Zamknij
REKLAMA

Uczniowie Liceum Salezjańskiego bawili się na studniówce

10:09, 09.01.2022 | BGG
REKLAMA

W sobotę, 8 stycznia, w sokołowskim „Odeonie” bawili się maturzyści z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim.

Na początek małe wyjaśnienie. W roku szkolnym 2021/2022 można organizować studniówki. Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym pod koniec grudnia przygotowało szereg wytycznych, dotyczących organizacji takich imprez. Bale maturalne nie mogą odbywać się jedynie w szkołach, gdzie z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19, wprowadzono naukę zdalną lub hybrydową. W Sokołowie Podlaskim na organizację studniówki zdecydowały się SLO i „Rolnik”, w I Liceum ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

Uczniowie Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego na miejsce swojego balu wybrali „Odeon”. Odeszli tym samym od tradycji, że studniówki odbywają się w szkolnej hali sportowej, udekorowanej przez samych maturzystów. Powodem są trwające na terenie Zespołu Szkół Salezjańskich prace przy budowie nowej siedziby szkoły podstawowej.

W sobotni wieczór na początek uczniowie odtańczyli poloneza – z długą i bogatą choreografią. Zebrali za niego gromkie brawa. Później życzenia uczestnikom balu złożył dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich ks. Stanisław Stachal.
- Dziś jesteście dla nas najważniejsi: nasze skarby, nasze szczęście, ale i wielka odpowiedzialność – podkreślił. - W takim dniu dziękujemy tym wszystkim, którzy na różnych etapach waszego życia kształtowali wasze umysły i człowieczeństwo. Życzę, by ta noc dla wszystkich byłą szczęśliwa i powodzenia na egzaminach maturalnych.
Życzenia maturzystom złożyła też starosta sokołowska Elżbieta Sadowska. - Studniówka to bal wyjątkowy, który rozpoczyna odliczanie do matury, jednego z najważniejszych egzaminów, jaki przyjdzie wam w życiu zdawać To także symbol przechodzenia z młodzieńczej beztroski w dorosłość. Życzę wam uzyskania doskonałych wyników na egzaminie, dzięki czemu świat stanie przed wami otworem. Ale dziś bawcie się dobrze, bo to wyjątkowa noc. Żaden bal nigdy nie dorówna tej uroczystości – podkreśliła.

W imieniu Rady Rodziców życzenia uczestnikom balu złożył Jacek Popowski.

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%