Zamknij

Uwaga na fałszywe SMS-y o kwarantannie!

09:37, 24.09.2021 | BGG
Skomentuj
REKLAMA

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega: mieszkańcy Mazowsza i całej Polski otrzymują wiadomość SMS o nałożeniu kwarantanny. Takie SMS-y trafiły też do mieszkańców naszego powiatu.

„W treści podany jest link/adres do strony. To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nie klikanie w przesłany link!!! PRZYPOMINAMY, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy sms o następującej treści: "Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play." - informuje MPWiS.

SMS taki jak na załączonym obrazku jest fałszerstwem!

Jak poinformowała nas Marzenna Hardej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sokołowie Podlaskim, tego typu SMS-y trafiły też do mieszkańców powiatu sokołowskiego. Apelujemy o ostrożność.

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Alert Alert

14 6

Ta cała pseudo pandemia jest fałszywa 15:01, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GenowefaGenowefa

11 1

Jak mam używać aplikacji Kwarantanna na Noki 3210?????? 15:45, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrajekGrajek

7 2

Uwaga na fałszywe konferencje prasowe kandydata na klienta dla kata tow. ministra jednej słusznej choroby! 00:09, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%