Zamknij
REKLAMA

W Sterdyni patriotycznie i sportowo

11:48, 12.11.2021 | INFO/FOT. UG STERDYŃ
Skomentuj
REKLAMA

11 listopada w Sterdyni odbyły się uroczyste obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Była część oficjalna, XI Bieg Niepodległościowy i gorąca grochówka dla wszystkich.

Rozpoczęła je Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Sterdyni. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych w Mursach i Sterdyni.
Po zakończeniu zebrani udali się pod pomnik poświęcony żołnierzom Armii Krajowej, gdzie poszczególne delegacje złożyły wieńce. W imieniu samorządu gminy Sterdyń kwiaty złożyli: wójt gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pogorzelski oraz zastępca wójta Tomasz Rostkowski. Zgromadzeni mieszkańcy w asyście Orkiestry Dętej OSP Sterdyń wspólnie odśpiewali hymn państwowy.Następnie głos zabrała pani wójt, która w swoim wystąpieniu mówiła o wyjątkowym znaczeniu obchodów Święta Niepodległości dla wszystkich Polaków, zarówno w jego aspekcie historycznym jak i współczesnym, podkreślając przy tym wielką rolę zachowania pamięci historycznej. Złożyła też serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom gminy i gościom biorącym udział w tegorocznym Święcie Niepodległości.
Po zakończeniu uroczystej części rocznicowych obchodów odbył się XI Bieg Niepodległościowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i batoniki, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych - nagrody ufundowane przez wójta. Na zakończenie serwowana była gorąca grochówka, którą ugotowały panie z Zespołu Szkół w Sterdyni.
Uroczystości Gminnych Obchodów Święta Niepodległości były dla mieszkańców okazją do spotkania, lekcją patriotyzmu i przypomnieniem bohaterów, dzięki którym możemy dzisiaj żyć w wolnej Polsce. Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Sterdyń, Zespół Szkół w Sterdyni, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sterdyni.

(INFO/FOT. UG STERDYŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

obywatelobywatel

0 3

Czy to odpowiedzialne organizować takie uroczystości kiedy koronawirus w natarciu?!!!! Oby nic nikomu się nie stało.... 15:00, 15.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%