ujęta w planach.
Dopiero wspólne, zintensyfikowane działania parlamentarzystów i samorządowców na rzecz budowy obwodnicy w Sokołowie Podlaskim zaowocowały wpisaniem miasta na listę rządowych inwestycji, które przyczynią się do rozwoju całego naszego regionu, z czego jako Powiat niezmiernie się cieszymy.
W maju 2019 r. Powiat Sokołowski na czele ze starostą Elżbietą Sadowską przy wsparciu wójtów oraz burmistrzów z terenu powiatu wystosował pisma do Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury, Tomasza Żuchowskiego – p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Jarosława Wąsowskiego – p.o. Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Warszawa, w którym zwraca się z prośbą w imieniu samorządowców miast i gmin oraz mieszkańców powiatu Sokołowskiego o budowę obwodnicy miasta Sokołów Podlaski. W uzasadnieniu przedstawiono informacje na temat obecnej sytuacji na drogach Sokołowa Podlaskiego dołączając do informacji zarówno mapę poglądową, jak i dane pozyskane od Komendy Powiatowej Policji.

O wsparcie inicjatywy oraz pomoc Powiat zwrócił się również do Senatora RP, Wiceministra Zdrowia – Waldemara Kraski, ówczesnego Ministra Energii – Krzysztofa Tchórzewskiego oraz Wicemarszałek Senatu – Marii Koc. Swoim zaangażowaniem oraz skutecznymi działaniami przyczynili się oni bezpośrednio do wspólnego sukcesu, jakim niewątpliwie jest wpisanie Sokołowa Podlaskiego na listę miast, w których ze środków rządowych wybudowane zostaną obwodnice. Z tego miejsca za wszystkie podjęte działania oraz trud włożony we wsparcie starań Powiatu, na ręce parlamentarzystów składamy serdeczne podziękowania.

W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.
W programie zostały ujęte zadania na różnym etapie przygotowania. Wybór obwodnic do realizacji odbywał się przy uwzględnieniu stanu prac przygotowawczych, natężenia ruchu, w tym ruchu ciężkiego, stanu bezpieczeństwa ruchu w miejscowościach liczonego poziomem wypadkowości i ofiarami wypadków, poprawy dostępności połączeń z państwami sąsiednimi oraz koniecznością zachowania zrównoważonego rozwoju kraju
Dla części obwodnic opracowano już dokumentację niezbędną do rozpoczęcia inwestycji, dla części jest prowadzony proces przygotowawczy. Są też takie zadania, dla których przygotowania dopiero się rozpoczną.
Wszystkim mieszkańcom serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych dobrych informacji na temat budowy obwodnicy Sokołowa Podlaskiego.
Bliższe informacje o rządowym programie budowy 100 obwodnic znajdą Państwo na stronie internetowej pod adresem: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/program-budowy-100-obwodnic-na-lata-2020---2031.

W galerii prezentujemy dokumentację związaną ze staraniami powiatu o budowę obwodnicy:

(MATERIAŁ PROMOCYJNY/POWIAT SOKOŁOWSKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA