Reklama

Jakielski za Włodawca. Zmiany w Sokołów S.A.

09/11/2021 23:48

​​​​​​​Wraz z początkiem listopada, nowym wiceprezesem ds. surowcowych w Sokołów S.A. został Leszek Jakielski, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora spółki ds. zakupu bydła w Biurze Zarządu. Dotychczasowy wiceprezes – Paweł Włodawiec, po ponad 30 latach pracy w firmie Sokołów, odszedł na emeryturę.

Wraz z początkiem listopada, nowym wiceprezesem ds. surowcowych w Sokołów S.A. został Leszek Jakielski, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora spółki ds. zakupu bydła w Biurze Zarządu. Dotychczasowy wiceprezes – Paweł Włodawiec, po ponad 30 latach pracy w firmie Sokołów, odszedł na emeryturę.

Długofalowa strategia i wymierne wzrosty
Paweł Włodawiec był związany z Sokołowem już od 1991 roku, gdy podjął pracę w Przedsiębiorstwie Przemysłu Mięsnego w Sokołowie Podlaskim. W 2000 roku został powołany na członka zarządu Grupy Sokołów. Spośród jego licznych zawodowych osiągnięć na szczególną uwagę zasługuje uruchomienie programu „Razem w Przyszłość” - systemu bezpośredniej współpracy z rolnikami. Program „Razem w Przyszłość” systematycznie się rozwija, a liczba uczestniczących w nim hodowców stale wzrasta – dziś jest to blisko 3 500 rolników. Dzięki ścisłej współpracy w ramach tego programu, jakość surowca wieprzowego i wołowego została wydatnie poprawiona. Konsekwentna realizacja długofalowej strategii pozwoliła osiągnąć wymierny wzrost poziomu ubojów w porównaniu do roku 2000 - w przypadku wołowiny 7,5-krotny, a w przypadku wieprzowiny niemal 2,5-krotny. Wiceprezes Paweł Włodawiec podjął też istotne działania w obliczu rozwijającej się epidemii ASF, uruchamiając aktywną pomoc dla rolników. Kolejną ważną inicjatywą było utworzenie w firmie Sokołów Działu ds. Dobrostanu Zwierząt i CSR. Dużym wyzwaniem, zakończonym sukcesem, była ponadto dokonana pod kierownictwem wiceprezesa Włodawca, reorganizacja pionu surowcowego oraz finalizacja procesu specjalizacji ubojów w zakładach Grupy Sokołów.

Digitalizacja i zrównoważony rozwój
Nowy wiceprezes ds. surowcowych w Sokołów S.A. – Leszek Jakielski, pracuje w firmie od 2004 roku, niezmiennie w Pionie Surowcowym. W ostatnich latach piastował stanowiska dyrektorskie ds. skupu, a od 2018 roku był dyrektorem spółki ds. zakupu bydła w Biurze Zarządu.
Leszek Jakielski jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Kształcił się na Wydziale Zootechnicznym, zdobywając specjalizację w wykorzystaniu surowców pochodzenia zwierzęcego. Posiada szeroką wiedzę z zakresu rolnictwa i zarządzania, ugruntowaną podczas zagranicznych praktyk rolniczych oraz licznych szkoleń krajowych i zagranicznych. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z sektorem rolno-spożywczym, a od 2000 roku – z branżą mięsną.
W Sokołów S.A. współtworzył i wdrażał zasady, a także rozwijał program opasu bydła i współpracy z rolnikami, włączając do tych działań firmy wspomagające (banki, firmy paszowe, dostawców cieląt). W czasie, gdy zarządzał w firmie zakupem bydła, jego poziom wzrósł niemal dwukrotnie.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Taaak. - niezalogowany 2021-11-10 06:37:53

    ,, Razem Przyszło ,, -- NAM golić hodowców świnek -- Cena UWAGA od 2,80 do 3,40 / kg. żywca A szyneczka w sklepie po 30 - 40 zł / kg. A ile odprawy dostał p. Włodawiec -- 2 - 3 miliony czy więcej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Następny !!!. - niezalogowany 2021-11-10 19:35:53

    Pokorny mędrzec.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Niechybnie - niezalogowany 2021-11-12 10:53:47

    w następnym życiu urodzą się jako surowiec (blond prosiaczki).

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo




Reklama
Wróć do