Zamknij

Dzierzby. Wojsko z bronią tuż obok przedszkola...

13:20, 25.09.2021 | BGG/FOT. CZYTELNIK
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańców miejscowości Dzierzby Włościańskie w gminie Jabłonna Lacka zaskoczył nagły przyjazd wojskowych. Zajęli oni pomieszczenia po byłej szkole, obok wciąż funkcjonującego przedszkola. Zdaniem sąsiadów, nie tak powinno to wszystko wyglądać...

Żołnierze w Dzierzbach Włościańskich pojawili się w poprzedni weekend, jak naliczyli mieszkańcy, na terenie zlikwidowanej kilka lat temu szkoły przez dwa dni kwaterowało około setki wojskowych. We wtorek rano większość wyjechała, jednak przez kolejne dni terenu pilnowali nowi lokatorzy, a przez całe noce pracował agregat prądotwórczy.

Zlekceważyli mieszkańców
Mieszkańcy, którzy nas o sprawie poinformowali, zaskoczeni byli nagłym pobytem mundurowych. Nie wiedzieli nic o sprawie, a gdy próby uzyskania informacji o tym, kto kwateruje w budynku dawnej szkoły w Dzierzbach okazały się trudne, poprosili o pomoc dziennikarzy z lokalnych mediów.

- Szkolny budynek nie ma kanalizacji, a tyle osób się sprowadza! Żołnierze chodzą po terenie przyszkolnym z bronią automatyczną, a przecież zaraz obok mieści się przedszkole, a na terenie posesji mieszkają nadal lokatorzy w dawnych mieszkaniach nauczycielskich. Nikt nie nosi maseczek, co z ochroną antycovidową? Agregat prądotwórczy ustawiono przy granicy działek. Pracuje pół dnia i całą noc powodując hałas – poskarżyli się mieszkańcy. Dostaliśmy też zdjęcia wskazujące, że kontenery, w których znajdują się umywalki ustawiono w pobliżu hydroforni, a rurę spustową skierowano... do rowu (na zdjęciu zaznaczone czerwoną strzałką).

Jeden z naszych informatorów mówił, że wykonał ponad 30 telefonów, by dowiedzieć się, kto i na jakich zasadach kwateruje w Dzierzbach. - Wskazywano na żołnierzy z Mińska Mazowieckiego, na WOT, jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskałem. O pobycie wojska nic nie widział ani Wydział Kryzysowy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, ani sokołowski Sanepid – mówi.

Wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk pojawił się na terenie dawnej szkoły w poniedziałek. Formalnie to gmina jest właścicielem budynku po zamkniętej placówce. - W rozmowie z jedną z osób, która przebywała na sąsiedniej posesji powiedział, że wszystko jest w porządku. Na zarzuty co do przedszkola odparł, że ono jest w innym budynku i to nie ma nic do rzeczy, że żołnierze chodzą z karabinkami maszynowymi. Tą wypowiedzią była bardzo zniesmaczona pani z kuratorium, bo zna lokalizację przedszkola w Dzierzbach. Też obiecali przyjrzeć się sprawie – usłyszałam od mojego rozmówcy.

Co na to wojsko?
Udało nam się potwierdzić, że w dawnej szkole w Dzierzbach w ubiegły weekend odbywało się szkolenie żołnierzy 53. Batalionu Lekkiej Piechoty, który wchodzi w skład 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Do rzecznik prasowej 5. MBOT wysłaliśmy szereg pytań związanych z uwagami mieszkańców. Dostaliśmy odpowiedź, z której wynika, że według przedstawicieli batalionu, wszystko zostało przygotowane jak należy.

- Zgodę na pobyt żołnierzy 53. blp w miejscowości Dzierzby Włościańskie wydał Wójt Gminy Jabłonna Lacka Pan Wiesław Michalczuk oraz Szef Służby Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W umowie o użyczeniu nieruchomości budynku Szkoły Podstawowej w Dzierzbach Włościańskich udział brali również: Stołeczny Zarząd Infrastruktury, przedstawiciele 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego, przedstawiciele 53. blp w Siedlcach – odpisała nam Aneta Szczepaniak, rzecznik 5. MBOT. - Teren jest ogrodzony, żołnierze są w mundurach, z emblematami jednostki wojskowej (5 MBOT), oraz nazwiskami. Dowódca kompanii wraz z wójtem osobiście informował mieszkańców o obecności wojska. Żaden z sąsiadów nie zgłaszał zastrzeżeń, wprost przeciwnie, mieszkańcy z sympatią i zadowoleniem przyjęli ćwiczących żołnierzy w swojej wsi. Jedyną osobą, która manifestowała swoją niechęć do obecności wojska w miejscowości Dzierzby, był gość jednego z mieszkańców.

Wojsko nie widzi też problemu w tym, że pozwolono na przebywanie żołnierzy, którzy noszą broń w sąsiedztwie przedszkola. - Obecność żołnierzy nie zagrażała zarówno mieszkańcom, jak i podopiecznym przedszkola. Broń stanowi podstawowe wyposażenie żołnierza podczas ćwiczeń, jest rozładowana, a amunicja wydawana jest tylko w trakcie szkoleń strzeleckich na Strzelnicy Gołobórz - informuje pani rzecznik.

Na nasze pytania o hałasujący agregat i odprowadzanie ścieków do rowu odpisała, że „pobyt żołnierzy jest zorganizowany właściwie”. - Rura ściekowa nie jest skierowana do rowu a do szczelnych zbiorników, specjalnie do tego przeznaczonych. Całość urządzeń była zainstalowana przez profesjonalne, firmy zewnętrzne posiadające wszelkie uprawnienia i specjalizująca się w tego typu instalacjach. Agregat prądotwórczy po zgłoszeniu uwag przez bezpośredniego sąsiada jest wyłączany na czas ciszy nocnej (22:00-06:00). Żołnierze stosują środki ochrony zgodnie z obowiązującymi przepisami – twierdzi Aneta Szczepaniak. Dodała, że pobyt żołnierzy w Dzierzbach Włościańskich kończy się 27 września.

Mieszkańcy Dzierzb w środę poinformowali nas, że agregat został przeniesiony na teren hydroforni i tam włączany był na noc. Przez resztę tygodnia pozostało dwóch żołnierzy i nikogo więcej. - Nie mamy nic przeciwko wojsku, wiemy że muszą się szkolić, ćwiczyć itp. Ale dawna szkoła w Dzierzbach nie jest chyba najszczęśliwszym miejscem na takie akcje – podkreślają.

(BGG/FOT. CZYTELNIK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (91)

Chyba...Chyba...

