Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowa pomoc dla uchodźców przebywających w naszej diecezji

09:51, 16.03.2022 | INFO/FOT. DIECEZJA DROHICZYŃSKA
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek, 14 marca, do siedziby Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim dotarł transport darów z Diecezji Arezzo we Włoszech. Dzień wcześniej do Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku przybył transport z Holandii.

Z inicjatywy Arcybiskupa Riccardo Fontany wierni Diecezji Arezzo przeprowadzili zbiórkę, by udzielić pomocy dotkniętym wojną uchodźcom z Ukrainy. Cały tir zapakowany artykułami pierwszej potrzeby, żywnością, środkami czystości, rzeczami dla dzieci itp., został rozładowany do magazynów Caritas. W przekazaniu pomocy uczestniczyli: wikariusz generalny diecezji Arezzo – ks. prał. Fabrizio Vantini oraz inicjator zbiórki ks. kan. Andrzej Zalewski – rektor seminarium w Arezzo, kapłan pochodzący z diecezji.Przekazanie darów odbyło się w obecności ks. bpa Piotra Sawczuka, który wyraził wdzięczność za świadectwo wiary, którą poznajemy poprzez uczynkach. Wyraża się ona w niesieniu pomocy Uchodźcom. Ks. kan. Łukasz Gołębiewski – dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej podziękował za ofiarność i dobro oraz zrozumienie tak trudnej sytuacji. Transport przyczyni się do pomocy uchodźcom, którzy przebywają już na terenie diecezji oraz zostanie przekazany bezpośrednio na Ukrainę.
Od 11 marca w Domu Miłosierdzia im. Jana Pawła II, w Sokołowie Podlaskim przebywa kilkudziesięcioosobowa grupa uchodźców. Są to głównie matki z dziećmi. Zostali objęci opieką medyczną i materialną.

Natomiast w niedzielę, 13 marca, czteroosobowa grupa wolontariuszy z Holandii przywiozła do Broku blisko osiem ton darów. Znalazła się wśród nich żywność długoterminowa, ubrania, środki czystości i higieny osobistej oraz medykamenty. Zbiórki dokonano za pośrednictwem lokalnego radia Continu. W ciągu tygodnia zebrano dary, które trafiły do Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zarządzanego wraz z Instytutem “M jak młodzież”. Środki posłużą uchodźcom przybywającym na terenie ośrodka oraz zostaną konwojami dostarczone na Ukrainę.

Także w poniedziałek sprzed drohiczyńskiej katedry wyruszył konwój humanitarny, który dotrze na Ukrainę. Transport darów został zorganizowany dzięki staraniom Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży. Młodzi ludzie przy współpracy z diecezją drohiczyńską zebrali niezbędne dary. Wśród nich znajduje się żywność, ubrania oraz środki czystości.

(INFO/FOT. DIECEZJA DROHICZYŃSKA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%