Zamknij

Te kocie łby wreszcie przykrył asfalt!

08:22, 28.11.2021 | BGG/FOT. UG REPKI
Skomentuj
REKLAMA

Na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Karskie mieszkańcy czekali wiele lat. Chociaż mamy XXI wiek, to wciąż leżał tam bruk!

Niedawno została zakończona inwestycja na drodze powiatowej nr 3931W w miejscowości Karskie w gminie Repki. To jeden z ostatnich w powiecie odcinków dróg, gdzie znajdował się bruk.

W ramach zadania została przebudowana droga o długości 550 metrów. Wykonano jezdnię z betonu asfaltowego o szerokości 5,65 metra wraz z dwustronnymi poboczami z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 metra oraz powstały zjazdy. Wykonawcą była firma Wikrusz z Miedzny.

Całkowity koszt zadania wyniósł 445 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana kwotą 100 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego z puli funduszy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Powiat sokołowski na realizację inwestycji przeznaczył wkład własny w wysokości 122, 5 tys. zł, natomiast pozostała kwota – 222,5 tys. zł pochodziła z budżetu gminy Repki.

- Cieszymy się, że w końcu doszło do przebudowy drogi zniszczonej w wyniku długiego okresu eksploatacji i powstał bezpieczny i komfortowy dojazd dla mieszkańców przyległych nieruchomości. Realizacja inwestycji znacząco wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców oraz przyspieszy powstawanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na terenie naszej gminy – mówi wójt gminy Repki Apolonia Stasiuk.

(BGG/FOT. UG REPKI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

OooooOoooo

4 2

Nie byłem tam dawno, myślałem że bruku też dawno nie ma 18:15, 28.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieekMieek

1 2

Miesiac mija i doly jak sie patrzy. Jeszcze zatesknicie za stara droga. 01:53, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%