12 0

Nie z bronią Chemiczną ???. 14:12, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QqqQqq

28 8

Jak każdy wie obecność wojska przeszkadza jedynie sąsiadowi który wiecznie we wszystkim szuka problemu . 14:20, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AaaAaa

21 7

Mieszkańcy powinni czuć się bezpiecznie a nie knuć spiski,że chcą ich wybić.
A gdzie mają się szkolić...
W każdej wiosce mają jakąś bazę i śpią po remizach czy starych budynkach nadających się się do użytku..
Wójt nie musi każdego uprzedzać. A sołtys to nic nie wiedział? Że trzeba było 30telefonow wykonać? Ubojnia nie tylko bydła i koni również ludziom tam nie przeszkadza,A terytorialsi w szkole już tak ? 14:34, 25.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do AaaDo Aaa

5 4

Gdyby się czuli bezpiecznie, to nie poprosiliby o interwencję dziennikarzy. W poniedziałek nad ranem do wsi wjechały ciężarówki wypełnione żołnierzami ten widok mocno zaniepokoił mieszkańców, a władza gminna nabrała wody w usta. Na terenie powiatu sokołowskiego nie wprowadzono stanu wyjątkowego, żeby żołnierze ganiali po wsi z bronią. Wójt nie jest tu panem na włościach i miał obowiązek poinformować Radę Gminy, Sołtysów,Kuratorium, Sanepid, a przede wszystkim mieszkańców o zamiarze zakwaterowania żołnierzy w budynku po szkole podstawowej zwłaszcza, że w tym samym budynku funkcjonuje przedszkole, a w lokach komunalnych mieszkają ludzie, nie wspominając o właścicielach działek sąsiadujących z terenem komunalnym na którym rozstawiono sprzęt wojskowy i sanitariaty. Wójt wydał decyzję na rozbudowę ubojni mając wiedzę, że nie ma tu kanalizacji, a jej funkcjonowanie jest bardzo uciążliwe dla mieszkańców Dzierzb (hałas i odór), a teraz zafundował mieszkańcom kolejną "atrakcję". Jak jest tak wspaniałomyślny, to niech wyda zgodę na budowę ubojni przy swoim domu w Jabłonnie Lackiej i zakwateruje u siebie wojsko. Ten wójt nie liczy się ze zdaniem ludzi i nie szanuje ich. Niech się zajmie właściwym funkcjonowaniem urzędu, bo ostatnie oświadczenia majątkowe w BiP UG Jabłonna Lacka opublikowano w 2018, a nawet w 2017 roku, o panującym tam nepotyzmie nie wspominając. W BiP powinien być prowadzony i na bieżąco aktualizowany rejestr umów, to mieszkańcy wiedzieliby w jakim celu w środku wsi stacjonuje wojsko. 20:03, 25.09.2021


ObserwatorObserwator

1 5

Wieś, to nie poligon, tu ludzie mieszkają. Stanu wyjątkowego też nikt tu nie ogłosił. 07:43, 26.09.2021


MieszkankaMieszkanka

25 7

Redakcja nie powinna pisać takiego artykułu na podstawie zażaleń jednej osoby i podkreślać, że wojsko przeszkadza sąsiadom jeśli chodzi o jednostkę. Wojsko przebywa tylko w nocy, w godzinach otwarcia przedszkola nikogo nie ma. Mieszkam obok szkoły i do tej pory nie widziałam ani jednego żołnierza. Raczej przedszkola nie powinno się w to mieszać, bo mogą wszyscy czuć się teraz bezpieczniej w obecnej sytuacji jeśli mamy wojsko obok. Sąsiadowi, któremu przeszkadza jeden agregat i niby ścieki, po drugiej stornie ogrodzenia ma ubojnie i kilka agregatów chodzących non stop, wylewanie krwi do rowu, smród bakutilu że nie można okien otwierać i jakoś to mu nie przeszkadza, chociaż połowie mieszkańców utrudnia to życie i nie piszecie Państwo o tym artykułu. Redakcja powinna chyba przekazywać rzetelne informacje a nie stek bzdur od jednego mieszkańca, który od x lat tworzy jakieś niestworzone historie i problemy. Gdyby uchodźców zakwaterowano to ok ale nie WOJSKO POLSKIE, litości! Cóż za artykuł wymysły jak w Fakcie👎 14:55, 25.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OhhhOhhh

6 2

Czy to ta słynna mieszkanko-urzędniczka mająca radną w rodzinie jeszcze zanim stała się urzędniczką? 21:13, 25.09.2021


Też sąsiadTeż sąsiad

12 2

Wójt powinien poinformować mieszkańców wsi, że wynajmuje szkołę i to by zapobiegło burzy wokół tej sprawy. Po co robić z tego tajemnicę.
Gdyby odrazu powiedział to by informacja nie wyszła poza wieś, a tak już i Tygodnik Siedlecki o tym pisze. 15:51, 25.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MajaMaja

2 2

Ja wiedziałam że będzie.ten facet ma całe życie broblem taki byl spokój jak chwile tu nie mieszkał.i znowu tu wrucił życie zatrówać.zobaczcie u niego jak zneca sie nad zwieżentami zamyka w domu na 2 tygodnie i wyjeżdza może pani redaktor o tym napisze. 18:00, 27.09.2021


Do MajaDo Maja

1 1

W tak krótkim tekście tyle błędów.... Gdybym ja miał taką znajomość ortografii to bym się wstydził pisać na forach publicznych. Ten komentarz powinien zostać zabezpieczony przez tego którego atakujesz i powinieneś/aś odpowiadać przed sądem za pomówienia, jeśli myślimy o tej samej rodzinie a ja ich znam to wiedział/aś/byś, że u nich zwierzęta są traktowane jak dzieci, jedzą jak dzieci, śpią z nimi i nikt ich nigdy nie zostawia samych, jeżeli przyjeżdżają czy wyjeżdżają to razem ze zwierzętami! A może to ty kilka lat temu wyrzuciłeś/aś zaszczenioną sukę którą właśnie oni przygarneli i się nią zaopiekowali? Tą drogą nie próbuj iść bo w ich obronie stanie cała masa osób które wiedzą jak oni kochają zwierzęta. Lepiej wystąp w obronie zwierząt w ubojni, albo tych zabijanych przez właścicieli, też "sąsiadów". Nie broń niecnych czynów wójta i jego braku profesjonalizmu. 22:57, 27.09.2021


Do mieszkankiDo mieszkanki

9 10

Co za bzdury wypisujesz!
Dziennikarze są od tego, żeby pomagać ludziom. Ubojnia ci przeszkadza, ale siedzisz cicho, niech inni się narażają i interweniują. Wojsko mogłoby i pół wsi wystrzelać i zabraniasz o tym pisać, a jakby uchodźcy mieli być nawet spokojni to mordę byś darła? Jaja. 15:55, 25.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MM

10 6

A od kiedy Wojsko Polskie jest od wystrzeliwania obywateli a nie od pomagania? Dziennikarze od pomagania
? 🤣🤣🤣 Raczej od napisania dobrego nagłówka żeby było więcej wejść na stronę. Po sposobie pisania to raczej Ty masz mordę, trochę bardziej dobieraj słownictwo 👎 16:09, 25.09.2021


do m.do m.

