Zamknij
REKLAMA

Elektryczne hulajnogi i skutery blinkee.city są już w Sokołowie Podlaskim

17:41, 16.07.2021 | BOŻENA GONTARZ-GÓRZNA, MAT. PRASOWE
Skomentuj
REKLAMA

Sokołów Podlaski dołączył do grupy ponad 40 miast w Polsce, w których można korzystać z elektrycznych hulajnóg i skuterów blinkee.city. Na razie to dwumiesięczny pilotaż, który ma pokazać, jak sprawdzą się takie pojazdy w grodzie nad Cetynią. Firma ma ambitne plany, chciałaby w przyszłości stworzyć sieć, która umożliwi mieszkańcom Polski dotarcie „elektrykami” na Mazury.

Od 16 lipca mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego mogą korzystać z 15 elektrycznych hulajnóg i 5 elektrycznych skuterów. Mają one swoją stację przy Sokołowskim Ośrodku Kultury. Wkrótce na terenie miasta uruchomionych zostanie kolejnych 10 hubów – miejsc, w których będzie można pozostawić pojazd po wypożyczeniu. W otwarciu sokołowskiej wypożyczalni uczestniczyli: współwłaściciel i prezes blinkee.city, pochodzący z Kosowa Lackiego Marcin Maliszewski, odpowiedzialny za relacje inwestorskie w firmie Dariusz Gerstel oraz zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski.

Powiat rowery, miasto hulajnogi i skutery
- Ta sieć stwarza alternatywę dla komunikacji publicznej i jest sposobem na zeroemisyjne podróżowanie – mówił zastępca burmistrza Sokołowa Krzysztof Dąbrowski. - W ostatnich latach miasto Sokołów Podlaski było partnerem powiatu sokołowskiego w dużym projekcie RIT. W jego ramach przez ostatnie 4 lata na terenie powiatu sokołowskiego powstało m.in. ponad 50 km ścieżek rowerowych. Nie powinno być tak, że nikt z nich nie będzie korzystać. Powiat uruchamia wypożyczalnię rowerów, my idziemy krok dalej i wspólnie z firmą blinkee chcemy zaproponować możliwość wypożyczania hulajnóg i skuterów elektrycznych. Myślę, że to jest ciekawy i fajny pomysł i mam nadzieję, że mieszkańcy z niego skorzystają – dodał. Krzysztof Dąbrowski jako pierwszy miał okazję przetestować pojazdy.

Polski kapitał
Jak wyjaśniał na spotkaniu Marcin Maliszewski, jednoślady są rezerwowane, uruchamiane i opłacane poprzez aplikację. Z usługi wypożyczenia pojazdów mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, a w przypadku skuterów, posiadające również uprawnienia do kierowania nimi. W aplikacji oznaczono miejsca, w których można pojazdy pozostawić. Koszt wypożyczenia skutera na 10 minut to 2,90 zł. Maksymalna opłata całodobowa za korzystanie ze skutera to 69 zł. W pełni naładowany akumulator pojazdu pozwala na przejechanie ok. 85 kilometrów.
blinkee.city – to polska marka, europejska sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych na minuty. Na pojazdach firmy możemy poruszać w ponad 40 miastach w Polsce (jest ich ponad 6 tysięcy) oraz w metropoliach zagranicznych na Węgrze, w Czechach, Rumunii i Słowacji. blinkee.city rozwija się w sieci franczyzowej i posiada w pełni polski kapitał zakładowy. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy. blinkee.city jest pierwszą i największą siecią wynajmującą skutery elektryczne w Polsce. Usługa ma prawie milion zarejestrowanych użytkowników w Polsce i Europie.
Firma chce rozwijać sieć swoich „elektryków”, wkrótce ma prowadzić rozmowy w sprawie wejścia z pojazdami do Kosowa Lackiego. Ambicją właścicieli Blinkee jest stworzenie sieci wypożyczalni, która umożliwi mieszkańcom np. Lubelszczyzny dotarcie elektrycznymi pojazdami na Mazury.

Właściciele z Kosowa Lackiego
To kolejne miasto w regionie w sieci Blinkee. Pojazdami marki można jeździć również w Siedlcach i Ostrowi Mazowieckiej.

