Zamknij
REKLAMA

W szpitalu popsuł się kolonoskop, pieniądze zdjęto z remontów oddziałów

18:30, 22.01.2022 | BGG
Skomentuj
REKLAMA

Na sesji Rada Powiatu Sokołowskiego zajmowała się m.in. zmianami w tegorocznym budżecie. Zdecydowali o przesunięciu części pieniędzy przeznaczonych na remonty dwóch szpitalnych oddziałów na zakup kolonoskopu.

Sprawą radni zajmowali się na nadzwyczajnej sesji 19 stycznia. Zarząd powiatu zaproponował na posiedzeniu autopoprawkę do budżetu, zwiększenie planowanych wydatków o 113 tys. zł.

- Nastąpiła awaria, popsuł się kolonoskop w sokołowskim szpitalu. Jest to jedyny sprzęt w placówce. Brak urządzenia grozi niewykonaniem kontraktu z NFZ, poza tym t ogromny problem dla pacjentów, którzy muszą mieć wykonane takie badania – wyjaśniał wicestarosta Ryszard Domański. Dodał, że pieniądze na ten cel nie zwiększą zadłużenia, tylko zostały już ujęte w budżecie na 2022 r. - z przeznaczeniem na modernizację Oddziału Internistycznego i Oddziału Neurologicznego. Zatem chodzi o przesunięcie w budżecie.

Pierwotnie na modernizację obu oddziałów zaplanowano 300 tys. zł, po zakupie kolonoskopu pozostanie 187 tys. zł.

Kolonoskop to długi, giętki aparat (wziernik). Wykonywane za jego pomocą badanie endoskopowe, umożliwia ocenę części jelita grubego (okrężnicy). Kolonoskopia jest przeprowadzana zarówno w celach diagnostycznych (rozpoznania chorób), jak i terapeutycznych (leczniczych). To również badanie przesiewowe w kierunku raka jelita grubego.

W uchwale budżetowej wprowadzono też inną zmianę - wprowadzono 4,303 mln zł. To kwota, jaką powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na wsparcie kursów PKS.

Radni nie mieli uwag do propozycji powiatu. W głosowaniu za zmianami głosowało 12 radnych, 4 wstrzymało się od głosu, a jeden był przeciw.

(BGG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

A ,,,A ,,,

8 2

Na nowy samochód to była kasa , żeby wozić jedną du-- , a leczenie tysięcy ludzi to na dalszy plan. O tym sprzęcie było myśleć już ponad rok temu -- bo się sypał. 07:54, 23.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rabują podatników rabują podatników

4 3

Kilku samorządowców ma tak podniesione pensje że chętnie przyniosą jedną lub dwie pensje. To nawet starczy na nowy. Rabują podatników to niech coś oddadzą na szczytny cel. 09:26, 23.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no I.no I.

3 0

Są też obrońcy ?. 09:50, 23.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nina Nina

3 2


Tyle pieniędzy PKS dostał to może kurs do Lublina przywróci. Teraz prywaciarze na tej trasie gruba kasę zarabiają. 13:13, 24.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Takie urządzenieTakie urządzenie

1 0

Takie urządzenie tow. z PiSu zastąpią po prostu wazeliną i osobiście dokonają inspekcji pacjentów!!! Sława wyznawcom Jarosława!!! 00:02, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%