9 3

Jak obywatel nie radzi sobie z urzędnikami, to gdzie ma pójść? Jak widać co najmniej 2 media uznały ze coś jest na rzeczy w tej sprawie.
A ty siedź dalej w smrodzie i narzekaj po cichu. 16:24, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do "mieszkaneczDo "mieszkanecz

9 4

To nie jest żadna jednostka, bo nawet takową nie może być, garnizony to ustala P. Błaszczak a nie wójt gminy, coś się komuś myli, znam teren i wiem, że faktycznie od jednej strony gdzie stacjonuje wojsko jest tylko jeden bezpośredni sąsiad, od tyłu jest boisko, od przodu ulica, a sąsiad z drugiej strony nie ma styczności z wojskiem, więc ciężko żeby przeszkadzało coś komuś innemu, kto nawet nie ma z tym czym bezpośredniego kontaktu, i ciężko żeby ktoś inny zgłaszał problem, skoro tylko z jednej strony występuje takowy, z tego co nawet widziałem, jak dzisiaj przejeżdzałem koło szkoły to nawet drzwi od pomieszczeń sanitarnych wykierowane są w jedną stronę jednego sąsiada, to już jest naruszenie trochę prywatności. Co do ubojni, to przez pare lat była to mała ubojnia, "aktualna" rozbudowa ubojni miała miejsce już za rządów aktualnego "włodarza", czyli musiała zostać wydana następna zgoda(pierwsza lokalizacyjna za poprzednika, druga na rozbudowe za aktualnego), czego już "mieszkanka" nie zauważyła, ciekawe dlaczego :) I jeszcze się mieszkanka dziwi, że sąsiadowi, któremu z jednej strony uciążliwość tworzy ubojnia, nie chce mieć od drugiej strony wojska i zostać zamkniętym w hałasie i smrodzie od jednej i drugiej strony. 16:26, 25.09.2021

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

KK

9 2

Wojsko przeszkadza jednostce czytaj jednej osobie, jednemu mieszkańcowi. Warto przeczytać ze zrozumieniem. A ten sąsiad co niby mu przeszkadza to wojsko to on coś widzi przez te zasłonięte szmatami okna, a niektóre okna jakby czymś zabite. Dom wygląda jak opuszczony, jakby wieki tam nikt nie był, czy on rzeczywiście tam mieszka? Czy to nie jest szukanie problemu na siłę? 18:52, 25.09.2021


JJ

3 1

To jeśli jednemu sąsiadowi może tylko przeszkadzać bo inni nie mają stycznością to po co mieszać innych mieszkańców? Sam sobie zaprzeczasz! 18:54, 25.09.2021


Do K.Do K.

4 0

A jakie ma znaczenie czy ktoś coś widzi? Każdy ma prawo poruszać się po swoim terenie swobodnie. Nikt oprócz tego człowieka nie graniczy bezpośrednko z terenem szkoły od strony gdzie przebywa wojsko. Przeszkadza jednemu bo reszcie zawsze wszystko pasuje, niektórzy piszą coś o ubojni a sami mają problem poruszyć temat w gminie i poruszają temat tylko tutaj. A niektórzy dostają "łakocie" żeby się na wszystko zgadzać i siedzieć cicho. Tak samo jakie ma znaczenie czy ktoś tam mieszka? Może przyjeżdża na wypoczynek a zamiast tego od jednej strony ma ubojnie i niezgodny z przepisami parking dla tirów a z drugiej teraz wójt funduje mu wojsko. 20:26, 25.09.2021


Do J.Do J.

3 0

Gdzie sobie zaprzeczam? Nie pisałem nigdzie niczego sprzecznego, nie jestem autorem artykułu ani nie znam do końca tematu, napisałem tylko to co widzę własnymi oczyma. 20:29, 25.09.2021


Jeszcze do K.Jeszcze do K.

0 3

P.S Należy precyzować co się piszę, nie będę się domyślał co autor miał na myśli pisząc "że wojsko przeszkadza sąsiadom jeśli chodzi o jednostke". Brakuje znaku interpunkcyjnego przed "jeśli", potraktowałem to jako całość od "wojsko". 20:59, 25.09.2021


Do mieszkańca i miesDo mieszkańca i mies

12 1

Wy się zachowujecie jak jakieś pachołki Łukaszenki! Umiecie siedzieć po cichu koło ubojni, narzekać na smród, ale nic z tym nie robić. A jak ktoś podejmuje interwencję, to go z błotem zmieszać, dziennikarzom wyznaczać tematy do pisania i niepisania. A ta niby mieszkanka jeśli mieszka obok szkoły i nic nie widziała, to chyba do doktora od oczu trzeba. 16:32, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawskiCiekawski

8 3

Pieniądze za wynajem wojsku budynku po szkole i terenu pójdą dla Jabłonny czy dla Dzierzb Włościańskich? Czy Dzierzby mają znosić tylko uciążliwości, bo funduszu sołeckiego już nie dostały. 16:48, 25.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KleszczKleszcz

5 0

A to będą z tego jakieś piniondze? 17:40, 25.09.2021


Do kleszczaDo kleszcza

5 0

A nie będzię? Gmina ma umowę z wojskiem na jakiś tam okres i za ten okres gmina ma płacone, raczej charytatywnie nikt nic nikomu nie wynajmuje. 18:13, 25.09.2021


KrólKról

4 8

Ilu mieszkańców tej wioski jest zaszczepionych? Obłudni i fałszywi ci mieszkańcy!!! 19:09, 25.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MajaMaja

0 1

Nie mież wszystkich swoja miarą. 18:02, 27.09.2021


GG

8 7

Wszyscy anonimowo mocni w komentarzach. Owy sąsiad, mógł bezpośrednio zapytać mundurowych, którzy życzliwie rozmawiają z mieszkańcami, mówią dzień dobry i są bardzo kulturalni. Ten Pan szuka wszędzie problemu a redakcja wykazała się nieprofesjonalizmem opierając się na opinii jednego Pana i pisząc że przeszkadza wojsko mieszkańcom. 19:46, 25.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HmmHmm

5 1

Proszę czytać artykuł ze zrozumieniem, nikt nie ma niczego do wojskowych tylko decyzji wójta. 20:31, 25.09.2021


ObiektywnaObiektywna

6 1

Wójt niech kocha mieszkańca swego jak siebie samego. Wojsko nie przeszkadza mieszkańcom tylko tajemniczość wójta i to, że nie szanuje mieszkańców, a o siebie tak dba, że wykonał na swojej ulicy nową nakładkę asfaltową i znak ograniczający wjazd pojazdów powyżej określonego tonażu. Na ulicę przy której mieszka samochody wojskowe nie mogłyby wjechać i ubojnia też nie mogłaby tam funkcjonować i przepuszczać TIR-ów. Tak dba o żołnierzy, że aż biedni muszą włączać agregat prądotwórczy zamiast korzystać z przyłącza szkolnego :( Zasilanie latarni diodowych nie uszkodziłoby instalacji elektrycznej budynku po dawnej szkole, a byłaby cisza. 21:00, 25.09.2021


HH

12 4

Redaktor powinien idąc się na miejsce i zbadać sprawę a nie pisać na podstawie jednej skargi. Wójt bez problemu udziela informacji co się dzieje. Ale może nie udzielił informacji niby sąsiadowi, który formalnie nie jest mieszkańcem wsi więc chyba nie musi wiedzieć co się tu dzieje. wstyd dla wsi że taki artykuł się pojawił. Redakcja powinna usunąć te bzdury. 19:51, 25.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

6 0

Wstyd dla wsi, to mieć takiego wójta, który nie szanuje ludzi i nie mając samemu kultury zasłania się kulturą wojska, a do żołnierzy nikt nic nie ma, do wójta już tak. To wójt chciał udzielać informacji dziennikarzom w swoim gabinecie, bo na miejscu kitu by nie wcisnął, zresztą zdjęcia mówią same za siebie - wójt chciałby im zaprzeczyć? 20:16, 25.09.2021


SygnalistaSygnalista

8 1

No i wszystko ok. A pieniacze won. 21:00, 25.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