Warto dodać, że decyzja o pojawieniu się w Sokołowie Podlaskim, nie jest przypadkowa. Niewątpliwe ważna jest dobra współpraca z lokalnymi władzami, ale jest też wątek osobisty. Paweł Maliszewski i Marcin Maliszewski, inżynierowie, współzałożyciele Blinkee, w Sokołowie Podlaskim uczęszczali do liceum. Kolejnym etapem ich edukacji były studia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie poznali Kamila Klepackiego, trzeciego współzałożyciela Blinkee. Dziś ich osiągnięcia, mogą stać się inspiracją dla młodych mieszkańców Sokołowa Podlaskiego.

- Cieszę się, że po 5 latach możemy uruchomić usługę w Sokołowie Podlaskim. Dla mnie to taka podróż sentymentalna, bo uczyłem się w Liceum na Sadowej. Cieszę się, że trafiłem do miejsca, w którym się wychowałem, choć przyznaję, że łatwiej było dotrzeć za granicę – mówił. - Ideą naszej firmy jest to, by na krótkich dystansach mieszkańcy poruszali się ekologicznymi, cichymi pojazdami, a nie dwutonowymi autami z silnikami spalinowymi.
Koncepcje, rozwiązania informatyczne i rozwój marki zostały też dostrzeżone międzynarodowo. Po trzech latach od uruchomienia znalazła się w gronie 150 nowych najbardziej innowacyjnych firm transportowych na świecie. Lista została stworzona przez Lufthansa Innovation Hub, a Blinkee pojawiło się na niej w jednym rzędzie z podbijającym kosmos projektem Elona Muska – SpaceX czy chińskim gigantem Baidu.

(BOŻENA GONTARZ-GÓRZNA, MAT. PRASOWE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (14)

Kosów jest dumny!Kosów jest dumny!

14 0

Szczególne gratulacje dla panów Maliszewskich. Stworzyć coś takiego, wielkie brawa!!! 18:07, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy prezesA czy prezes

7 11

sprawdził stan miejskich ulic i chodników?
Długo te zabawki nie pociągną. 18:59, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DietetykDietetyk

10 3

Sugeruje jednak spacery🤣 I więcej ruchu👍 21:33, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehehehe

13 0

Pamiętam Bzyka, sprzed dwudziestu lat, z kafejki internetowej na basenie. :) 22:23, 16.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dzisiaj Dzisiaj

15 3

Dzisiaj jechałem "ścieżką rowerową" koło Zakładów. Tam jest tylko asfalt, piach i wymalowana linia, że niby ścieżka. Poprzeczne nalewki na asfalcie mogą każdemu obrzydzić rower. I tak sobie pomyślałem, co ta za wielki umysł wymyślił tak rewelacyjnie tanią metodę "robienia ścieżki rowerowej"? Zarządcy tego bajzlu składam najlepsze i najszczersze życzenia, żeby był skazany na jazdę po tym badziewiu codziennie i na wiek wieków. 23:17, 16.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jjjj

6 3

Święta prawda. Ścieżka na "zakładówce" to jakieś nieporozumienie. 11:20, 17.07.2021


AdamAdam

4 11

Czas na porzucone hulajnogi byle gdzie uważam za otwart 07:22, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WkurzonyWkurzony

9 0

A Siedlcach ani jednego skutera? Lipa :( 10:53, 17.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zadowolony.Zadowolony.

5 0

Bo Sokołów TO miasto przez duże M... 07:27, 18.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ale Ale

2 7

Zeroemisyjne to to nie jest napewno. Po raz produkcja baterii a po dwa ładowanie prądem z węgla. No ale samopoczucie można trochę poprawić. Chociaż czy ma to sens w mieście gdzie piechotą można dojść wszędzie w 40minut a rowerem w 15? 20:34, 18.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do ale Do ale

9 1

Podczas jazdy to jest jak samochod elektryk, czyli zeroemisyjny. 21:01, 18.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MareckiMarecki

2 1

Ciekawy pomysł, ja jeżdżę elektryczna vespą i powiem że to o wiele lepsze niż jazda samochodem, myśle że trochę zwolenników skuterów i hulajnóg się znajdzie w mieście.
16:48, 27.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

0 1

Zaczelo się. Hulajnogi porzucone gdzie sie tylko da. Syf i śmietnik 08:13, 03.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do AnnyDo Anny

1 0

To nie wina postępu, który i tak wkracza, czy tego chcemy czy nie. To tak jakby oceniać, że przez to że kierowcy źle parkują zakazać jazdy samochodami. Jest to ewidentnie kwestia kultury i wychowania. Musimy nauczyć się dbania o dobro ogólne. 08:28, 03.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%