Reklama

Czy do wszystkich gmin wrócą posterunki?

12/02/2016 07:56

Problem poruszyli samorządowcy obecni na debacie społecznej, poświęconej bezpieczeństwu.

Problem poruszyli samorządowcy obecni na debacie społecznej, poświęconej bezpieczeństwu.

Na spotkaniu tym przewodniczący Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim Waldemar Hardej zapytał o plany dotyczące przywrócenia posterunków policji w tych gminach, w których kilka lat temu zostały one zlikwidowane. W powiecie sokołowskim było ich 7, dziś są trzy. Podkreślił, że Komenda Główna Policji zapowiedziała, iż brana jest pod uwagę możliwość ponownego uruchomienia policyjnych placówek w miejscowościach, gdzie do 2011 r. one funkcjonowały ? chodzi o Bielany, Ceranów, Jabłonnę Lacką i Sabnie.

Proces reorganizacji sieci posterunków, zapoczątkowany w roku 2010, objął także powiat sokołowski. Po tej reorganizacji poziom bezpieczeństwa z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji był i jest monitorowany.

Nie będzie sytuacji, że nastąpi przewrót i będziemy wszędzie odtwarzać posterunki, nawet tam, gdzie takiego uzasadnienia nie ma. Mapa zagrożeń, jaką obecnie tworzymy, ma nam dać obraz sytuacji i pozwolić kierować policjantów tam, gdzie jest większe zagrożenie, a tam gdzie jest bezpiecznie ? ten stan bezpieczeństwa utrzymać.

Po analizach skutków reorganizacji sieci policyjnych placówek tylko w jedym z powiatów samorząd wystąpił z prośbą o przywrócenie posterunku. Ale ma to inne uzasadnienie. Powstały tam potężne zakłady, których wcześniej nie było i liczba przestępstw i wykroczeń się zwiększyła.

Decyzje o ewentualnym przywróceniu posterunków uzależnione będą od analizy stanu bezpieczeństwa na danym terenie i od potrzeb społecznych.

MŁ. INSP. TOMASZ CYBULSKI

NACZELNIK WYDZIAŁU PREWENCJI KWP W RADOMIU

NA DEBACIE SPOŁECZNEJ 10.02.2016

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do