3 1

Pora skończyć z nepotyzmem w UG i ujawnić swoje majątki https://jablonnalacka.bip.net.pl/?c=316 https://jablonnalacka.bip.net.pl/?c=317 https://jablonnalacka.bip.net.pl/?c=323 07:25, 26.09.2021


xxxxxx

12 2

Nosz wielka szkoda, że np. w 39 ubiegłego wieku Hitler łaskawie nie poinformował, że będą naloty będzie bombardowanie, za utrudnienia serdecznie przepraszamy !!! Terytorialsi przyjechali i pojechali, a jak przy tym przyrost naturalny za 9 miesięcy będzie deko większy, to chyba nic się nie stanie :-)
01:50, 26.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Smurf DowcipniśSmurf Dowcipniś

3 0

Chyba w terytorialsach będzie przyrost naturalny, bo tam żołnierze i żołnierki w szkole zakwaterowane, a miejscowe nie podejdo, bo z bronio te żołnierki chodzo ;( 07:31, 26.09.2021


azxcazxc

7 0

chować kury bo wojsko idzie tak mówi kopulakowa 05:43, 26.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

5 5

Pora skończyć z nepotyzmem w UG i ujawnić swoje majątki https://jablonnalacka.bip.net.pl/?c=316 https://jablonnalacka.bip.net.pl/?c=317 https://jablonnalacka.bip.net.pl/?c=323 07:23, 26.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SokołowiakSokołowiak

4 4

ZA-ŚCIA-NEK 08:42, 26.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XXXX

11 2

W Sterdyni obok Przedszkola jest Posterunek Policji i też chodzą Policjanci uzbrojeni. Czy niepokoją dzieci, czy to też jest jakiś problem? Czy tak mają dzieci postrzegać mundurowych jako budzących strach i niepokój? Wojsko, Policja, Straż pomaga obywatelom, sami są obywatelami tego kraju, a informator reakcji się zagalopował i potraktował ich jak przybyszy z kosmosu, a i Redakcję też poniosła fantazja z tym "artykułem". 09:16, 26.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

3 4

Odezwała się chyba rodzina wójta gminy Jabłonna Lacka ze Sterdyni. Przeciwko posterunkowi policji w Dzierzbach nikt nie miał być nic przeciwko, bo by wreszcie zrobili porządek ze smrodem i hałasami z pobliskiej ubojni. Policja z karabinami maszynowymi nie chodzi. Dzieci są ciekawskie, a wypadki się zdarzają, poza tym zablokowano boisko, czyli miejsce do zabaw w godzinach popołudniowych i w weekendy. Boisko nie zostało oficjalnie przekształcone w parking. Dorośli są od tego, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, a władze by zapewnić miejsce do zabaw i wypoczynku, a tego nas pozbawiono. 13:05, 26.09.2021


PamiętamPamiętam

6 1

Jak w końcu lat 60-tych w gm. Bielany w lesie koło młyna kilka razy było wojsko , po OK miesiąc czasu. Przy lesie lądowały nawet helikoptery - co to była za radocha dla nas dzieci. 09:23, 26.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

3 4

Ale to nie las tylko centrum wsi. W lesie, to niech i tu sobie kwateruje wojsko, a nie w centrum wsi. Nie do wojska a do wójta mamy pretensję, że nie poinformował mieszkańców o zamiarze zakwaterowania we wsi żołnierzy. Ciekawi jesteśmy do kogo trafią pieniądze od wojska za wynajem budynku szkolnego, który został wybudowany w Dzierzbach Włościańskich, gdzie bardzo dużo prac wykonali dawni mieszkańcy wsi. Zamiast wojska hałasuje po nocach agregat, by oświetlić kilka lamp przy sanitariatach, a z drugiej strony wtóruje hałas z pobliskiej ubojni. Nie za dużo tych atrakcji we wsi?! 12:55, 26.09.2021


He He

7 5

Kto pisze tak infantylne artykuły? 11:55, 26.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

3 8

Kto zadaje tak infantylne pytania? Artykuły oddają prawdę. Jak prawda infantylna, to i artykuły muszą być infantylne i może dotrą do infantylnych władz, które prawo mają za nic. 12:58, 26.09.2021


Mieszkaniec Mieszkaniec

7 1

Pewnie jak zwykle Panu W przeszkadzało i gazety wezwał 18:56, 26.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ObiektywanaObiektywana

2 7

U co niektórych antymaseczkowców i covidowych antyszczepionkowców koronawirus uszkodził mózg. Maski nie chronią w stu procentach przed zakażeniem i zakażaniem koronawirusem, ale w znaczny sposób ograniczają transmisję koronawirusa. Lepiej mieć czymś zasłonięte usta i nos niż nie mieć i pluć prosto w twarz osobie na przykład chorej na raka nie wiedząc, czy na daną chwilę jesteśmy zdrowi, czy zakażeni niebezpiecznym patogenem. Ktoś powinien zająć się nie przestrzeganiem zasad sanitarnych w jabłońskich marketach w pandemii koronawirusa. Proszę nie obrażać Pani Redaktor, która podjęła dziennikarską interwencję na prośbę mieszkańców. W poniedziałkowy poranek przywitała nas hukiem ubojnia i pracujący całą noc agregat prądotwórczy na terenie hydroforni. Stereo i w kolorze z "atrakcjami zapachowymi". Wczoraj nie było lepiej, bo warczał agregat i w przeraźliwy sposób wydzierało się wojsko ćwicząc na boisku trawiastym. W nocy ciężarówki wojskowe wyjechały, a agregat dalej huczy. 09:11, 27.09.2021


Do Obiektywna Do Obiektywna

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do ToczyskiDo Toczyski

2 4

Z tego co wiem to na tej działce sąsiadującej ze szkołą pasły się właśnie kiedyś konie i rosły pieczarki, więc nie wiem skąd Pan wytrzasnął te informacje o stadninie, bo nikt do stadniny nic nie ma, a na 100% nikt z tej rodziny, jedyne wątpliwości jakie ktoś mógł mieć to tylko do ubojni, jeżeli stadniną nazywa Pan teren naprzeciwko ubojni (zresztą też jest własnością ubojni) gdzie nie raz stał przywiązany koń bez wody po 2 dni to pozdrawiam 🙂 . Póki co to Pan napawa nienawiścią do tego pomawia i próbuje Pan udawać mądrego i rozpowszechnia informacje nieprawdziwe, a wręcz szkodliwe dla społeczeństwa jeżeli chodzi o szczepionki. Marna próba skłócenia mieszkańców, niech Pan idzie i powie do lekarza na sali operacyjnej żeby zdjął maseczkę bo mu to nic nie daje, a wręcz przeszkadza. Najpierw prosi Pan o materiały naukowe, a chwilę później sam Pan piszę swój wywód bez żadnego podparcia. Trochę hipokryzją zalatuje. 23:39, 27.09.2021


