
Wszystkich ulic w Sokołowie Podlaskim jest 179. Po naszych ostatnich publikacjach na tematy związane z drogami dostaliśmy od Czytelników sporo pytań o to, kto odpowiada za poszczególne trakty. Publikujemy szczegółowy wykaz.
DROGI MIEJSKIE
Jest ich najwięcej – 131. Zarządcą miejskich ulic jest burmistrz miasta Sokołów Podlaski.
Miejskie ulice to: Aleja 550-Lecia, 8. Sierpnia, 3. Maja, Adama Mickiewicza, Akacjowa, Baczyńskiego, Bajkowa, Bartoszowa (od Wojska Polskiego do granic miasta), Błękitna, Boczna + ciąg pieszo-rowerowy od Bocznej do Węgrowskiej, Bohaterów Westerplatte, Budowlana, Bulwar, Chabrowa, Chopina, Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Czekanowskiego, Czesława Miłosza, Długa (od Wolności do Pl. Ks. Brzóski), Dołowa, Działkowa, Fr. Zświtalskiego, Fr. Zalewskiego, Gagarina, Gałczyńskiego, Generała Władysława Andersa, Heleny Mniszkówny, Jana Matejki, Jana Pawła II, Jasna, Jaśminowa (od ulicy Lipowej do ulicy Ząbkowskiej), Janusza Korczaka, Klonowa, Kochanowskiego, Konwaliowa, Krzywa, Krótka, Kryształowa, Ks. Bosco (od Woj. Polskiego do torów i od Fabrycznej – przerwa za torami), Ks. Kordeckiego, Księżycowa, Kubusia Puchatka, Kuśnierska, Kwiatowa, Lazurowa, Laurowa, Legionów, Leonida Teligi, Letnia, Łąkowa, Łowiecka (od ul. Kosowskiej do gr. Miasta), Makowa, Maksymiliana Kolbe, Malinowskiego i droga - łącznik do ulicy Jaśminowej, Malownicza, Mały Rynek (plac), Mikołaja Reja, Miła, Miodowa, Monte Cassino, Myśliwska, Niecała, Nowa, Okrężna, Olszewskiego, Olszowa, Osiedlowa, Orzeszkowej, Pastelowa, Perłowa, Platynowa, Plenerowa, Pogodna, Polna, Polowa, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Prosta, Prusa, Przemysłowa, Przeskok, Próżna, Radosna, Relaks, Reymonta, Romana Dmowskiego, Różana, Sienkiewicza, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Spółdzielcza, Szafirowa, Szeroka, Szewski Rynek, Szkolna (od Niecieckiej w prawo przed Świerkową), Szmaragdowa, Śniadeckich, Świętej Anny, Świętego Franciszka, Świętego Dominika Savio, Świętego Huberta, Świętego Rocha, Tartaczna, Tęczowa, Topolowa, Ustronna, Walecznych, Widokowa, Wiejska, Wilczyńskiego (od Granicznej, Winnice, Władysława Praweckiego, Wincentego Witosa, Wiosenna, Wokulskiego, Wolności 61-63, Wrzosowa, Wysoka, Wspólna, Wyspiańskiego, Zacisze, Zagłoby, Zakątek, Zaułek, Ząbkowska (od Targowej do Alei 550-lecia), Zdrojowa, Zielna, Złota, Żołnierzy Niezłomnych, Źródlana, Żeromskiego, Żytnia.
DROGI POWIATOWE
Ulic kategorii powiatowej na terenie miasta Sokołów Podlaski mamy 32. Ich zarządcą jest jest starosta sokołowski.
To ulice: Armii Krajowej, Bartoszowa (od Siedleckiej do Wojska Polskiego), Cmentarna, Długa (od Granicznej do Międzyrzeckiej), Fabryczna, Graniczna, Grunwaldzka, Kolejowa, Kościelna, Kościuszki, Ks. Bosco (od Wolności do Wojska Polskiego), Lipowa, Ludwika Górskiego, Magistracka, Mała, Nieciecka, Ogrodowa, Oleksiaka Wichury, Parkowa, Piękna, Piłsudskiego, Przechodnia, Sadowa, Skłodowskiej-Curie, Stadionowa, Świerkowa, Szkolna (od Kosowskiej do Niecieckiej), Targowa, Wiatraki, Wilczyńskiego (od Pl. Ks. Brzóski do Granicznej), Wojska Polskiego, Ząbkowska (od Kosowskiej do Targowej).
