Zamknij

Nowe boisko na jubileusz Jabłonianki

09:27, 10.10.2021 | BOŻENA GONTARZ-GÓRZNA
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 8 października, Jabłonianka Jabłonna Lacka świętowała 20-lecie istnienia. Kulminacyjnym punktem jubileuszu było otwarcie nowego boiska.

Jeszcze przed oficjalnym przecięciem wstęgi drużyna Jabłonianki rozegrała na nim swój pierwszy mecz ligowy - z MKS Małkinia. Wygrała 6:2. Później na boisko wyszli oldboye i zagrali towarzysko z pierwszą drużyną.
W jubileuszu wzięli udział poseł Marek Sawicki, członkinie zarządu województwa mazowieckiego: Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Mirosław Krusiewicz, radni gminy Jabłonna Lacka na czele z przewodniczącym Stanisławem Strzałą, prezes OZPN Siedlce Robert Parzonka, byli i obecni działacze i zawodnicy klubu oraz mieszkańcy. Nowe boisko poświęcił proboszcz jabłońskiej parafii ks. Walenty Wojtkowski.

Od 10 lat w okręgówce
Wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk był jednym z założycieli klubu Jabłonianka i to on przypomniał zebranym jego historię.

- Powstanie klubu było wynikiem tego, że nasze społeczeństwo interesowało się sportem – piłką nożną, siatkówką. Jako ci starsi doszliśmy do wniosku, że skoro młodzi ludzie tak garną się do gry pod okiem uczącego wf w szkole śp. Longina Wąsowskiego, trzeba im stworzyć możliwości, aby mogli uczestniczyć w różnego rodzaju rozgrywkach. 2 stycznia 2000 zorganizowano zebranie założycielskie, wybrano zarząd. Pierwszym prezesem został nieżyjący już Andrzej Toczyski – przypomniał wójt. - Rozwijały się sekcje: piłki nożnej, siatkówki, szachów oraz tenisa stołowego. Młodzież aktywnie uczestniczyła w rozgrywkach. Kolejnym etapem w działalności klubu, po uregulowaniu spraw formalnych, było zgłoszenie od 2002 r. drużyny piłkarskiej do B-klasy OZPN Siedlce. Przez trzy lata gry na tym poziomie drużyna zajmowała 4. miejsce, w trzecim roku wygrała baraże o awans z Wisłą Maciejowice i od 2005 r. znalazła się w A-klasie. To wiązało się problemami z boiskiem. Na początku swoje mecze drużyna rozgrywała na łące prezesa Toczyskiego, poza Jabłonną. Ale w A-klasie już grać w takim miejscu nie mogła. W czynie społecznym działacze i zawodnicy przygotowali boisko w centrum Jabłonny. Były trudności i protesty niektórych mieszkańców, ale się udało. W 2005 r. rozegraliśmy pierwszy mecz na nowym boisku – wspominał Wiesław Michalczuk.

W A-klasie Jabłonianka grała do 2011 r., plasując się w środku tabeli. W tymże roku funkcję trenera objął Rusłan Mielniczuk i pozostaje nim do dziś. Wcześniej trenera nie było, a grą zespołu kierował najstarszy zawodnik Andrzej Kondraciuk. Andrzej Toczyski był prezesem Jabłonianki w latach 2000-2003, następnie stery w klubie objął Wiesław Michalczuk. Po tym, jak w 2010 r. został wójtem, musiał zrezygnować z kierowania klubem. Prezesem został Andrzej Strzałkowski, był nim do 2015 r. W latach 2015-2019 Jabłonianką kierował Sławomir Rudziński, a od 2019 prezesem jest Rusłan Mielniczuk.