do obiektywna do obiektywna

3 2

Ty człowieku napawasz nienawiścią i plujesz jadem przezywając wolnych ludzi i ich wybór mówiąc,że "mózgi im wyżarło". Teraz się wymigujecie,że to nie wasza robota te donosy do urzędów?Że tylko ubojnia wam przeszkadzała a stadnina nie?Doskonale wiemy jak było to ciekawe jeszcze kto nasyła sanepid na sklepy w Jabłonnie i na rolników policję, też nic nie wiecie na ten temat?Tak proszę o dowody naukowe,że maseczki chronią przed "korona wirusem", proszę podać wyniki badań naukowych a zapewne ich nie dostanę bo takich nie ma prócz słów polityków i doniesień medialnych. Na komplet masek chirurgicznych,który się zmienia po każdej operacji to człowieku cię nie stać i proszę nie porównywać tego ze szmatkami,które produkują znajom polityków w kontekście covID. I zacznijmy od tego,że na tego politycznego wirusa i tak groznego aby się o nim dowiedzieć trzeba zrobić zakłamany test pcr nie ma szczepionek - są preparaty medyczne warunkowo dopuszczone do obrotu na rok,za które NIKT nie bierze odpowiedzialności - i to jest prawdziwa i rzetelna informacja. Już pomijam fakt ile osób z naszej gminy dostało od tych eliksirów np udaru,zakrzepicy, ile zmarło już nie wspomnę. To o czym człowieku wspominasz to nie jest medycyna i nauka, to jest POLITYKA,BIZNES I ZAMORDYZM. Zaraz usłyszę,że te preparaty są za darmo - to skąd taki zysk wystrzelił np. u pfizera co?Widać jak były szef wszystkich lekarzy i chirurgów oraz inni politycy,którzy to promują mieli pozakładane maski na urodzinach u R. Mazurka. Świetna teoria, że pierwszy raz w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz na kogoś, kto został przeciwko niej zaszczepiony i musi nosić maskę. Kłamstwo powtarzane 1000 razy nigdy nie stanie się prawdą.Jakoś widziałem Cię na biesiadzie w Jabłonnie to szmatki na twarzy nie było. Jeżeli nie podoba się w naszej gminie to proszę się przeprowadzić a nie postulować za zlikwidowaniem wszystkiego tutaj bo nie podoba się stadnina koni,ubojnia, sklepy mini markety, stacjonujące wojsko,nie podobała się szkoła, rolnicy się nie podobają, wędkarze itp. Nie podoba się to proszę się wyprowadzić i nie robić donosów na ludzi. pozdrawiam Toczyski 07:39, 28.09.2021


Do ToczyskiDo Toczyski

2 3

Albo mylisz ludzi, albo robisz to celowo to co robisz, gdzie mieszka ta rodzina a gdzie jest stadnina, ty jesteś nienormalny, kto na rolników donosi, co ty wymyślasz? Dlaczego w taki sposób pomawiasz? Wiesz, że nawet jak tutaj podpisujesz się jako Toczyski czy inny to i tak po adresie ip i dostawcy da się dojść kto ten komentarz napisał, wtedy skończy się pomawianie i zaczniesz przedstawiać fakty, albo ludzi od których się nasłuchałeś takich bzdet które powielasz, mieszkasz w Toczyskach to całe g możesz wiedzieć co się w Dzierzbach dzieje a tym bardziej koło ubojni, nie ma cie tutaj przez całe dnie, nie przebywasz tutaj i lamentujesz z daleka gdzie nawet nie masz prawa nic słyszeć ani czuć o wielce oświecony, nikt z tej rodziny żadnej policji na nikogo nie nasyłał, nikt nie donosił na stadnine, na biesiadzie też nikt z tej rodziny nie był, ty chyba autentycznie mylisz ludzi bo nie chce mi się wierzyć, że robisz to celowo, zobacz z jakiej działki były robione zdjęcia i przestań patolić bo za takie coś to się odpowiada. Co do maseczek to dla twojej wiadomości nikt ci nie każe kupować jednorazowych, są maseczki z atestami dostępne wszędzie tylko trzeba chcieć ich poszukać, tak samo proponuje zapoznać się z definicją szczepionki i przestać nazywać ją "bronią biologiczną", jak chcesz to się nie szczep, nikt ci nie każe, wolny wybór, ale nie pisz takich głupot w internecie. Tak samo podemontuj zawory wszystkie w domu bo po co ci one skoro woda i tak przez nie płynie, tak samo po co są maseczki, lepiej nacharać na kogoś wszystkim niż ograniczać chociaż w jakimś stopniu przenoszenie tak ? Zobacz jaką odległość pokonują cząsteczki z maseczką i bez niej bo to na nich przenoszony jest wirus i zaprzestań pisania takich bzdur albo przynajmniej przestań łączyć różne osoby które nawet koło siebie nie mieszkają. 14:17, 28.09.2021


Do do Toczyski Do do Toczyski

3 2

No tak najlepiej sie wyprzeć i powiedzieć,że mylę ludzi. A jak przyjechało wojsko to gazeta sama przyjechała czy ktoś łaskawie doniósł?Nie ma żadnych pomówień bo nie przywołuję NIKOGO z imienia i nazwiska ale swoje wiem i ludzie też wiedzą.Ja wymyślam?To dlaczego były interwencje skoro wedlug ciebie nikt nie robił donosów?Na najbliższych sesjach rady gminy pewne ważne tematy zostaną poruszone. Bardzo dobrze wiem co się dzieje w Dzierzbach i Toczyskach i Jabłonnie i w większości naszej gminy. Ach teraz wolny wybór i preparaty dobrowolne tak??A we wcześniejszych wpisach pod nazwa obiektywna były wyzwiska od anty itp jak się ma swoje za uszami i ktoś to wie to już się nie przezywa tylko mówi,że wolny wybór. I o maskach nadal brak naukowych dowodów,bo ich nie ma a dobrą reklamę tych szmatek zrobili politycy na urodzinach u R. Mazurka. O teraz się za wodociągi bierze to niech zakłada maseczkę na kran to uchroni przed bakterią coli,przed glifosadem i innym syfem. A o Toczyskich proszę sobie gęby nie wycierać. Nie będę dyskutował z kimś kto nie ma argumentów,tylko pieniactwo.żegnam 17:04, 28.09.2021


Do ToczyskiDo Toczyski

1 2

Tak pewnie jesteś w 3 miejsach naraz, że tak dobrze wiesz co się wszędzie dzieje, ty widzisz co piszesz? Wiem, że nikt do stadniny nic nie miał, policji też nikt nie wzywał, a gazete miał prawo każdy poinformować, bo jak się nie da z wójtem normalnie porozmawiać bo zakrzykuje i nie daje skończyć komuś wywodu bo on ma swoje racje, to się nie dziw, że ktoś potem gazety wzywa, bo skoro sama lokalna władza ma w d*pie to co robi i ma w d*pie obywatela tylko stosuje zasadę "wolnoć, tomku w swoim domku" to obywatel musi sobie inaczej jakoś radzić, i wcale się nie dziwię, że w tym przypadku ktoś tak postąpił, bo jak chłop ma z prawej ubojnie i nie raz sam słyszałem o 6 rano jak walą blachami i buczą wentylatorami + do tego smrodzą, to jeszcze z drugiej strony ten sam Pan "wójt" który wydał zgode na rozbudowę ubojni zaprasza na plac obok wojsko i tak ludzie muszą sobie siedzieć ściśnięci i pewnie jeszcze mają bić z tego powodu brawo, pomieszkaj sobie, posłuchaj, powąchaj a potem zabieraj zdanie, bo i tak nadal utrzymuje to, że G możesz wiedzieć bo bezpośrednio tego nie odczuwasz. Nie musisz nikogo z imienia i nazwiska wymieniać żeby pomawiać, skoro piszesz, że i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi to się pochwalisz przed policją o kogo to chodziło, wiadomo z jakiego placu zostało zrobione zdjęcie bo to widać, więc udowodnić ci o kogo ci chodzi nie będzie problemem. Skąd mam wiedzieć dlaczego były interwencje? Jedna osoba mieszka na terenie gminy? To mógł zrobić KAŻDY, a ty bez żadnych podstaw walisz oszczerstwami próbując zwalić czyjś donos na niewinną osobę i liczysz chyba na to, że ktoś z tych osób które wymieniasz to przeczyta i potem ta osoba którą pomawiasz będzie miała przez ciebie problemy / skłóci się z kimś. 22:02, 28.09.2021


