
Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po zderzeniu motoroweru i roweru pod Kosowem Lackim. Stan rowerzysty jest ciężki. Motorowerzysta po badaniach lekarskich został zatrzymany. W organizmie miał 2,5 promila alkoholu.
Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala po zderzeniu motoroweru i roweru pod Kosowem Lackim. Stan rowerzysty jest ciężki. Motorowerzysta po badaniach lekarskich został zatrzymany. W organizmie miał 2,5 promila alkoholu.
We wtorek, 8 września, około godz. 21.10 na trasie Kosów Lacki ? Dębe, doszło do zderzenia motorowerzysty i kierującego rowerem. Według wstępnych ustaleń, kierujący motorowerem 25-letni mieszkaniec tamtejszej gminy, najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. 56-letniego rowerzystę przewieziono do szpitala. Do szpitala przewieziony został kierujący motorowerem, jednak po badaniach lekarskich został zwolniony. Z uwagi na to, że w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu, został zatrzymany.
Motorowerzysta nie umiał wytłumaczyć jak doszło do zdarzenia. Tłumaczył policjantom, że raz najechał na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, innym razem że najechał na leżącego mężczyznę innym razem, że sam wjechał do rowu omijając leżącego pieszego.
Motorowerzysta tłumaczył policjantom, że motorowerem jechał z prędkością około 70 km/h, bo przerobił pojazd, aby jeździł szybciej niż konstrukcyjne 50 km/h. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy wtorkowego wypadku. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Zaczęły się już dłuższe wieczory. Rowerzyści i piesi poruszający się bez oświetlenia i elementów odblaskowych są dużo gorzej widoczni. Policjanci przypominają o potrzebie jak i obowiązku stosowania oświetlenia i elementów odblaskowych. Za ich brak można zostać ukaranym mandatem, można również zostać ofiarą wypadku drogowego.
ASP.SZT. SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze opinie