Zamknij
REKLAMA

Znamy bilans poniedziałkowych wichur nad powiatem

09:29, 18.01.2022 | OPR. BGG/FOT. OSP ROZBITY KAMIEŃ
Skomentuj
REKLAMA

Pracowity dzień mieli strażacy w powiatu sokołowskiego. 17 stycznia aż 29 razy wyjeżdżali na interwencje, tylko jedna nie była związana z silnym wiatrem.

Ta jedyna interwencja, która nie była efektem wichury, to wyjazd OSP Sterdyń do wypompowania wody z piwnicy w domu mieszkalnym w Stelągi-Kolonia.
- Poza tym strażacy z powiatu sokołowskiego 3 razy wyjeżdżali na interwencje związane z zerwanymi dachami i 25 razy usuwali powalone drzewa - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Tomczuk, oficer prasowy KP PSP w Sokołowie Podlaskim.
Dachy zostały zerwane na dwóch budynkach w Skibniewie oraz na budynku gospodarczym w miejscowości Księżopole Komory. W całym powiecie powalonych zostało wiele drzew, niektóre przewracając się uszkodziły linie energetyczne. W co najmniej kilkunastu miejscowościach były problemy z dostawą prądu.
Taki był efekt frontu atmosferycznego, który przemieszczał się nad Polską. Towarzyszyło mu rzadkie zjawisko, które mogliśmy obserwować i u nas - burza śnieżna z gradem i wyładowaniami atmosferycznymi.

(OPR. BGG/FOT. OSP ROZBITY KAMIEŃ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%