Do do Toczyski Do do Toczyski

2 2

Ja swoje wiem i ludzie swoje wiedzą. Nawet nie 3 miejscach a większości gminy wiem co się dzieje. O właśnie widać ty byś tylko wzywał policję,skarżył i donosił. A teraz skończ z uprawianiem polityki bo jeszcze moze na wójta wystartujesz w następnych wyborach. Nie masz argumentów tylko bijesz pianę więc skończylem z tobą rozmowę żegnam. 08:11, 29.09.2021


Do ToczyskiDo Toczyski

2 2

Ja bije piane i nie mam argumentów? Przeczytaj swój pierwszy komentarz gdzie bez żadnych podstaw atakujesz inną osobę i jesteś tak zacofany, że chyba jeszcze żyjesz w komunie, dla twojej wiadomości znam zdanie właściciela stadniny (o ile myślimy o tej samej stadninie) i się za głowę łapie jak twoje głupoty czyta, więc lepiej przestań robić z siebie pośmiewisko, bo "tak wszyscy wiedzą" a sam właściciel stadniny ma odmienne zdanie niż twoje, więc bardzo widać ile ty wiesz i nie rozumiesz chyba tego co do ciebie pisze, mnie g obchodzi czy z całej gminy zbierasz ploty i potem uważasz, że zewsząt wszystko wiesz, tylko nie masz prawa wiedzieć co czuje sąsiad który znajduje się praktycznie w bezpośrednim sąsiedztwie z ubojnią i innymi podobnymi zabudowaniami, siedzisz gdzieś sobie zapewnie w cichej lokalizacji i zabierasz głos za innych rzucając do tego oszczerstwami bez pokrycia, swoimi teoriami wyssany z palca o maseczkach, gdzie chyba twoim jedynym autorytetem naukowym jest braun, wstydź się hipokryto ! 13:08, 29.09.2021


Do do Toczyski Do do Toczyski

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do ToczyskiDo Toczyski

2 2

Nie jestem żadną "obiektywną" coś ci się w głowie przestawia i to ostro, "!Ja z kretynami i kłamcami,plociuchami,donosicielami oraz uprawiającymi politykę i propagandę nie poparta merytorycznymiargumentam" to w takim razie nie wiem jak możesz spojrzeć w lustro, bo idealnie opisałeś siebie w tym momencie, sam piszesz, że "wszyscy wiedzą" chociaż ci udowodniłem, że sam właściciel stadniny jest conajmniej zniesmaczony twoimi wypowiedziami na temat tego człowieka, ja w przeciwieństwie do ciebie nie zbieram plotek tylko pytam u źródła które sam przytaczasz i wychodzi, że rozpowszechniasz kłamstwa i czyjeś ploty które zbierasz. Nie mam pojęcia, czy ty jesteś tym co ma nauczyciela w bliskiej rodzinie, może wcale nie jesteś tym za kogo się podpisujesz, może jesteś Panem T, a może może innym panem na T, aczkolwiek najwidoczniej masz jakieś problemy natury psychicznej. Twoje jakże naukowe argumenty kończą się na twoich własnych wypocinach, więc sory ale jesteś zwykłym hipokrytą, kłamcą, roznosicielem czyichś plotek, jedyne co potrafisz to oczerniać, nie rozmawiałeś nawet z tym człowiekiem 5 min ale wszystko o nim wiesz, jesteś po prostu uprzedzony i nie masz własnego rozumu skoro twoje działania opierają się na jakichś plotkach w które jak widać święcie wierzysz i jeszcze próbujesz obrócić kota ogonem kiedy wytykam ci twoje kłamstwa. Twoje komentarze mówią same za siebie, jesteś niezrównoważony i tyle co mam ci do powiedzenia, a teksty typu "won" to możesz na swoim podwórku stosować, jak chcesz wiedzieć rodzina tego człowieka na aktualnym terenie posiada te działke od lat 60tych ubiegłego stulecia, więc jedyne co ci zostaje to plucie jadem i pieniactwo, jak widzisz, ty nazywasz mnie pieniaczem, a jakoś moje komentarze nie spadają z rowerka tylko twoje :) Więc kto jest pieniaczem ten jest. Skoro piszesz coś o dowodach czy argumentach to jakie ty masz dowody na pokrycie swoich słów? Bo moim zdaniem oprócz plotek które jak widać ochoczo zbierasz niczego innego nie masz, każdy jak ty to nazywasz "donos" musi być podpisany z imienia i nazwiska bo w innym przypadku nie ma żadnej mocy sprawczej. A co jeszcze do rolników, to nie wiem skąd to wyssałeś ale nawet działka na wprost działki rodziny tego człowieka jest działką rolną i jest uprawiana przez jednego z lokalnych rolników, idź się go zapytaj czy ktoś ma cokolwiek do niego, bo z tego co wiem to żyją w dobrych relacjach. Jesteś zwykłym obłudnikiem i nie piszę tego jak ty z informacji wyssanych z palca tylko po prostu śledze twoje komentarze i to wystarczy żeby wysunąć takie wnioski. 18:51, 29.09.2021


Jeszcze raz do ToczyJeszcze raz do Toczy

2 2

Zapomniałem dokończyć myśli i żebyś zaraz nie przekręcił tego co piszę, albo nie pomyślał, że ktoś donosi bez podpisywania się, to dokończe to teraz, cytuje teraz siebie: każdy jak ty to nazywasz "donos" musi być podpisany z imienia i nazwiska bo w innym przypadku nie ma żadnej mocy sprawczej, więc pokaż mi te donosy o których piszesz, to wtedy będzie wiadomo czyja to jest robota, bo na 100 % nie tego człowieka, jeżeli ktoś to pisał ręcznie to nawet do grafologa można się udać i wtedy twoje kłamstwa Panie "T" wyjdą na jaw. 18:56, 29.09.2021


