Zamknij
REKLAMA

O rządowej #Nowej Piątce na spotkaniu w Bielanach

21:15, 05.04.2019 | BGG/FOT. UG BIELANY
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 5 kwietnia, na parkingu przy Urzędzie Gminy w Bielanach odbyło się spotkanie w ramach akcji informacyjnej dotyczącej propozycji rządowych #Nowa Piątka.

W spotkaniu z wicewojewodą Mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim uczestniczyła także Anna Kaszuba - kierownik Delegatury MUW w Siedlcach. Gości powitali wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak i przewodniczący rady Ireneusz Błoński.
Na spotkaniu zostały omówione założenia programu: Rodzina - 500+ od pierwszego dziecka; Młodzi - zwolnienie z podatku PIT pracujących do 29 roku życia; Praca - obniżenie podatku PIT z 18 na 17% oraz niższe podatki od pracy dla wszystkich; Infrastruktura- przywrócenie połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami; Pomoc starszym i słabszym – dodatkowa, trzynasta emerytura.

- 500+ od pierwszego dziecka sprawiedliwiej podzieli owoce wzrostu gospodarczego i zachęci do powiększenia rodzin. Zwolnienie z podatku PIT da młodym lepszy start i zatrzyma ich w kraju - przekonywał wicewojewoda Dąbrowski. - Obniżenie podatku PIT z 18 % na 17 % czyli o 1 pkt proc. Tj o 6% oraz niższe podatki od pracy dla wszystkich wzmocnią wzrost gospodarczy i konkurencyjność Polski. Przywrócenie połączeń autobusowych otworzy nowe możliwości milionom Polaków. Połączenie tego projektu z wielkimi inwestycjami w drogi gminne i powiatowe (6 mld zł) stworzy nową jakość komunikacji w Polsce. A dodatkowa emerytura to krok ku przywróceniu realnej wolności i godności seniorów.

Po wystąpieniu wicewojewoda odpowiedział też na pytania mieszkańców.

(BGG/FOT. UG BIELANY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

z Gm Biel....z Gm Biel....

4 1

Z autobusami nie trzeba kombinować, tylko dorzucić ,,firmom z BUSÓW boczne trasy. Wzieli główne,a ochłapy dla PKS-u. Jeżeli nie nałożyć taki podatek, żeby było dla PKS-u. Jak nie to wynocha PKS obstawi ,,wszystkie trasy,, Opodatkować dla Busów konkretnie wszystkie przystanki po Gminach i będzie po ptakach... 10:18, 07.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z Powiatu...z Powiatu...

2 0

Widać, że w Gm. Bielany jest ,, gospodarz ,, potrafi ogarnąć wszystko... 11:43, 09.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%