Zamknij
REKLAMA

Jakie wady wzroku można korygować za pomocą soczewek kontaktowych?

08.44, 21.07.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.45, 21.07.2022

Masz już dość noszenia okularów, a może po prostu noszenie soczewek kontaktowych wydaje Ci się znacznie wygodniejszym rozwiązaniem? Powodów, dla których warto korzystać z soczewek jest tyle, ile osób podejmujących decyzję o ich zakupie. Dowiedz się, czy Twoja wada wzroku co do zasady może być korygowana za pomocą soczewek kontaktowych.

Soczewki kontaktowe – kiedy można z nich korzystać?

Zanim przejdziemy do omówienia najpopularniejszych wad wzroku, które mogą być korygowane przez soczewki kontaktowe, omówimy również wskazania do ich noszenia. Zacznijmy od tego, że po soczewki kontaktowe możesz sięgnąć dopiero wówczas, gdy poddasz się badaniu u specjalisty od ochrony wzroku.

To właśnie ekspert odpowie na Twoje pytanie, czy np. Twój stan zdrowia czy chociażby poziom zaawansowania wady pozwala na noszenie soczewek kontaktowych. Istnieją przecież przypadki, gdy pacjenci nie mogą korzystać z soczewek kontaktowych, np. stale nawracające infekcje oczu czy zaburzenia hormonalne, cukrzyca (ostateczną decyzję podejmuje się zawsze po analizie stanu zdrowia konkretnego pacjenta). Zwykle jednak nie występują przeciwwskazania do ich noszenia.

Kolejną kwestią, którą musi zająć się specjalista od ochrony wzroku (optometrysta lub okulista), jest określenie, jaką moc powinny mieć Twoje soczewki kontaktowe. Nawet gdy znasz już parametry związane z doborem okularów, nie powinieneś się nimi sugerować i np. korzystać z kalkulatorów przeliczających parametry okularów korekcyjnych na soczewki kontaktowe. W przypadku np., gdy chcesz kupić soczewki na astygmatyzm czy soczewki sferyczne, muszą one nie tylko mieć właściwą moc, ale też odpowiednią konstrukcję. Jeszcze inną mają zaś te przeznaczone do korygowania prezbiopii (https://www.bezokularow.pl/soczewki-progresywne).

Istotną kwestią jest także rodzaj materiału, z którego wyprodukowana jest soczewka kontaktowa – musi on być również dobrany pod kątem np. filmu łzowego oka. Tu również możesz liczyć na wsparcie specjalisty i sugestie co do doboru soczewek.

Soczewki kontaktowe dobiera się też biorąc pod uwagę konkretne potrzeby pacjenta, np. te związane z koniecznością wymiany i pielęgnacji soczewek – niektórzy wolą soczewki jednorazowe, które mogą natychmiast po użyciu wyrzucić, a inni wybierają korzystanie np. z soczewek miesięcznych, które trzeba po każdym zdjęciu zdezynfekować.

Czy możliwe jest cofnięcie wady wzroku?

Dotychczas z pewnością otrzymywałeś informacje, że tak naprawdę okulary korekcyjne czy soczewki kontaktowe nie eliminują wady, a jedynie ją maskują i korygują – wada istnieje, ale w momencie korzystania z soczewek lub okularów jest korygowana, następuje polepszenie widzenia, ale nie ma mowy o realnym polepszeniu wzroku. Gdy zdejmiesz okulary czy soczewki, wada powraca do poprzedniego stanu. Tymczasem rozwiązaniem, które powinno Cię zainteresować są soczewki ortokorekcyjne, przeznaczone do hamowania rozwoju krótkowzroczności. Należy nosić je w nocy. Dają możliwość prawidłowego widzenia bez konieczności noszenia soczewek w ciągu dnia. Jeżeli jednak porzucisz ich noszenie to po jakimś czasie Twoje oko powróci do stanu sprzed korekty – innymi słowy, aby efekt korekcyjny utrzymywał się jak najdłużej, muszą być one noszone w ciągu nocy.

Gdzie kupować soczewki korekcyjne?

Właśnie otrzymałeś od specjalisty od ochrony wzroku wskazania, jakie parametry powinny spełniać soczewki kontaktowe, by korygować we właściwy sposób Twoją wadę. Teraz czas na zakupy! Wcale nie musisz stać w kolejkach w salonach optycznych. Wystarczy, że skorzystasz z Internetu. Na uwagę zasługuje bogata oferta sklepu internetowego https://www.bezokularow.pl/. W tym miejscu nie tylko zrobisz zakupy w dogodnej dla Ciebie porze – zamawiać można przez całą dobę, ale możesz także przebierać z szerokiej oferty soczewek kontaktowych w atrakcyjnie niskich cenach. W tym sklepie internetowym możesz zakupić swoje soczewki kontaktowe znacznie taniej niż w salonach stacjonarnych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%