Zamknij
REKLAMA

Ryzyko powikłań po szczepieniach biorą na siebie! Państwo wypłaci grubą kasę

10:45, 13.01.2021 | Źródło: bankier.pl / money.pl / PAP
Skomentuj
REKLAMA

Będzie Fundusz Kompensacyjny za działania niepożądane szczepionki na COVID-19. Szczegóły projektu ujawnił minister Adam Niedzielski. Rząd szykuje grubą kasę.

Najprawdopodobniej już na początku przyszłego tygodnia do konsultacji trafi projekt ustawy o Funduszu Kompensacyjnym. Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia przekazali szczegóły podczas specjalnej konferencji. 

Kto będzie uprawniony do otrzymania świadczenia?

- O odszkodowanie za działanie niepożądane szczepionek przeciw COVID-19 będą mogły ubiegać się osoby hospitalizowane przynajmniej 14 dni lub te, które doznają wstrząsu anafilaktycznego - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ile będzie wynosiło świadczenie? 

Jak zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski świadczenie kompensacyjne będzie wahało się od 10 tys. -  w przypadku minimalnego progu 14 dni hospitalizacji aż do 100 tys. zł. 

- Zwiększając liczbę dni hospitalizacji bądź łącząc różne elementy, które będą w takiej specjalnej, szczegółowej tabeli opisującej kryteria przyznawania świadczenia - powiedział na konferencji Niedzielski.

Skąd będą pochodzić pieniądze? 

Minister Niedzielski zaznaczył, że finansowanie funduszu w pierwszym okresie, kiedy będzie on dotyczył świadczenia kompensacyjnego związanego ze szczepieniem covidowym, będzie ze środków przeznaczonych na przeciwdziałanie COVID-19.

- Od roku 2022, kiedy obejmie się tym rozwiązaniem wszystkie szczepienia ochronne, Fundusz będzie finansowany również z wpłat producentów, którzy będą rejestrowali swoje produkty - powiedział szef MZ Adam Niedzielski.

Do tej pory w Polsce odnotowano 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Jak tłumaczył minister tylko 4 miały poważny przebieg, a 1 ciężki.

Gdzie będzie można składać wnioski? 

Odpowiednie dokumenty przyjmować będzie biuro Rzecznika Praw Pacjenta. To właśnie RPP będzie przyznawał środki. 

- Wnioski będą musiały zawierać dokumentację medyczną ? tłumaczy Bartłomiej Chmielowiec.

Decyzja ma być wydawana w ciągu 60 dni od złożenia wniosku. W przypadku, kiedy decyzja będzie pozytywna świadczenie zostanie wypłacone, w przypadku negatywnej decyzji będzie można złożyć skargę do sądu administracyjnego. Będzie na to 30 dni. 

(Źródło: bankier.pl / money.pl / PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

......

8 0

I tym sposobem przyznali, że skoro powstaje Fundusz Kompensacyjny, znaczy, że przyznają, że będą powikłania, czyli szczepionki są wadliwe A dodatkowo wprowadzą bocznymi drzwiami system bezgotówkowy (coby tłuszczy lepiej w internetach zakupy się robiło), a jako zachętę punkciki za dobre sprawowanie i :
- potulne się wyszczepienie,
- potakiwanie władzy,
- ochocze noszenie wędzidła na pysku,
- kablowanie, co nieposłuszny sąsiad zamierza wyczyniać...,
I może ewentualnie zasłużą na drugą miseczkę ryżu GMO! 12:47, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

4 0

Jeżeli nawet to kto i jak im udowodni że to od szczepionki. 16:06, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobRob

3 0

Coz to za cudowny elixir ktory ma od razu cennik za powiklania ?🙄 22:23, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rakotwórcza szczepioRakotwórcza szczepio

1 0

Zamiast covida rak,modyfikacja genetyczna,paraliż i chcą żeby ludzie się szczepili na covid co roku!!!!!!!!!!https://pantarhei24.com/szef-kprm-zapowiada-szczepienie-na-koronawirusa-bedzie-musialo-byc-powtarzane-co-rok/?fbclid=IwAR2bgggcjXhDCBtVpc-IC2Iuo7TTWUmqKm3SBToKqZWu7H9eOScHplQGsNs 08:12, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA