Zamknij
REKLAMA

Biskup odwiedził Zespół Oświatowy w Nowej Wsi

09:06, 03.10.2021 | ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA, URSZULA LIPIŃSKA
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji wizytacji kanonicznej parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim 30 września w Zespole Oświatowym w Nowej Wsi gościł biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez dyrektor Joannę Benedykciuk i przedstawicieli rodziców. W spotkaniu uczestniczyli proboszcz ksiądz Krzysztof Kisielewicz, sekretarz ks. mgr lic. Marcin Szymanik i sołtys Nowej Wsi Krzysztof Hardej. Dyrektor zapoznała gości z historią placówki, z działaniami na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, a także podkreśliła bliską współpracę szkoły z parafią. Pochwaliła się także licznymi sukcesami wychowanków, reprezentujących szkołę w konkursach ogólnopolskich i regionalnych.

Uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, w którym nawiązali do postaci świętego Piotra. Dzieci zaśpiewały piękne pieśni i wręczyły wyjątkowemu gościowi, zgodnie ze staropolskim obyczajem chleb oraz polne kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki.

Zwracając się do zebranych ksiądz biskup, nawiązał do scenki biblijnej przestawionej przez młodzież oraz postaci świętego Piotra. Pochwalił utalentowanych młodych artystów za piękny występ i podkreślił, zgodnie ze słowami ostatniej piosenki wykonanej przez dzieci, że każdy z nas nawet w dzisiejszych, trudnych czasach może być świętym. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa.

Odwiedziny Księdza Biskupa traktujemy jako wyraz troski o jak najlepsze wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, a przede wszystkim jako umocnienie w wierze w tych trudnych czasach. Serdecznie dziękujemy za wizytę i życzymy zdrowia, życzliwości i wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.

(ANNA KAŃKOWSKA-ROGALA, URSZULA LIPIŃSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

mnjmnj

6 6

oj kręci się blisko dzieci kreci 09:40, 03.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@  mnj@ mnj

6 5

Nie mierz wszystkich jedną miarą. 09:50, 03.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mnj mnj

4 3

a miara jest tylko jedna 10:32, 03.10.2021


Wielki sukcesWielki sukces

6 7

Po wielkim sukcesie frekwencyjnym, jakim było spotkanie J.E. z wiernymi w Sanktuarium, gdzie szafarzy sakramentów było więcej niż wiernych, J. E. nadrabia spotkaniami w szkołach. Tam przynajmniej można dzieci zgromadzić na spotkanie z Ekscelencją nawet nie pytając je o zdanie. Miały być tłumy i są tłumy, czyli cud widomy. A jeszcze ze środków z komitetu rodzicielskiego bogobojni dyrektorzy nie poskąpią datku. Tyle, że to ostatnie ociera się o defraudację. 13:39, 03.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


DarekDarek

2 0

klienci w sukienkach , kiedy parada równości w Sokołowie ? 23:25, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%