- W 2011 r. awansowaliśmy do ligi okręgowej. Niektórzy myśleli, że po roku spadniemy, ale okazało się, że od 10 lat utrzymujemy się, a zaangażowanych w grę nie brakuje. Mamy nowy narybek, młodych ludzi, którzy trenują. A starsi, pozwolili mi nazwać się dinozaurami, też klub od początku wspierają. Sukcesy nie przyszły łatwo, borykaliśmy się z problemami finansowymi. Dziękuję radnym, że potrafili podejmować mądre decyzje, dla dobra lokalnej społeczności. Liczyły się nie tylko drogi, ale też znajdowali fundusze na kulturę i sport. Umieliśmy te pieniądze podzielić – dodał Wiesław Michalczuk.

Były buraki, jest stadion
Ale ze względu na wymogi OZPN boisko w centrum Jabłonny także przestało wystarczać, od 2019 r. przez 2 lata Jabłonianka zmuszona była grać domowe mecze u sąsiadów. Trzeba było szukać nowego miejsca. Takie znaleziono.

Plac pod budowę otwartego w sobotę boiska należał wcześniej do sokołowskiej cukrowni, składowano na nim buraki. W poprzedniej kadencji radni zdecydowali się przeznaczyć 200 tys. zł na zakup terenu i przeznaczenie go na cele sportowe.

- Nie byłoby możliwe zbudowanie takiego obiektu tylko z pieniędzy własnych i funduszy od sponsorów. Musieliśmy szukać dodatkowego finansowania. Złożyliśmy dwa wnioski do Ministerstwa Sportu o 3,5 mln zł. Chcieliśmy tu zrobić prawdziwy kompleks sportowy, z boiskami, kortami tenisowymi, ale nie uzyskał on wsparcia przez 2 lata. Zdecydowaliśmy, że musimy to robić sposobem gospodarskim, etapami, pozyskując pieniądze skąd się da – wyjaśniał wójt. - W 2019 r. dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego 95 tys. zł na wyrównanie terenu i przygotowanie murawy. W 2020 r. otrzymaliśmy od marszałka 100 tys. zł, rada gminy dołożyła do tego ponad 100 tys. i dzięki temu powstało automatyczne nawadnianie murawy. W 2020 r. wybudowano też budynek szatniowo-sanitarny, a w tym roku udało się całość ogrodzić, zamontować piłkochwyty, wiaty dla zawodników i zrobić parking. Przydałby się czwarty etap – nowe trybuny, zadaszenie i oświetlenie. Na pewno będziemy dalej zabiegać o pieniądze - dodał.

 

Odciągnąć od komórek
Wójt dziękował członkiniom zarządu województwa za wsparcie. Podkreślił, że tylko w tym roku gmina Jabłonna Lacka otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego na różne projekty w sumie 12 mln zł.

Poseł Marek Sawicki gratulując gminie inwestycji przypomniał, że sam był pracownikiem sokołowskiej cukrowni. - Cieszę się, że ten plac nie stał się zwykłym targowiskiem, czy miejscem do działalności firm, tylko służy młodzieży i rozwojowi aktywności fizycznej mieszkańców – zaznaczył.

Elżbieta Lanc zadeklarowała, że urząd marszałkowski będzie nadal wspierał inwestycje sportowe w gminie Jabłonna Lacka. - W dobie pandemii dbałość o zdrowie i aktywność fizyczną ma szczególne znaczenie – deklarowała.

- Cieszymy się z nowych inwestycji, ale widać że ciągle jest ich za mało. Samorząd województwa wspiera zadania sportowe, bo wszyscy razem tworzymy Mazowsze. Życzę sukcesów i kolejnych zrealizowanych zadań – mówiła Janina Ewa Orzełowska.

- Pandemia pokazała, jak ważne jest odciągnięcie młodych ludzi od komputerów i telefonów komórkowych. Rozwój umysłowy musi iść w parze z rozwojem fizycznym, a takie obiekty temu doskonale służą i zachęcają do aktywności sportowej – mówił z kolei Mirosław Krusiewicz.

Dyrektor OZPN Siedlce Robert Parzonka przypomniał, że miał osobiście okazję grać na poprzednim boisku Jabłonianki Przekazał władzom klubu oficjalną piłkę IV ligi oraz album wydany na 100-lecie PZPN. - Życzę, by kiedyś znalazł się w nim piłkarz z Jabłonny Lackiej – mówił.

Jubileusz był okazją do podziękowania i wręczenia pamiątkowych statuetek działaczom, zawodnikom i wszystkim, którzy wspierają klub.

(BOŻENA GONTARZ-GÓRZNA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (51)

WidzWidz

24 4

Co to za pośmiewisko wójt gminy znowu kasy sobie przygarnął on nic bezinteresownie nie robi 🤡😞 13:44, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grażyna JanuszGrażyna Janusz

4 19

Brawo Panie Wójcie! Inne gminy nam zazdroszczą i mają do tego powody. 15:12, 10.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Znowu tyZnowu ty

18 2

Pojawia się klakier wujta który wychwala go pod niebiosa. Lizus i bierniak. 19:37, 10.10.2021


Do grażyna i januszDo grażyna i janusz

20 2

Ty dupo..łazie. Daj już spokój. Pewnie ma codzień mieszasz w gminie kawe i herbate, 👎💩a dorywczo wstawiasz pikne komentarze o wójcie. 19:41, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kasa kasaKasa kasa

19 3

Ponownie marnotrawiona jest kasa publiczna na rzeczy mniej ważne. Jest tyle potrzeb w gminie, ale wójt woli biegać do swoich ludzi czyli struzika i sawickiego po pieniądze by stawiać trawniki do piłki. Kiełbasa wyborcza i tyle. 19:45, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

grażyna i januszgrażyna i janusz

17 2

Co ty bredzisz??🤣 jak osoba chora na łepetyne. Współczuje, że tak wierzysz w wójta. On nic nie zdobył sam, dostaje dotacje i na tym sie lansuje. A tacy frajerzy jak ty myślą, że on sam dał z własnej kieszeni. 20:45, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grażyna JanuszGrażyna Janusz

2 19

Wójt jest świetny. Dzięki jego aktywności w gminie się tak dużo dzieje. A ty to pewnie jesteś tym znanym donosicielem, który pisze te niemądre pisma na temat każdej głupoty. Nie wyszło ci w życiu i w ten sposób się dowartościowujesz? 20:58, 10.10.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

CirkawskiCirkawski

12 0

A kto to jest o kim piszesz ? 21:15, 10.10.2021


MuroMuro

12 1

Pewnie sama donisisz wójtowi co w gminie piszczy. 22:00, 10.10.2021


Do grażyna i janusz Do grażyna i janusz

18 3

Ucisz się gminny lizusie 🤣🤣🤣🤣💩 21:58, 10.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grażyna JanuszGrażyna Janusz

1 19

Twoje słowa dla mnie znaczą tyle, co wulgarne znaczki, którymi się posługujesz, frustracie. Sam wystawiasz sobie świadectwo. :-) 22:19, 10.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HahahaHahaha

13 1

Frustratka. 07:13, 11.10.2021


RikRik

17 1

Czytam i nie moge pojąć jak można być tak zapatrzonym ślepo w gmine i wójta jak autor powyżej. Współczuje takiej frustracji. 05:52, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DamianDamian

16 1

Widzę tu dwa obozy, które się sprzeczają, ci co noelubią wójta i jeden fan wójta czyli osoba o niku grażyna janusz. Według mnie, ona on czy ono ( nie wiem jak pisać 🙂) kwalifikuje się do leczenia, z dwóch powodów: 1. Jest zapatrzona w wójta jakby był jedyną osobą na ziemi, 2. Nie może się zdecydować czy jest facetem czy kobietą, czyli ma rozdwojenie jaźni 🤣🤠 07:11, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do grażyna januszDo grażyna janusz

