Zamknij
REKLAMA

Tak małżonkowie z gminy Sabnie świętowali Złote Gody

00:01, 13.09.2021 | BGG
Skomentuj
REKLAMA

Szesnaście par małżeńskich z gminy Sabnie otrzymało w tym roku od prezydenta „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Jubileusz świętowano w piątek, 10 września.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym w Grodzisku. W intencji jubilatów modlili się ks. Antoni Sieczkiewicz - proboszcz tamtejszej parafii, ks. Piotr Arbaszewski - proboszcz parafii w Zembrowie i ks. Waldemar Górski - proboszcz parafii w Niecieczy. Skierowali do małżonków gratulacje i wiele ciepłych słów.

Dalsza część jubileuszowych uroczystości odbywała się w Szkole Podstawowej w Sabniach. Wzięli w niej udział wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, przewodniczący Rady Gminy Sabnie Tadeusz Maksimiak oraz rodziny małżonków.

- To Wasze dzisiejsze święto jest naszym wspólnym świętem i bardzo ważnym dniem. Nie wszystkim jest bowiem dane spotkać się na takiej uroczystości – mówił wójt Ireneusz Piotr Wyszyński. - Pół wieku temu powiedzieliście sobie sakramentalne tak i od tego czasu podążacie wspólnie w zdrowiu i w chorobie, niezależnie od tego, czy los był dla Was mniej lub bardziej łaskawy. Na kolejne lata życia życzymy Wam zdrowia i wszystkiego, co najlepsze.

- Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są ludziom wyjątkowym, którzy każdego dnia dają nam świadectwo i stanowią wzór do naśladowania. Uczą, że dla wspólnego dobra czasem warto coś naprawić, poradzić sobie z niedoskonałościami – podkreśliła Anna Kaszuba.

W imieniu wiceministra zdrowia, senatora Waldemara Kraski list gratulacyjny odczytał jego asystent Piotr Woźniak. „Jesteście Państwo wspaniałym przykładem dla młodego pokolenia, na to, że miłość nie jest pustym słowem, że warto iść przez życie razem. Wspólnie cieszyć się sukcesami i razem pokonywać problemy, że można umiejętnie łączyć trudy codzienności z życiem rodzinnym. W tym uroczystym dniu życzę Państwu przede wszystkim zdrowia, osobistego szczęścia, pogody ducha i wielu kolejnych wspólnie spędzonych lat” - napisał parlamentarzysta.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane zostały przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Sabnie. Otrzymały je pary, które Złote Gody obchodziły w 2020 i 2021 r. (ubiegłoroczna uroczystość nie odbyła się ze względu na pandemię).

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali: Barbara i Jan Bobrowscy, Teresa i Wojciech Cieśla, Janina i Stanisław Dąbrowscy, Marianna i Jan Jesionowscy, Wacława i Franciszek Kamińscy, Krystyna i Henryk Pajewscy, Zofia i Tadeusz Partyga, Marianna i Tadeusz Piekarscy, Janina i Janusz Pytlakowie, Celina i Roman Rosakowie, Barbara i Włodzimierz Teklakowie, Ewa i Waldemar Trochimiakowie, Janina i Mieczysław Tymosiakowie, Michalina i Miłosz Walendzikowie, Celina i Witold Załęscy oraz Alina i Eugeniusz Żakowie.

Po ceremonii małżonkowie mogli obejrzeć i posłuchać ciekawego programu artystycznego, w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sabniach. Złożyły się na niego wiersze, piosenki oraz dwa utwory zagrane na skrzypcach. Spotkanie zakończył tort, słodki poczęstunek i toast szampanem wzniesiony za zdrowie jubilatów. A niektórzy mieli także okazję zatańczyć.

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Młody duchemMłody duchem

5 0

Obawiam się że przy obecnym podejściu do małżeństwa to za jakieś 20 lat takie medale będą niezwykłą rzadkością w skali gminy..
Tym bardziej gratuluję Jubilatom!!! 00:37, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%