Do do Toczyski Do do Toczyski

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do ToczyskiDo Toczyski

2 1

Do momentu kiedy nie zaprzestanies nazywać mnie kimś kim nie jestem nie zaprzestane do ciebie pisać, moja jedna wypowiedź vs twoje 2/3 albo więcej, nikt by mnie żadnymi psami nie poszczuł i przestań znów kłamać i pisać tak bezczelne komentarze, powiedz którym to Toczyskim jesteś to spotkamy się razem z właścicielem tej stadniny i się skończy twoje pomawianie i zaczniesz momentalnie wtedy przepraszać, ja się nie musze z niczego tłumaczyć, bo nie jestem tą osobą, co najwyżej mogę bronić tego człowieka przed twoimi komentarzami, sam nazywasz kogoś donosicielem a co zrobiłeś bo nawet wiesz dokładnie jaki mój komentarz spadł? Oszuście, hipokryto i zakłamańcu, żyj w swoim świecie dalej i uważaj sobie nadal, że robisz dobrze obsmarowywując komuś tyłek bez żadnych do tego podstaw oprócz plot. 19:33, 29.09.2021


do do Toczyski do do Toczyski

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do toczyskiDo toczyski

0 0

Nie wiem czy ty autentycznie tak piszesz, czy tylko trollujesz, ale jeszcze raz to ja ci mogę powtórzyć, bo ty nic nie pisałeś wcześniej o wycieraniu gęby toczyskimi, chociaż i tak nie wiem do czego ten tekst, skoro się ciebie pytam którym jesteś Toczyskim to wtedy możemy się skonfrontować razem z osobą której działalność tutaj wymieniasz i dalej nie dostałem odpowiedzi kim jesteś, czego się boisz? strach cie obleciał, że nie chcesz się przyznać kim tak naprawdę jesteś? No tak ty przecież lepiej wiesz kim jestem, to właśnie dlatego chce wiedzieć kim dokładnie jesteś żebyś mógł się przekonać, że żadną "obserwatorką" nie jestem, ale najwidoczniej twoje opluwanie innych kończy się na sieci i to ty zaprzestań bo już ci chyba 10 razy to pisałem POMAWIAĆ INNYCH, bez żadnych dowód, sam wymagasz od innych dowodów a jak ktoś zadaje tobie pytanie to odwracasz odpowiedź o 180 stopni tak żeby wyszło co innego. 20:29, 29.09.2021


He do ObiektywnaHe do Obiektywna

4 1

,,może dotrą do infantylnych władz, które prawo mają za nic. " - rozbawiłaś mnie . Jaki przepis masz na myśli?
,,Żołnierze chodzą po terenie przyszkolnym z bronią automatyczną" to z czym mają chodzić? Przecież to wojsko.
Normalną sprawa jest że muszą ćwiczyć i poznawać teren w którym przyjdzie im operować.
10:02, 27.09.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

0 1

Wojsko opuszcza już wieś, bo wieś to nie poligon, a dla infantylnej władzy mam mniej infantylną propozycję wykorzystania budynku i terenu wokół szkoły. Mieszkańcy Dzierzb z których większość już nie żyje pomagała budować w czynie społecznym ten budynek po to, by ich potomni mogli rozwijać swój intelekt, żeby mogli uczyć się w dobrych warunkach. W tej chwili faktycznie dzieci jest niewiele, placówkę ze względów ekonomicznych trudno byłoby utrzymać, ale przecież są różne projekty naukowe, które także finansowo opłaca się gminie, a nie będą dla nikogo uciążliwe. Przykładem może być projekt "Małe centrum nauki" związany w jakiś sposób z centrum nauki Kopernik. Takie filie - "nie filie" powstały w wielu miejscowościach, a na naszym terenie nie ma czegoś takiego. Róbmy wszystko, żeby nasze dzieci skończyły z infantylnością a zaczęły rozwijać intelekt. Władzy też przyda się dodatkowa wiedza i to każdej! 13:36, 27.09.2021


ObiektywnaObiektywna

1 1

Na pewno został złamany art. 144 KC, jeśli już komentator chce wiedzieć, a sprawa jest do wygrania w każdym sądzie. 13:39, 27.09.2021


HeHe

2 1

Art. 144. [Zakaz immisji]

Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych.
Słaby art. wybrałaś. Toczysz pianę agencie Łukaszenki. 14:17, 27.09.2021


Do H.Do H.

0 2

Jeszcze 51 kodeksu wykroczeń, i bardzo dobry, a nie słaby, bo gdybyś się lepiej zapoznawał z treściami z czym masz najwyraźniej problem, to termin "immisji" jest szczegółowo rozwinięty. Póki co to wy się pienicie i uważacie, że macie racje, nawet jak wam ktoś przepis przytoczy to jedyny wasz argument jest taki "słaby ten przepis", idź przed sądem tak powiedz 🙂. Albo ten tekst "Agencie Łukaszenki", ktoś się chyba trochę odkleił.🤣 00:13, 28.09.2021


adelajdaadelajda

4 1

Nie rozumiem w czym i komu przeszkadzają żołnierze .To że stacjonują niedaleko przedszkola i mają broń to co w tym dziwnego .Zazwyczaj żołnierze mają broń ,bardzo dobrze niech się szkolą .A tan któremu to przeszkadza niech przeniesie się na odludzie i tam mieszka ,z całą pewnością nikt i nic nie będzie mu przeszkadzało ,chyba że śpiew ptaków
12:27, 27.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

1 4

Na odludziu tzn. poligonie jest miejsce dla ćwiczeń wojskowych, także po to, by żołnierze nie zagłuszali śpiewu ptaków i żeby przedszkolaki i inni mieszkańcy nie byli narażeni na niebezpieczeństwo, bo podobno raz do roku każda broń sama strzela, a był taki przypadek w tut. szkole z policją, że dzieci zainteresowały się bronią, którą nieopatrznie spuścił z oczu policjant. Funkcjonariusz miał większe doświadczenie niż młodzi żołnierze WOT, a ciekawość dzieci w tym wieku jest taka sama. Przedszkole mieści się w tym samym budynku i na tej samej działce, gdzie stacjonowało wojsko. Wchodzi się tam tą samą furtką, a plac zabaw jest na tym samym terenie, a nie jest obok. 13:47, 27.09.2021


HeHe

2 1

,,podobno raz do roku każda broń sama strzela" - bzdura , co ty za głupoty piszesz. 15:07, 27.09.2021


He do obiektywnaHe do obiektywna

8 1

Polecam:
USTAWA
z dnia 22 czerwca 1995 r.
o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej
I przestań pisać te durnoty , agentko GRU. 14:41, 27.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

0 1

Ustawa, to jedno, a poinformowanie mieszkańców o ewentualnych uciążliwościach związanych z zakwaterowaniem wojska, to drugie. Wojsko nikomu nie przeszkadza, przeszkadza niewłaściwa organizacja ich pobytu i zakwaterowania: rura ściekowa skierowana do rowu, brak litego ogrodzenia terenu zakwaterowania, brak ochrony p.poż, broń na terenie dzielonym z przedszkolem, uciążliwy, wyjący dniami inocami agregat w zelektryfikowanej wsi, gaszenie latarni o godz. 22.00. Można by jeszcze więcej wymienić, ale tyle wystarczy. 22:36, 27.09.2021


!!! !!!