14 1

Przestań się już błaźnić. Koniec tematu z tobą. 08:02, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grażyna JanuszGrażyna Janusz

1 16

Widze, że gminni frustraci nie znają znaczenia słów. Nie dziwi mnie to: wiadomo, jacy jesteście. Według słownika PWN: "frustracja - stan przykrego napięcia emocjonalnego wywołany niemożnością zaspokojenia jakiejś potrzeby lub osiągnięcia jakiegoś celu". Mi się bardzo podoba działalność Pana Wójta i jestem bardzo zadowolona. Tak więc nie mam najmniejszego powodu do frustracji. :-) 08:33, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

7 1

Ktoś tu chyba liczy na stołek w UG :( Sołtysi (nie dotyczy, to wszystkich sołtysów) i radni niech nie przyklaskują wójtowi oddając fundusz sołecki na rozwój Jabłonny tylko niech się zajmą rozwojem swoich miejscowości. 15:08, 11.10.2021


Do frustraty powyżejDo frustraty powyżej

16 0

Jak się na niczym nie zna to się cytuje encyklopedię, współczuję. 09:40, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WeraWera

10 0

Moi mili. Już skończcie się kłócić. Jak Grażyna Janusz miłuje wójta to niech go sobie miłuje. Sprawa tej osoby. Z taką nie ma żadnej dyskusji bo ona wie LEPIEJ. 09:53, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grażyna JanuszGrażyna Janusz

1 9

Pan Wójt regularnie zwycięża w wyborach, więc takich frustratów jak wy w gminie jest mniejszość. Ludzie potrafią docenić aktywność i skuteczność Pana Wójta. 10:34, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

7 2

Proponuję kupić wazelinę, a wcześniej przypomnieć sobie, kto ponad 10 lat temu wysłał poprzednika obecnego wójta na emeryturę, bo na pewno nie był nim Michalczuk. 15:01, 11.10.2021


Do grażyna januszDo grażyna janusz

8 2

Ludzie swoje a ty swoje. Poparcie starych babć i frajerów ma wójt. A nie większości. Zresztą nie mamy o czym dyskutować. Namaluj sobie portret wójta i będziesz mieć go dla siebie 24 h na dobe. 12:39, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grażyna JanuszGrażyna Janusz

0 11

Pan Wójt, w odróżnieniu od ciebie, szanuje starszych i młodszych (przykład: stadion dla młodzieży), kobiety i mężczyzn. Samorząd jest dla wszystkich. Nie tylko dla cwaniaczków. Pan wójt to wie, dlatego jest takim dobrym gospodarzem. 12:55, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

8 1

Takie boiska powinny być w każdej wsi, ale jak się zabiera wsiom fundusz sołecki, to nie ma za co budować. Z boiska do gry w kosza i siatkówkę w Dzierzbach zrobiono nie tak dawno parking dla wojskowych ciężarówek. Na boisku w Jabłonnie należało zakwaterować wojsko pod namiotami zamiast robić hotel i rumor w Dzierzbach. Wystarczy, że ubojnia robi nam rumor dniami i nocami. Wójt Michalczuk wydał zgodę na rozbudowę ubojni, która funkcjonuje w centrum wsi wiedząc, że nie ma tu kanalizacji. 14:52, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grażyna JanuszGrażyna Janusz

2 8

A po co w każdej wsi stadion? Dzierzby mają zespół w B-klasie, A-klasie, Lidze Okręgowej, czy w Ekstraklasie? Pan Wójt podejmuje bardzo dobre decyzje. Dlatego Pan Wójt jest wójtem, a pan nie jest. 17:01, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Grażyna Janusz Do Grażyna Janusz