DROGI WOJEWÓDZKIE
Tu mamy w Sokołowie tylko dwie ulice, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 627. To Kosowska i Wesoła. Zarządcą dróg wojewódzkich jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ul. Mazowiecka 14. Jednostka podległa: Rejon Drogowy Węgrów-Siedlce, Węgrów ul. Gdańska 52.
DROGI KRAJOWE
Ulic kategorii krajowej na terenie miasta jest 9. Zarządcą dróg krajowych jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Warszawie ul. Mińska 25.
W ciągu drogi krajowej nr 62 są to: Węgrowska, Wolności, Kilińskiego, Wilczyńskiego (od Kilińskiego do Pl. Ks. Brzóski), Plac Księdza Brzóski, Długa (od Pl. Ks. Brzóski do Międzyrzeckiej), Repkowska, Międzyrzecka. W ciągu drogi nr 63 do listy „krajówek” dołączają Siedlecka i Kupientyńska.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Senator Kraska może się pochwalić ile km dróg krajowych zostało wyremontowanych przez ostatnie 6 lat w Sokołowie ?
Żałosna postać z ciebie
Kraska jeżeli chodzi o gminę i miasto Sokołów nie ma się czym chwalić.
mojej Spółdzielczej. To droga intergalaktyczna, międzywymiarowa. :-)
Faktycznie, dziękujemy za czujność. Sprawdzimy, do kogo należy i uzupełnimy.
A może Pan Senator WAM jeszcze będzie i ulice zamiatał.
A jeśli chodzi o drogi czy może ktoś mi wytłumaczyć czemu ciągle przed 23 godz wyłączane są latarnie? Czy my jako mieszkańcy nie możemy zgłosić że nie chcemy tego, czemu naszym kosztem miasto szuka oszczędności.
Ludziom się w du...ach i głowach poprzewracało czego jesteś najlepszym przykładem.
A to niby czemu mi się w d.. i w głowie poprzewracało. Bo chcę czuć się bezpiecznie w swoim mieście? Nie wszyscy kończą pracę o godz 16 i wracają do domu. Ja na przykład kończę o 23 i trochę słabo jest wracać w całkowitej ciemności. Więc za nim coś napiszesz człowieku to się dobrze zastanów. Pozdrawiam Cię serdecznie
Drogi powiatowe są remontowane a co z drogami miejskimi ?
Drogi miejskie będą za to orane :)
PiS rządzi od 6-ciu lat a Kraska dalej nie może pomóc przy remontach dróg krajowych w Sokołowie.Kraska już za trzy lata będzie w opozycji i będzie opowiadał że nic nie może zrobić .
To do jakiej partii teraz się przystąpi, czy w ogóle jeszcze go będą gdzieś chcieli, takiego chwiejnego spadochrona. Chyba, że założy własną partię ze starosta na czele.
Chroń nas Panie Boże przed takimi politykami jak Kraska i Sadowska
Az się nie chce wierzyć że tak wyglądają rządy w powiecie kiedy władze przejął PiS .Sadowska miała być lepsza od Iwaniuka a jest najgorszą starostą w historii powiatu.
To jest osoba bez charakteru a jednocześnie pazerna i złośliwa jak prezes, wystarczyło poznać ją w pracy w Agencji , daliśmy na mszę jak ją Kraska zabrał i tylko to był jedyny dobry uczynek senatora
Być może to co dla większości ludzi cechy które zostały wymienione w kontekście starosty Sadowskiej są do niezaakceptowania dla Senatora Kraski są atutem
Ulica Cicha czeka na remont.
Główna ulica miasta" ul.Wolności" została pominięta w przydziale??? Nie widzę jej w drogach krajowych.
A dlaczego starostwo, odpowiedzialne za ulice powiatowe w mieście, nie sprząta tych ulic? Ziele rośnie wzdłuż kraweżników jak się patrzy.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.