8 1

Ta niby obiektywna to ten Pan, któremu wojsko przeszkadzało i naopowiadał głupot Pani Redaktor. Wojsko pojechało i teraz musi szukać nowych problemów. 16:30, 27.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

2 3

Wojsko nie przeszkadza mieszkańcom tylko tajemniczość wójta i to, że nie szanuje mieszkańców. Jego buta i arogancja urzędnicza nie zna granic. 22:28, 27.09.2021


MajaMaja

4 4

To teraz może wemą sie za tego pana corobi te zdjecua przez satke od siebie z podwurka.taki odważny ze nawet nie wyjdzie z domu.wkońcu wezmą sie za niego.a wojsko jest bardzo miłe i kulturalne powinni mu na odjazd zostawic jakiś granat bez zawleczki😀 18:10, 27.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Obserwator1Obserwator1

3 1

Podwórka pisze się przez „o” z kreską. Więcej książek polecam czytać! Miejsce zakwaterowania wojska musi spełniać wiele warunków, nie może być rury ściekowej skierowanej do rowu, a boisko szkolne nie jest miejscem do parkowania ciężarówek wojskowych. W województwie mazowieckim nie ma stanu wyjątkowego. 22:21, 27.09.2021


OhoOho

2 2

Przez cały weekend może ze 2 komentarze a z poniedziałku w godzinach pracy urzędu magicznie ujawniają się nowi komentujący, gminne kółko wzajemnej adoracji 🤣. Tak mieszacie tego człowieka z błotem a większość z komemtujących zapewne dzięki między innymi działaniom tego osobnika pracuje teraz tam gdzie pracuje. 21:04, 27.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HeHe

1 1

Bredzisz. Nie znam człowieka i nie znam gminy. 21:31, 27.09.2021


do Hedo He

1 1

Ustawy którą cytujesz też najwyraźniej nie znasz tylko wklejasz głupoty, gmina ma umowę z wojskiem, a zgodnie z tym co wkleiłeś to wszystko musi być robione na wniosek ministra obrony narodowej, a nie umowie z gminą. 22:45, 27.09.2021


MajaMaja

5 1

To może sprawdzimy gdzie pana ścieki lecą. 08:17, 28.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObiektywnaObiektywna

1 2

A twoje i te z ubojni, gdzie lecą? Na wsi nie ma kanalizacji, więc nie powinno być zgody na funkcjonowanie i na rozbudowę ubojni chyba, że miałaby ona własną, pojemną oczyszczalnię ścieków. Prędzej bym sobie rękę uciął niż wpuścił rurę ze swoimi ściekami do rowu, choć to na wsi powszechna praktyka, a i ubojnia też ma swoje rury w rowie i to wstawione tam na stałe o niemałej średnicy. Przy zakwaterowaniu wojska też wypuszczono rurę do rowu i przyzwoliła na to gminna władza, a zdjęcie jest na to dowodem. 13:53, 28.09.2021


Bartos66Bartos66

4 0

Dziewczynki nie kłóćcie się to nasze wojsko a nie obce,ja tam wolę wojsko od policji. Przyjechało to i pojedzie,trzeba się pojednać 09:51, 28.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:):)

0 0

Tutaj nie chodzi o same wojsko, kwestia jest taka, że wieś jest zelektryfikowana, teren na którym przebywali żołnierze dodatkowo posiada panele słoneczne, a wójt jak widać nie chce za nic płacić (chociaż mógł się moim zdaniem ugadać z wojskiem) i dzięki jego decyzjom do zasilenia 4 ledowych lamp przez pół dnia i całą noc huczał dużych rozmiarów agregat (najpewniej z silnikiem diesla), więc sory, ale nie może być tak, że jednym się robi dobrze a "swoich" ma się gdzieś i nawet w żaden sposób się ich nie informuję, że lada dzień praktycznie koło ich domu będzie stacjonowało wojsko, a wójt pytany dlaczego nie informuje najbliższych mieszkańców o pobycie wojska odpowiada, że on nikogo nie musi informować, więc jeżeli tak się żyje w społeczeństwie i robi takie rzeczy to chyba coś tu jest nie tak, bo takim sposobem to można wszystko komuś zrobić pod nosem bez czyjejś wiedzy i zgody. 07:49, 30.09.2021


Do ToczyskiegoDo Toczyskiego

3 2

Szkodniku antyszczepionkowcu weź na wstrzymanie, nie myl osób, nie przypisuj nikomu udziału w biesiadach, bo nikt rozsądny w pandemii na takie spędy nie chodzi. Nie przypisuj niechęci do stadniny tej na Zastawiu, bo to jeden z jaśniejszych punktów tej gminy, a gmina nie robi nic żeby ułatwić jej funkcjonowanie. Rolnicy też ciężko pracują i nikt do nich nic nie ma. Czy ty chcesz wywoływać świadomie zatarg między ludźmi, którzy się lubią ?! Zasada DDM ma być przestrzegana w sklepach i wszelkich pomieszczeniach zamkniętych, a także tam, gdzie nie można zachować należytej odległości. Nie ma zgody na nieprawidłowe działanie firm i różnych zakładów na naszym terenie. Policja powinna kontrolować punkty handlowe i nie tylko i karać tych, którzy nie przestrzegają zasad DDM, a funkcjonariuszy nie trzeba wzywać, oni sami jeżdżą, bo to ich obowiązek. Toczyskich jest wielu na terenie, a ty który jesteś, bo swoimi wypowiedziami robisz dużo złej roboty innym, którzy noszą twoje nazwisko. Na wypowiedzi trzeba uważać, bo każdy komputer ma swoje IP i bardzo łatwo sprawdzić, kto publicznie pomawia inne osoby, albo namawia do nieposłuszeństwa covidowego. 13:47, 28.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do do Toczyskiego Do do Toczyskiego

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do ToczyskiegoDo Toczyskiego

3 3

Chyba wiem z kim rozmawiam. Teksty antyszczepionkowców covidowych są takie same na każdym forum dosłownie "kopiuj i wklej". Proszę nie pluć bez maseczki na przykład na ludzi chorych na raka, a jak nie szanujesz człowieku własnego zdrowia i życia, to szanuj zdrowie i życie innych. Antyszczepionkowcy covidowi i antymaseczkowcy leżą w szpitalach pod respiratorami, a rodzina dalej mówi, że to nie koronawirus. Moja w pełni zaszczepiona prawie 90-letnia sąsiadka stwierdziła, że na ciemnotę nie ma lekarstwa i że mam się nie przejmować gadaniem idiotów. Apeluję o zaprzestanie pomówień, bo myli pan osoby. Rolnicy na ekologicznych uprawach mają prawo używać naturalnego nawozu, natomiast rolnikami nie są ci, którzy z ubojni wywożą szamba do lasu i na okoliczne pola i z gospodarką ekologiczną nie ma to nic wspólnego. Nieoświetlony rozrzutnik do gnoju stał się przyczyną tragedii rodziny wójta, a on sam wyłącza światło we wsi w czasie prac polowych. O której stadninie rozmawiamy, bo ja znam jedną i przesłałem jej informację, że jestem atakowany przez niejakiego Toczyskiego jako wróg stadniny, a mnie jak bardzo trudno jest prowadzić biznes, który uczy miłości do koni, bycia z nimi, opieki w sąsiedztwie pastwisk przy ubojni, gdzie piękne konie czekają na koniec swojego życia. 18:26, 28.09.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Do ToczyskiegoDo Toczyskiego

0 3

"a wiem jak bardzo trudno jest prowadzić biznes, który uczy miłości do koni, bycia z nimi, opieki w sąsiedztwie pastwisk przy ubojni, gdzie piękne konie czekają na koniec swojego życia"*


18:30, 28.09.2021


Do do Toczyskiego Do do Toczyskiego

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do toczyskiDo toczyski

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


do do Toczyski do do Toczyski

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
REKLAMA
0%