11 0

Pani Grażynko, bo wiem kim jest piewca wójta czyli szanowna Pani. Osoby o niku Obserwator i inni wypowiadający się tu na forum publicznym mają rację co do tego, że wójt g..wno robi. Pieniądze sołeckie zabrane, stołki w gminie i jednostkach podległych oddane dla swoich, kanalizacji po wsiach nie ma. Taki to dobry ten pani wójt. Dla młodzieży też jest cudowny, tak cudowny, że harcerze błąkają się po gminie nie mając żadnego miejsca dla siebie, bo w Gródku wójt nie odda budynków gminnych, ani tych nad USC i nad Ośrodkiem Zdrowia. Drogi gminne są zaniedbane i dziurawe, bo ważniejsza jest nowa siedziba gminy. Wszyscy w gminie nazywają ją pałacem, bo ma już swojego cara. Ktoś tu wspomniał, że wójt zdobywa pieniądze, ale to są żebry po firmach i w sejmikach wojewódzkich. Nie wiem czemu pani tak go broni? Może dlatego, że chodzi o kasę, albo boi się pani? To pytanie, retoryczne. Nie wiem czy pani rozumie sens tej wypowiedzi, ale takiego wazeliniarza jak pani nie widziano od lat. Chełbienie wójta nie służy niczemu. Tylko bronieniu swojego stołka w trakcie chwalenia się temu wójtowi swoimi postami. Proszę się leczyć. Polecić mogę kilku dobrych psychiatrów, bynajmniej nie z własnych doświadczeń, ale ze względu na znajomości. Odpisując na mój post upodli się pani jeszcze bardziej bo tylko "głupek" broni przegranych racji bojąc się totalnej porażki. 18:18, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Grażyna JanuszGrażyna Janusz

0 6

Ja mam na imię Grażyna? Chciałabym odpowiedzieć staropolskim przysłowiem: "Trolling is an art". ;-) Nigdy nie pracowałam w Urzędzie Gminy Jabłonna Lacka, ani w żadnej jednostce organizacyjnej. Radzę doczytać, czym jest fundusz sołecki. Nic nie zostało zabrane, bo fundusz sołecki, to środki budżetowe gminy. Rada gminy decyduje o jego wyodrębnieniu lub nie. Urząd był najgorszy w całym powiecie, a może województwie. Budowa nowego to była konieczność. Brawa dla Pana Wójta za odwagę. Poprzednikom jej brakowało. Pan Wójt jest na tyle sprawy, że robi to niemal w całości za środki zewnętrzne. Super! Wszyscy w gminie nie nazywają urzędu pałacem. Ja tak nie nazywam. Znam wiele osób, które też tak nie nazywają. Ty to nie wszyscy. Zachęcam do odbycia kursu z logiki. Drogi gminne są w dobrym stanie. W złym są niektóre powiatowe. Gmina za to nie odpowiada. 18:45, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do grażyna i janusz Do grażyna i janusz

7 0

Tylko winni się tłumaczą i dlatego się pani ujawniła jako osoba związana z gminą. A co do pieniędzy poda pani szczegóły , co do tych pieniędzy sołeckich, ludzie są ciekawi o co chodzi i na co radni i sołtysi oddają kasę ? Broni pani gminy jak lew dlatego robić to może tylko KLAKIER GMINNY. Jak tu wiele osób pisało współczuję bycia "czopkiem". A co do staropolskich przysłowi to, hehehehe, proszę po polsku cytować i nie rżnąć tu poligloty. To świadczy o totaln lelceważeniu Polaków, zresztą to we krwi mają zarządzający gminą z opcji peło i pe es el. 19:02, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HalynaHalyna

6 0

😀😀😀😀😀 pani Januszowa Grażyna osiągnęła szczyt głupoty. Wyżej wejść się nie da😀😀😀😀 19:02, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Da się Da się

5 0

Ta osoba grażyno-janiszowata to udowodniła. Broni wójta ale wie że ludzie go nienawidzą
Ale ona wierzy w niego jak w boszka. Hahaha. 19:09, 11.10.2021


Grażyna JanuszGrażyna Janusz

0 5

Widzę, że są problemy ze zrozumieniem. Trudno. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Polacy to mądrzy ludzie, wykształceni i znają języki obce. Po raz kolejny rozciągasz swoje ułomności na innych. 19:07, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do cieniasa grażynyDo cieniasa grażyny

5 0

Ten tekst pisany był do Polaków a nie do polonofoba nienawidzącego naszego kraju i ludzi w nim mieszkających. Pozdrawiam 19:11, 11.10.2021


A czy wieszA czy wiesz

4 0

Grażynko, że jesteś barometrem antypolskim? Stań przed lustrem i przyznaj to. Wolisz rasiję oraz reich. Tak jak twoi poplecznicy z partii opozycyjnych. Ale ty tego nie rozumiesz. A tak działają pseudorządzący tu lewacy. 19:16, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Staropolskie przysłoStaropolskie przysło

2 0

„ Oddać wójtowi gminne pieniądze, to jak dać małpie zegarek” 19:28, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaaaaaa

0 4

Odstawcie wiadomości Kurskiego, bo wam szkodzą. 20:00, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

3 0

Pewnie czytasz wyborczą codziennie. To lasuje banie. 20:09, 11.10.2021


Do aaaaaDo aaaaa

3 1

Zapatrzyłeś się w tefałen. 20:04, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

I mamy zwycięzcęI mamy zwycięzcę

2 0

Dzban o niku aaaaa, kochający TVN i gazety z wydawnictwa axel springer. Pozdrawiamy. 20:11, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TVN HISTORYTVN HISTORY

2 0

Niemcy już tu byli, już pomogli. 153 w kapeluszu na głupotę nie pomoże. 20:16, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaaaaaa

0 2

Oto dowód na to, że faktycznie wiadomości Kurskiego wam szkodzą. Fakty i wiadomości to taka sama propaganda, tylko w odwrotnym kierunku. Jak widać zrozumienie tego, że nie trzeba być zapisanym do jednego z dwóch obozów, wykracza poza wyobraźnię niektórych. 20:18, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eeeeeeee

2 0

Dodatkowa kasa od wójta za podział społeczeństwa. Radzę się dokształcić, życie to nie tylko TV. 20:29, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bożena ZygmuntBożena Zygmunt

0 4

Brawa dla Pana Wójta! Najlepszy wójt w całym powiecie, a pewnie i województwie. Stadion jest bardzo potrzebny. Będziemy mieli piękny urząd, a przez lata mieliśmy najgorszy. Pan Wójt załatwił dotacje i niemal w całości zostanie wybudowany ze środków zewnętrznych. Super! 09:36, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

I ponownieI ponownie

2 0

Po co w kółko tak go chwalić? Płaci ci za to czy co? Daj już spokój bo to nudą zawiewa. 11:44, 12.10.2021


Bożena ZygmuntBożena Zygmunt

0 2

Robię to za darmo - z przekonania. 11:51, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Bla bla blaBla bla bla

1 0

👎💩🤣 19:53, 12.10.2021


Bożena to lizusBożena to lizus

2 0

Skończ waść... 11:54, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

1 1

Popowski był dobrym wójtem, bo nic nie robił. Hardej był dobrym wójtem bo nic nie robił. A Michalczuk jak coś robi dla gminy to jest nie dobrym wójtem. Taka jest mentalność ludzi. 18:17, 14.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kolejny klakier wójtKolejny klakier wójt

2 0

Daj spokój lizusie. 13:13, 15.10.2021


MieszkankaMieszkanka

0 1

Nie mam powodów by podlizywać się wójtowi, poprostu widzę jak gmina w ostatnich latach zmieniła się na dobre. 15:52, 16.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka Mieszkanka

0 1

A wójt ,,pałacu" do grobu nie weźmie, zostawi następnym pokoleniom. 15:57, 16.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Cicho już lizusieCicho już lizusie

1 0

Hahaha 20:05, 16.10.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%